שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

קולאז'Sale שבועות ברמות השבים - חלק א'

31 05
מכירת הקולאז'Sale שבועות ברמות השבים, מתקרבת בצעדי ענק. ביוני בדיוק לפני שנה, יצא לדרך לראשונה פורמט הקולאז'Sale ובשנה החולפת ערכתי עשרה אירועים נפלאים. כל אחד יחיד ומיוחד. כל מכירה בשינוי של מציגים וקונספט. כמו כל דבר טוב, גם השמועה על ארועי הקולאז'Sale עברה מפה לאוזן. עוד ועוד אנשים הצטרפו למכירות הללו, הן כמציגים והן כאוהדים. מהר מאוד הבנתי, שהסטודיו הקטן והאהוב שלי, במזכרת בתיה, צר מלהכיל. לשימחתי, אנשים טובים ומוכשרים, תמיד שמחים לארח אותנו. המכירות שלנו מתקיימות בבתים, ובמקומות מעוררי השראה. במזכרת בתיה, ברחובות, באלוני אבא, ברמות השבים ובכפר הס.לחצו על מודעת הקולאז'Sale ותוכלו להתקרב ולקרוא את האותיות הקטנות:

אורית זילברמן הניפלאה מסטודיו טווילינגן מלווה את הקולאז'Sale ואותי מהיום הראשון. בחודש פברואר פתחה אורית את דלתות ביתה והסטודיו שלה וארחה לראשונה אירוע קולאז'Sale. הצלחת האירוע והפיטבקים הנפלאים שקבלנו, עודדו אותנו לקיים במקום מכירה נוספת. קולאז'Sale שבועות יתארח פעם נוספת ברמות השבים, בסטודיו מעורר ההשראה של אורית. 

אתם מוזמנים לערוך סיור מקדים בסטודיו של אורית ולהנות מהתמונות החדשות שצילמה שם דנה ישראלי ביום חמישי שעבר.

Basic - שתיים בסירה אחת

18 05

הפוסט הזה היה אמור לעלות במיוחד לכבוד יום העצמאות. לא רק בגלל צבעוניות הדגל שלו, אלא גם ובעיקר בגלל שהוא מספר סיפור שהמאפיינים שלו הם כל כך מכאן. סיפור יפה על אנשים יפים. סיפור קטן ופשוט. סיפור עם בסיס. סיפור Basic.

עד לפני 6 שנים, ענת אבן טוב ועינת רוה ארלבויים, התקיימו באותו עולם, בשני מישורים מקבילים. הסתובבו באותם מקומות, הכירו את אותם האנשים, הריחו את אותם פרחים והתרגשו מאותם טעמים. מפגש מקרי בין יהב, בעלה של עינת, עם ענת, חברת ילדות שגדלה איתו, הוביל לחידוש הקשר ולמפגש בין שתי הנשים הללו, מפגש מעצב חיים.

החיבור היה מיידי וסימביוטי. שתי נשים שנהנות מחברות טובה, המבוססת על עולם תוכן משותף, טעם דומה, עזרה הדדית וגם הרבה חיבה. לפני 3 שנים הן גם הרגישו בטוחות מספיק בקשר הזה שלהן והחליטו להגשים ביחד חלום משותף. עינת, מעצבת גרפית וענת, מעצבת פנים חברו למיזם משותף ובמקביל לגידול הילדים, החלו לעצב ולייצר מוצרים בעלי סגנון יחודי וקו עיצובי עקבי וברור. 

הסגנון  העיצובי שלהן הוא מארין (Marine) אקו שיק. אסטטיקה שמבוססת על פשטות של חומרים בסיסיים. הצבעוניות שואפת לכיוון הכחול לבן והטבעי. עץ, קש, ברזל. ב-Basic חלודה היא לא מילה גסה, להפך... שכבות של צבע וגיל מעידות על גלגולו של החומר ויוצרות סיפור ועיניין. זה קצת כמו להגיד שלקמטי גיל יש ערך אסטטי, רק שכאן זה באמת עובד! 

אוצר וינטאג' כחול לבן - האוסף של סבא יוסף

08 05
השבוע קיבלתי טלפון נרגש מחברה. את חייבת להגיע, את תאהבי את זה, היא הודיעה לי ואני התייצבתי בביתה בבוקר שלמחרת. כשהושיטה את ידה והחלה להסיט את השטיח הכבד, הייתי בטוחה שהיא מראה לי דרך חבויה למרתף ניסתר. מרתף ניסתר לא היה שם, אבל האוצר שנתגלה לי היה לא פחות מסעיר ומרגש.

יוסף, סבה של חברתי, איש יקר, שעל מעלליו ואישיותו המיוחדת כבר שמעתי מפיה לא אחת, הלך לעולמו לפני כשנה והותיר אחריו, בין השאר, גם מחסן ישן וגדוש בכל טוב. בשבת שעברה הגיעה המשפחה לפנות את תכולתו וגילתה ארכיון מפואר של דוקומנטריה מרשימה במיוחד.

סבא יוסף עבד שנים רבות בקק"ל, הקרן הקיימת לישראל. בהיותו שוחר תיעוד ואוהב נייר (כך תארה אותו נכדתו) הוא אסף עם השנים מזכרות יפיפיות ויצר למעשה מעין ארכיון גיבוי נוסף לזה של קק"ל, שכלל בין השאר גם אוסף מרהיב ומיוחד של כרזות ישנות. הכרזות שהודפסו בשנות החמישים, השישים והשבעים מהוות מסע ויזואלי מרתק אל התפיסה הציונית של החיים בארץ ישראל, תפיסה אידאלית נאיוית המאפיינת את ימיה הראשונים של המדינה הצעירה.

הכרזות הודפסו ע"י המחלקה לחינוך ונוער והופצו בין בתי ספר, תנועות נוער ומוסדות חינוך ציוניים בארץ ובחו"ל. המסרים ש"הוצפנו" בכרזות היו של אהבת הטבע, האדמה והמסורת. מטרת הכרזות היתה לחנך את הדור הצעיר לערכים אלו וגם ללמדם על פעילותה של הקרן.  
© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333