שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

פופאפ וינטאג' שופ - מיזם רהיטי הוינטאג' הגדול של היילי דה מרקס ושלי

26 06

הסיפור שלי עם הוינטאג' הוא סיפור ארוך וממכר. כן, אני ללא ספק מאלו שטעמו ונפגעו. מילדות נמשכתי לריח הנפטלין בארון  הסדינים של סבתי  וככל שבגרתי, החיידק הלך והחריף. אין ספק שמאז שהיילי דה מרקס נכנסה אל תוך חיי, ברזי הוינטאג' החלו להיפתח ולאט לאט (או שמא מהר מהר?) גיליתי ריגושי וינטאג' ונחשפתי לחוויות מסעירות, כאלו ששנים חלמתי עליהן והפכו לפתע זמינים ונגישים.

בשנה האחרונה, עסקתי בפרוייקט מאוד גדול, אבזור ביתי החדש בעמק יזרעאל. את תמונות ההשראה הרבות שמצאתי ברשת שיתפתי בתיקיות ה- pinterest שלי, תוכנת שיתוף תמונות ברשת, המשמשת כלוח השראה וכלי עבודה עבור מעצבים רבים.

תמונות ההשראה הללו, איפשרו לי  לחלום על ריהוט, מנורות ואביזרים שונים, מתקופות אחרות וממקומות שונים בעולם, אולם כשניגשתי לחפש את הרהיטים הללו בשווקים ובחנויות המקומיות, גיליתי היצע נמוך ואפשרויות מוגבלות, שאינן משקפות מספיק את טעמי האישי במדוייק.

פה ושם הצלחתי לאתר רהיט כזה, או אחר, אבל החיפוש הארוך והמתסכל התיש אותי ושיקף מציאות דלה בהיצע, מול ביקושים גבוהים של פריטי וינטאג' מעניינים בקרב מעצבים וקולגות.

פניתי אל מומחית הוינטאג' הפרטית שלי, חברתי היילי דה מרקס ודרכינו המשותפת הובילה אותנו ביחד לגילויים מסעירים ומרגשים, שהניבו גם פירות מיוחדים.

גילינו שהעיצוב האקלקטי, האהוב עלינו, מורכב מפריטים שונים מתקופות שונות בקשת רחבה של סגנונות עיצוב. החל מוינטאג' תעשייתי כבד (שנלקח ממפעלי תעשיה ישנים באירופה)

ריהוט דני מודרני ואלגנטי משנות החמישים

פרטי עיצוב כפרי בסיסי מבתי חוה בצרפת ובבלגיה

ועד תכשיטי עיצוב מגונדרים ומלאי הומור על גבול הקיטש, כאלו שאם משתמשים בהם במינון הנכון ובקונטקסט הנכון משמשים כתבליני עיצוב, שישדרגו כל ארוחה.

במהרה הבנו, שבכדי להשיג את שכיות החמדה המפתות, המצויות בשפע בספרי העיצוב, במגזינים אהובים, בבלוגים מובילים בעולם ובתיקיות ההשראה בפינטרסט, עלינו להתאמץ ולהרחיב את גבולות החיפוש אל מעבר לים.

כחולמת וכמגשימה מקצועית הבנתי שעלי להרכיב "רשימת חלומות", שאיננה מושפעת ממה שניתן להשיג בשווקים המקומיים. הרשתי לעצמי לחלום על רהיטים ואביזרי וינטאג' נפלאים, חיפשתי את המגע המיוחד בכל פינה בביתי ההולך ונבנה.

חלמתי על מיטות ברזל ישנות ומתקלפות, שניתן להסב לפינות ישיבה, על מיזנון דני משנות החמישים עבור הסלון, על שולחן איירקול אנגלי משנות החמישים, על זוג מיטות תאומות כפריות עבור עלמה ונגה, על תמונת "טינה", קיצ' קלאסי במיטבו משנות השישים, על כסאות, מראות, מנורות, ארגזי עץ, טקסטיל, כריות ושעונים, שקרצו לי ממקורות ההשראה שלי.

לא נתתי לשאלת ה"איך משיגים" לבלבל ולהפריע לי לחלום. כמי שעוסקת לא מעט בתחום "החלום והגשמתו" התמקדתי בשלב הראשון בחלום והפלגתי איתו למחוזות רחוקים.

משהיתה בידי רשימת החלומות, התפנתי לשלב השני, להגשמתו. הדבר הבא שיש לעשות מיד לאחר שביררת לעומק את מהות החלום שלך, הוא להפיצו ולשתף את חבריך ומכריך.

באופן טבעי פניתי לחברתי היילי דה מרקס, מומחית למציאת וינטאג' באירופה. היילי כיוונה אותי לשווקים ולירידי וינטאג' מיוחדים באנגליה ובצרפת. לפני הנסיעה דאגנו לבנות ערוצי שילוח אמינים, כדי שנוכל לשנע רהיטים וחפצים גדולים שלא נכנסים למזוודה.

הנסיעה הראשונה הניבה פירות משובחים. מראה גדולה ומיוחדת שסביבה נבנה כל העיצוב במטבח, צמד מיטות צרפתיות לילדות, פינת ישיבה קטנה, ארגזי מסע, שידות, מיטות ברזל, מאזניים למטבח, כלי אמייל יפים, מנורות ועוד.

יחד עם זאת, הרשימה עדיין נשארה פתוחה ונותרו בה עוד הרבה פריטים שלא הצלחתי למצוא בנסיעה הזו. את המשך החיפוש עשתה עבורי היילי באמצעות האינטרנט.

חיפוש של מילות קוד מדוייקות, שליטה באנגלית ובוינטאג'ית כשפות אם והיכרות עם סוחרים שונים מעבר לים, סייעו לה לאתר עבורי עוד ועוד פריטים להשלמת התמונה הכללית. מארון ועד ידית ליקטנו את הפריטים ושלחנו אותם ארצה בקונטיינרים דרך הים.

הבית הלך והתמלא. מכל פינה ניבטו אלי מראות, שלא נפלו מתמונות ההשראה, שהזינו את החיפוש שלי. תוך כדי האיבזור העלתי תמונות בערוצי התקשורת שלי באינטרנט. הפייסבוק, האינסטגרם וגם והבלוג שלי "טוב ויפה", התמלאו תוך כדי עשיה בתמונות שצילמתי בביתי, תמונות שגרפו תגובות ועיניין רב.

בעקבות פניות רבות של מעצבות ואנשים פרטיים, שהתעניינו וביקשו להשיג פריטים דומים, פתחה היילי קבוצה סודית בפייסבוק – "Early Bird", של מעצבים ובעלי עיניין ברהיטי וינטאג', שם העלתה בכל בוקר תמונות של רהיטים, נתנה מידות ומחירים ואיפשרה ללקוחותיה לרכוש אותם באון ליין. במקביל העלו החברים בקבוצה זו בקשות מיוחדות לפריטים מסויימים, שהיילי חיפשה עבורם באופן פרטני.

הביקושים הגדולים והעיניין הרב ברהיטים שמצאנו הוביל אותנו באופן טבעי לחלום הבא. החלטנו לצאת בעקבות הלב, במסע של ליקוט וגילוי אוצרות בכל רחבי אירופה, עם רשימת חלומות ענקית ולהביא איתנו לארץ כמות גדולה ומשמעותית, שפע של רהיטים ואביזרי וינטאג' התואמים בדיוק לטעמנו האישי.

מרגע שקבלנו החלטה הדברים התגלגלו מהר מאוד. עלינו על טיסה לקופנהגן, שם ליקטו ריהוט דני מודרני משנות החמישים, העמסנו ושלחו מכולה לארץ. מדנמרק המשכנו גם לבלגיה ולצרפת, עם משאית גדולה ואיש קשר, שהוביל אותנו מ"מערת אלאדין" אחת ל"מערת אליבבא" שניה.

במשך שבוע הסתובבנו בין ערים ובן כפרים, הגענו לחוות נידחות, לאסמים מלאים באוצרות וינטאג', לשווקי פישפשים, למפני ירושות, למחסנים ולסוחרים במחוזות מרגשים. כשבוע בילנו בדרכים, ישנו במוטלים, אכלו בתחנות דלק ומילאנו עוד ועוד משאיות ברהיטים ובחפצים יפיפיים, כאלו שלא יכלנו להשאיר מאחור.

הקושי הגדול היה בבחירת הפריטים. הגענו בכל יום לכשלושה עד חמישה מקומות שונים, עם שפע אדיר של ריהוט, שמתוכו היה צריך לבחור את המיטב שבמיטב.

פיתחנו שיטות עבודה מהירות ויעילות, חוקים שהגדרנו לעצמנו וסייעו לנו. השתדלנו להיצמד ל"רשימת החלומות" שלנו, לקנות רק פריטים ששתינו אוהבות מאוד וגם החלטנו לא לקחת יותר מ-20 פריטים ממקום. השיטה עבדה, אם כי החוק השלישי נתגלה לעיתים כגמיש.

המסע שלנו הניב פירות משובחים, 100 קוב של רהיטים, חפצים ואוצרות וינטאג' הגיעו לארץ במכולות מדנמרק בלגיה וצרפת, הישר למתחם חנות קנה קש בצומת קדימה הדסים. במהלך כל חודש יולי נהיה שם היילי ואני עם המייזם החדש והמרגש שלנו, חנות פופאפ ובה יעמוד למכירה כל האוסף שלנו.

אם אתם רוצים למצוא את הרהיטים הכי שווים שלנו, אני ממליצה לכם לא לפספס את אירוע הפתיחה להשקת הקולקציה, שיתקיים ביום ה' ה-27 ביוני מהשעה 10:00 ועד 22:00 וביום ו' ה-28 ביוני מהשעה 10:00 ועד 17:00. במהלך הפנינג הפתיחה המקום יהפוך למתחם אירופאי כפרי המשלב פעילות של יין, מעדניה וחנות פרחים של "ליפתן זרים" המופלאים מכפר הס.

קישור לדף האירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/206928136123583/?ref=22

אני ממליצה לכם להגיע ולאמץ כמה פריטים, לשלב חדש עם ישן, פונקציונליות עם נשמה. לצערי פירטי הוינטאג' בעולם הולכים ואוזלים וגם מחיריהם בשווקים מאמירים. גם אם עדיין לא בניתם את ביתכם ואתם מוצאים רהיטים, או חפצים שליבכם נקשר בהם, אני ממליצה לכם לא לפספס ולאסוף אותם איתכם. אני יודעת שאם לא הייתי נוהגת כך לאורך השנים, הייתי סובלת משברונות לב.

פופאפ וינטאג' שופ, תפתח במהלך כל חודש יולי, בתוך חנות קנה'קש בצומת קדימה-הדסים (כביש 4) בפניה לא"ת אבן יהודה. כל יום מהשעה 11 ועד 18:00 וימי שישי מ-10:00 עד 14:00,

היילי ואני נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע גם לכם במציאת אוצרות לביתכם.

זרעי קיץ נישאים ברוח ורומזים איזה קיץ הולך להיות

12 06
 


הקיץ כבר כאן, לא חיכה ליום ההולדת הרשמי שלו. ב-21 ביוני אני והקיץ חוגגים יום הולדת משותף.  

תוכניות לקיץ הזה לא חסרות, אין לי יומן מסודר והכל אצלי פתקים פתקים. השולחן שלי עמוס, עמוס מאוד אפילו, אז קבלו הצצה קטנה לדברים שאני עובדת עליהם בימים אלו ממש.

הגינה שמעצבת עבורינו נעמי אשל, הולכת ונבנית בימים אלו ממש. מיכאל רינג, נגר החוץ המוכשר מיודפת בנה לנו דק יפיפה ובקרוב יצטרפו אליו פרגולות שונות ומיני מטעמי חוץ, שינעימו לנו את הקיץ הקרוב.

התמונות שצילמתי למטה לקוחות מגינת בית שהשניים הללו יצרו באלוני אבא, יחד עם יניב יאלס, גנן מוכשר במיוחד.


עלמה האהובה שלי, עולה בסוף הקיץ הזה לכיתה א' , גדלה ופורחת כאן בעמק יזרעאל. אנחנו מבלות בנעימים ומגלות ביחד פינות קסומות ומרגשות.

הנה פינה אהובה שצולמה ביום חול, סתם בוקר של כיף. חטפתי את הילדה מהגן ויצאנו לנו לבילוי משותף בנחל השכונתי, באחת הפינות הקסומות והסודיות שלנו.


מאוד קל לזהות אותי בקיץ. הגלביות שלי מלוות אותי לכל מקום. אין כמו לפתוח את הבוקר במקלחת קרירה ונעימה, להיכנס לתוך גלביה דקיקה ונעימה ולהתחיל את שיגרת היום.  שיגרה אמרתי? הכל חוץ משיגרה.


מחר בערב, יום חמישי ה-13 ביוני, בשעה 17:00, אני מתארחת ב"בייסיק" למסיבת גלביות מטריפה, שתעשה לכן חשק לראות עולם.  המסיבה תסתיים בחצות, כך שיש זמן להשכיב את הילדודס ולהגיע עם בן זוג, חברות, או גם וגם. הכי טוב גם וגם. אם עדיין לא שמעתן על מסיבות הגלביות המשותפות שלי ושל בייסיק, אני הייתי בודקת טוב טוב מי החברות שלכן...

 

מסיבות "פה לאוזן" שמכנסות את הבנות הכי שוות בעיר (ובכפר) בויליג' ההורס של בייסיק במושב אודים. הכניסה למושב מכיוון כביש 553, ליד איקאה. ברגע שפניתן לכיוון המושב, קחו את הפניה הראשונה ימינה. יש שילוט במקום וזה ממש בכניסה, אפילו לפני השער.


משתתפים באירוע: בייסיק (מוצרי לייף סטייל בסגנון אקו מרין שיק), גנדורה בית אופנה (לנז'רי מפנק בטירוף ובגדי נוחות מפתים) וכמובן גם אני על כל גלביותי, עם הקולקציה החדשה של ה"אחלה גלביה"


ה"אחלה גלביה" הוא הדגם החדש והמעולה שעיצבתי. דגם ארוך, עם כיסים עמוקים ומפנקים, מחשוף V סקסי שמתאים את עצמו לגודל החזה. והעיקר, גיזרה ערמומית, משובחת והוררררסת, שמתאימה לכל מבנה גוף.

הגלביות החדשות מגיעות מטווח מידות היסטרי של 7 מידות שונות, החל מ-34 ועד 52. הקיץ הזה כל אחת תוכל ללבוש גלביה ולהראות נהדר.


הגלביות מודפסות בעשרות דוגמאות שונות. אני מייצרת מעט מכל דוגמא והן נמכרות מהר מאוד, כך שאם את מוצאת הדפס שאת אוהבת במידתך, אל תהססי. לא לממצמצות.


את הגלביות החדשות ניתן למצוא בחנות שבאתר שלי. ליחצו על התווית הורודה "חנות" שמעל תמונתי מימין למעלה. ניתן להזמין בקלות ובנוחות משלוח שיגיע אליכן הביתה.

גם קולקציית הגלביות לילדות תגענה במגוון מידות והדפסים ובשבוע הבא גם הם יצטרפו לחנות באתר.

עוד מותג קפטנים משגשג מתארח במכירה שלנו, רוייאל גיפסי, בעיצוב מדוייק של מיכל מונקה.

מיכל מונקה , עבדה שנים כסטייליסטית ומפיקת סטילס בתחום האופנה (הראשונה בארץ) ונחשבת למפיקת העל שאחראית על כל הפרוייקטים הכי גדולים שיצאו מהארץ. הקטלוגים של פוקס, קסטרו, גוטקס ועוד.

את אהבתה להרפתקאות ותרבויות אחרות הצליחה לשלב שנים עם עבודתה והיא אחראית בין היתר גם על הפקות מיוחדות שצולמו בחו"ל (פלפל בזנזיבר, קסטרו בקובה) וכן לקוחות עולמיים מובילים. מיכל, יפיפיה אוצרת נשימה (דיגמנה עבורי את קולקציית הגלביות לפני 3 שנים), היא היום בת  44, הפכה לאם לראשונה לפני שנה והיא מגדלת את בנה, סקיי, יחד עם בן זוגה הסקוטי (החתיך שמדגמן את ליין הגלביות לגבר), גיטן צמברליין. השניים חיים על קו ישראל הודו.

"רוייאל גיפסי" נולד במסעותיה להודו כמענה לצורך בפריט לבוש אחד שיתאים גם לנשפים אליהם הוזמנה בארמונות המלוכה וגם להרפתקאות הפשוטות בטבע ובחוף הים. הכפתנים שיצרה זוכים לתגובות נלהבות בארץ ובעולם ומציגים דרך חדשה להתלבש באופן יצירתי, אותנטי ואופנתי. 

מה בקולקציה? גלביות סיני יפיפיות, דקות וצבעוניות (צבע אחד), עם כיסים גדולים, גזרה נעימה ומפנקת.

קו גלביות יפיפיות לגברים. הנה הזדמנות נהדרת לגם לכם להצטרף לטרנד האהוב עלינו. במסיבה הזו גם אתם תוכלו לחגוג.

גלביית קסם דו צדדית משילובי צבעים יפיפיים ומגוונים. לגלביות הללו מצורפת גם חגורה שמאפשרת לשחק עם המוצר ולהרכיב 4 לוקים שונים והכל בבגד אחד. לא גאוני?


עוד בקולקציה: שמלות סטרפלס קייציות ויפות, עשויות 100% כותנה, מעוטרות ברקמות משגעות בעבודת יד. הלוק הנכון לקיץ הקרוב. מגיעות בשני אורכים שונים. שווה!


מחירון גלביות "רויאל ג'יפסי":

גלביית סיני לגבר / אשה 500 ש"ח

גלביה דו צדדית - 700 ש"ח

שמלת סטרפלס קצרה - 600 ש"ח

שמלת סטרפלס ארוכה: 800 ש"ח.


פתחו יומנים וסמנו תאריכים:  27-29 ביוני, פתיחת חנות הפופאפ של היילי דנה מרקס ושלי במתחם קנה קש באבן יהודה. תיבת אוצרות שכולה וינטאג'.


להיילי ולי יש סוד נחמד שעוד לא סיפרנו (כמעט) לאף אחד...


בימים אלו ממש פתחתי ביחד עם היילי דה מרקס חנות ענקית לרהיטי וינטאג' ולחפצים יפיפיים. חנות פופאפ לתקופת הקיץ

, או עד גמר המלאי... החנות ממוקמת במתחם חנות קנה קש, שבאבן יהודה (סמוך לצומת הדסים)


לפני כמה שבועות, יצאנו היילי ואני לשבוע באירופה הקרירה, להגשים חלום ולאסוף בפינצטה רהיטי וינטאג', מנורות וחפצים. המציאות עלתה על כל חלום. הסתובבנו עם משאית גדולה במחסנים נידחים ובשווקי פשפשים הומים וליקטנו כמות מדהימה של פריטים.


מדנמרק שלחנו מכולה עם רהיטי וינטאג' מודרני משנות החמישים, מעץ מלא ומשובח: טיק, רוזווד ועוד... הרהיטים במצב מצויין, לא זקוקים לשיפוץ וניראים ניפלא. גם צרפת ובלגיה לא איכזבו, משם שלחנו עוד מכולה ענקית מלאה בפרטי וינטאג' יפיפיים, ממתקי עיצוב מאירי עיניים, 


ביום שני האחרון המכולות נחתו בארץ ואיתם כל החפצים הנחשקים. פתחנו את המכולות בשמחה והתחלנו לסדר את הסחורה בתוך חנות קנה קש, שמארחת אותנו לקיץ הקרוב במתחם ובחנות בא"ת אבן יהודה. 


בימים 27-28-29 ביוני תיפתח חנות הפופאפ שלנו באופן רשמי ויערך אירוע שווה במיוחד. החנות תפעל במהלך הקיץ, או עד גמר המלאי.


כרגע אנו מסדרים את החללים והתוכנית קורמת עור וגידים. היום ומחר תיערך במקום מכירה עבור מעצבים ולקוחותיהם, המקום פתוח בכל יום מ-11:00 ועד 18:00 ובימי שישי עד 14:00

קבלו הצצונת לחנות החדשה:

קולאז' סייל קיץ בפתח - 11-12 ביולי - סמנו את התאריכים, שלא תפספסו.

מדובר בלוקיישן חלומי, מרגש ויפה במיוחד. בקרוב אחשוף עוד פרטים.

וזו הדרך לשירותים... תודו שזה נראה מבטיח....

אשמח לראותכן נהנות ביחד איתי באירועי הקיץ שלי,

תודו שהקיץ נראה מבטיח במיוחד...

להתראות הערב במסיבת הגלביות בבייסיק באודים,

קרן

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333