שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

נשים סובבות עולם א' - מציעים לך את אוגנדה, לא תקחי?

16 06
הקיץ, אוטוטו דופק בדלת ויגיע לכאן רשמית רק בשבוע הבא, ב-21 ליוני, בתזמון מושלם עם יום ההולדת שלי והחופש הגדול. אם יש משהו שאני אוהבת אפילו יותר מלאסוף חפצים יפים, זה לאסוף חוויות. 
לכבוד יום הולדתי ה-39 החלטתי לפרגן לעצמי מתנה שווה במיוחד. שני מסעות, שכל אחד מהם הוא הגשמה של חלום אחר. על המסע הראשון אני אספר לכן כאן ועל המסע השני בפוסט נפרד, שיגיע בהמשך.
על שרון פרנקו, חברתי הנגרית המוכשרת, כבר כתבתי לא אחת בבלוג שלי ולא בכדי. בנוסף לכישורי הנגרות, האמהות (5 ילדים!) והחיים שלה, היא גם אחת המדריכות הנערצות בתחום טיולי השטח לנשים.
במשך שנים שרון מובילה צוותי מסע כאלו בכל העולם ואני יושבת במטבח ביתה הרחב, שומעת בצמא סיפורי מסע, מרפרפת בין תמונות ונופים, ממששת חפצים קסומים עם ניחוחות זרים ועיני מזדגגות כמו מוטל עלי כישוף.
השנה, כששרון הזמינה אותי לחבור אל בנות ה-Magma Challenge במסע למקורות הנילוס באוגנדה, ידעתי שהפעם, את החלום הזה אני עומדת להגשים!
מדובר במסע יחודי, המאפשר מגע בלתי אמצעי עם אתרי נוף עולמיים, בעלי חיים נדירים ואוכלוסיות מבודדות שכמעט לא ראו אדם לבן. מסע Magma Challenge ינוע באזורים הנידחים ביותר, במסלולים אשר אינם נמצאים על מפת התיירות המוכרת.

המגמה צ'אלנג' הוא מסע אתגרי ברכבי שטח המיועד לנשים. הפרויקט חורט על דגלו מעורבות וסיוע לקהילות המקומיות ביעדים אליהם הוא מגיע. הצילומים שמופיעים כאן צולמו ע"י הצלמת יהודית הופמן במסע המקדים, שיצא באפריל.
במסגרת יום תרומה לקהילה, הגיעו הבנות במסע המקדים לבית ספר בכפר קטן ונתנו להם שיעור בשמחה!
מדובר ברגעי שיא ובחוויה מטלטלת ועוצמתית שהשאירה את חותמה בקרב הילדים והבנות. הילה אלפרט (אישה שמבינה בדברים טובים ויקירת הבלוג) לימדה אותם לשיר והבנות סחפו ונסחפו אל תוך סשן רב עוצמה של ריקודים ושירה.
מאחורי הפרויקט עומדים יפעת יגר ומנחם עבדי, בעלי הרקורד המרשים ביותר בארץ בתחום של מסעות אתגריים לנשים. יגר ועבדי עוסקים שנים רבות בניהול והפקה של מותגים בתחום טיולי השטח והם הקימו את חברת מגמה כדי ליצור מסע נשי חדש, אתגרי ואיכותי. יש להם קשרים הדוקים עם אנשי שטח ברחבי העולם, דבר שמעניק להם יכולות ארגון גם במקומות נידחים ברחבי הגלובוס.

עוד יוזמה יפה של המגמה צ'לאנג' היא לצרף נשים שומרות מסורת ודתיות. לשם התחשבות באוכלסיה זו, הותאם תפריט כשר והחלטה על מנוחה בשבת. המסע משלב גם ביקור מרגש בבית כנסת מקומי.

שרון מספרת שהחיים באוגנדה מתרחשים בסמוך לצדי הדרך, מה שמוסיף מימד של עומק לשיירת הג'יפים הנשית הזאת, שעוברת ממש בתוך מרקם החיים האוטנטי של התושבים. דמיינו לעצמכן שיירת גיפים עמוסה בנשים שמחות, דוהרת במרחבים הירוקים והשופעים של אוגנדה מפלסת דרך בשבילי העפר הצבעוניים מאנשים בדים ופירות עסיסיים.

מטעי תה וקני סוכר בירוק בהיר, בננות ואננס, יערות גשם סבוכים בירוק כהה, שמים כחולים, ואדמה אדומה. הכול מתנהל על הדרך. שווקים של פירות וירקות, תופרת, בעלי מלאכה, דוכן בשר, אנשים סוחבים ערימות עצים, ג'ריקנים צהובים עם מיים נשיאים, על אופניים או על הראש, כולם לבושים בבדים צבעוניים.

 אננס עסיסי מטפטף מהידיים ועד המרפק. אננס ועוד אננס וזה אף פעם לא נמאס.

אלו הם כמה רכישות שוות, מהסוג הזה ששרון תמיד מביאה איתה מכל המסעות המפתים שלה בעולם. השלל האוגנדי של שרון כולל מחרוזות צבעוניות, סלי קש גדולים וקפקפים מקסימות עשויות מצמיגים. כן גבירותי הירוקות, ממחזרים כאן! 
האנשים כאן גרים בבקתות בוץ שלרובם אין דלת בפתח, שרון מספרת שככה הם גם האנשים באוגנדה, אין להם דלת על הלב והוא תמיד פתוח ומזמין.
האוגנדים ידועים כאנשים נחמדים במיוחד, כל חיוך יזכה לקונטרה בצורת אור גדול בעיניים וחיוך נדיב וקורן. אך... אני הולכת לחייך באוגנדה...


המשתתפות במסע ישובצו לצוותים של 3-4 נשים בצוות. כל צוות יקבל רכב שטח שבו ינוע במהלך המסע. הצוות מתפקד בעצם כמו משפחה קטנה שמלווה אותך למשך המסע (ומן הסתם גם אחריו). הבנות מתמודדות יחדיו עם אתגרים פיזיים, חברתיים ואישיים כגון לינת שטח, פעילויות אתגריות, נהיגת שטח ומשימות שונות.

במסע מתקיימת למעשה גם תחרות בין הצוותים ולמרות זאת, המסע הוא קודם כל מסע של חיבור ופרגון הדדי. התחרות היא למעשה דרך מיוחדת שבה, בסוף המסע, ניתן לבטא את ההערכה לצוות אחד שמגיע לו להיות הצוות הנבחר, צוות שתרם למסע, כי הייתה בו רוח צוות ואווירה טובה. פרגון זה שם המשחק.


גם הפרס שמוענק לבנות הצוות המנצח הוא פרס ראוי, שמחשבה יפה בצדו. כשנשים עוברות חוויה מיוחדת, הן רוצות שנשים נוספות שהן מכירות ואוהבות יעברו אותה בעצמן. לבנות הצוות הזוכה יש הזדמנות לא רק לספר על החוויה שהן עברו, אלא גם לתת אותה, ממש, לנשים אחרות שהן בוחרות. זאת יכולה להיות חברה, אחות, אישה שנתנה לך השראה, מישהי שעזרה לך ברגע משמעותי בחיים או מישהי שלדעתך פשוט מגיע לה לצאת בעצמה למסע זה. כל אישה מהצוות הנבחר תוכל לבחור אישה אחרת ולהעניק לה את חווית המגמה. כי הרעיון הוא להעביר את זה הלאה.בהזדמנות זו, אני רוצה לנצל את המעמד ו"להעביר את זה הלאה" גם אליכן. אל תחכו להזדמנות מיוחדת, יום הולדת עגול, פנסיה, או כשהילדים יגדלו... אני מזמינה אתכן להצטרף אלי ולמצוא את הדרך ולפרגן לעצמכן חוויה של פעם בחיים. לא צריך לשבת ולחכות להזדמנות, אלא פשוט ליצור אותה.
אני בטוחה שהערך המוסף שהחוויה הזאת תקנה לי, יורגש וילווי אותי גם בהמשך.
בימים אלו נסגרת ההרשמה לשני מועדי המסע לאוגנדה. כל מסע אורך 10 ימים.
תאריכי היציאה הם ב- 04.07.11 וב- 18.07.11.
להתראות באוגנדה...
7 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
Anonymous 4 16.06.2011

נופים מדהימים, שבטים פראיים, ריחות, צבעים ואשה אחת גדולה מהחיים!
תודה על עוד פוסט מדהים ומעורר השראה,
להתראות באוגנדה...

מירב

Anonymous 4 16.06.2011

ועל פוסט כזה אפשר לומר רק WA WA WEE WA :)

Shushu 4 16.06.2011

ווי, קרן, את הולכת לעשות חיים!!
בתור פנסיונרית של מסע דומה, אני יכולה להעיד שאלו לא בדיוק ארוחות הערב שאת מורגלת בהן, אבל אין לי ספק שהולך להיות קורע.
אני מחכה בקוצר רוח לקרוא את הרשמים שלך מהחוויה.

Minervak 4 16.06.2011

איזו חוויות יהיו לך.
לראות את כל המציאות שיש במקום הזה אך גם להתרשם בהיכולות של האנשים האלה.
שתהיה לך נסיעה ממש טובה!
מקווה יום אחד תהיה לי הזדמנוצ כזו.

CooknBake 4 16.06.2011

איזו הפתעה לראות כאן את שרון :-)
שרון היא אמא של חבר לכיתה של ביתי והחווה בה היא גרה מדהימה ביופייה!!
המסע מרתק, מקסים, מסקרן, פותח עולם ומלואו והחוויה שאת הולכת לעבור תהיה מעצימה ויוצאת דופן.
עשיתי מסע דומה עם מלכת המדבר וזה משהו שבהחלט לא שוכחים.

תבלי, תהני ותצברי חוויות לרוב.

Anonymous 5 17.06.2011

כתבה מדהימה ממתינה כבר לנסיעה ב-18.7 נווווו אין לי כבר סבלנות.

Anonymous 3 22.06.2011

נשמע מרתק!

מיכל
http://mi-mosaic.blogspot.com/

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333