שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

קולאז' Sale מתחשב בממגורה של קנה קש - עיצוב ובית לחומרים חיים - 6 בינואר

28 12
את אירועי הקונספט "קולאז' Sale" אני עורכת תמיד במקומות, שמעוררים אצלי השראה. אני תמיד מתאהבת בהם במבט ראשון. זה  תמיד מיידי. זה תמיד טוטאלי ואני תמיד מגלה אנשים מיוחדים שגורלם נקשר עם המקום.
לפגישה עם רונית מידן גרינברג בחנות החדשה של "קנה קש" הגעתי בעקבות שידוך של בחור. גיא אייל (השכרת ציוד לאירועים) נתן לרונית את מספר הטלפון שלי פלוס כמה סופרלטיבים מאוד חמים ומשם התגלגלו העיניינים.

הכימיה ביננו היתה מיידית ועוצמתית. גיליתי אישה מרשימה עם שקט, עוצמה, תבונה, אורך רוח וחזון. אשה עם יכולות יוצאות דופן, שלאורך כל הפרוייקט הנפלא והמרגש הזה התענגתי יותר מהכל, על ההיכרות ושיתוף הפעולה עמה. אשה של השראה, חזון והגשמה. אחת שיודעת להפוך קש לזהב.אני יודעת שהגעתן לכאן בכדי לקבל פרטים על הקולאז' Sale החדש שבפתח, אבל ברשותכן, תרשו לי בבקשה להתעכב עוד קצת על רונית ועל הסיפור של האשה המיוחדת הזאת. רונית ובעלה אורי, הקימו בשנת 1994 את "KNEKASH" בגעש, חנות לכלי בית ורהיטי חוץ ופנים העשויים מחומרים טבעיים שמיובאים בעיקר מהמזרח הרחוק ולאחר מכן פתחו חנות נוספת באבן יהודה.

אל העסק הזה הם התגלגלו מתוך חיפוש של סכך מקש שישמור להם על הסובארו. מאז ועד היום היא מתעסקת בחומרים, מסתובבת בכל העולם, לומדת, בוחנת, פוגשת. מתרגשת. היא למדה שחומרים יודעים לדבר, לספר סיפור, להחזיר אהבה. יותר מהכול עיניינו אותה השימושים השונים שאפשר לעשות בחומרים, במיוחד אלו שכמעט ואינם מוכרים לתרבות המערב. למשל השימוש בבמבוק, שהוא מהצמחים החזקים בעולם. הבמבוק צומח מחדש במהירות רבה והשימוש בו כמעט אינו פוגע בסביבה.

מאותן סיבות בדיוק, החליטה רונית להביא לארץ רהיטים מעוצבים, פרקטים ומוצרים נוספים העשויים במבוק. מסעותיה הפגישו אותה עם חומרים נוספים המאפשרים שימושים רבים לצד פגיעה מינימאלית בסביבה, כמו האבאקה (סוג של בננה המשמש כחומר גלם למוצרים רבים) צמחי מים וגדה, דקלים, ענפים וחומרים ממוחזרים ממקורות שונים.
לפני כמה שנים, הוחלט להעביר את הסניף הותיק מגעש והם חיפשנו מקום חדש. החיפוש ערך יותר משנתיים. הם חיפשו בכל חור אפשרי בתל אביב וסביבותיה, מעל ומתחת לאדמה. הפכו, סובבו – נמל, יפו, הרצליה. מעל הכול ריחפה השאלה – איזה אופי יהיה לעסק המתחדש. עוה"ד שלה קרא לזה "תום עידן הבדואיזם" של קנה'קש, מה שאפיין את תהליך הגדילה של העסק.

על מתחם הממגורות הם שמעו במקרה. היא שלחה את אורי, בעלה, לראות והתשובה לא אחרה לבוא. "מדהים". אבל מה – לא פנוי. בסדר. דברים שבאים בקלות זה משעמם.

5 חודשים היא רדפה אחרי הבעלים של הנכס. "מצטערים, גם אם יתפנה, יש תור ארוך לפניכם." החברים שלהם כבר צחקו עליהם – "מי אמר ממגורה ולא קיבל?" המילה הזו, שלא הכירו בעבר, מ-מ-ג-ו-ר-ה, הפכה לאובססיה. לה היה ברור (היא מספרת) שהחלל הזה נועד להם. מתאים בול. כמו כפפה. שם יוקם הבית החדש של קנה'קש.

בפברואר 2010 קרה הנס. הודיעו להם שהתפנתה עבורם ממגורה. יותר מזה – התפנתה בדיוק זו שחשבו בה. הקיצונית, היפה, עם הקימורים המיוחדים. הם הרגישו שנפלה לידיהם זכות גדולה. חלל מפעים כזה לא נקרה בדרכך כל יום, לפעמים גם לא כל החיים. עכשיו נשאלה השאלה מה עושים עם המתנה הזו. רמז: את האדריכלים הביאו בטיסה ישירה מהפיליפינים... דבר אחד היה ברור לה כבר אז - כשדברים נבנים בחלל כזה נכון, נוצרת אלכימיה.
ממגו-מה? ממגורה! ממגורה היא מבנה לאכסון חומרים בתפזורת. ממגורות משמשות בעיקר בתחומי החקלאות והתעשייה. הן נבנות על פי רוב ממתכת או מבטון ויכולות להופיע בצורות שונות. לממגורות פתח מילוי עליון, ופתח ריקון תחתון. בין החומרים הנפוצים המאוכסנים בממגורות ניתן למצוא תבואות כגון גרעינים, דגנים ועוד.

ממגורות התבואה של בני ברק נבנו בשנות ה-30 בסמוך למסילת הרכבת המנדטורית על ידי חברת "ממגורות". הן כוללות מבנה מלבני גבוה וסדרה של שבעה מבנים ריבועיים עם גג פירמידלי ששימשו לאכסון תבואה. לכל אחד מהם יש "פטמה" בחלקו העליון שאיפשרה למלא אותו בתבואה באמצעות קרונית פלדה. בשנות ה-80 הופסקה פעילותן ומאז עמדו שוממות. בניין ממגורות דומה שניצב בסמוך נהרס לפני כמה שנים, ועל המתחם כולו איימה סכנת הריסה. לבסוף היזמים הבינו שחבל להם להרוס והוחלט לשפץ את המתחם כולו וליעד אותו לחנויות בתחום העיצוב, החשמל והרכב.     
ההסבה המוצלחת ביותר מבין הממגורות היא (לא מפתיע...) של קנה-קש. את החנות עיצב האדריכל הפיליפיני אנטוניו בודג'י לאיוג, בן למשפחת יצרני רהיטים. הוא שילב בין חומרים טבעיים כמו עץ ובמבוק לבין ברזל וחומרים ממוחזרים שונים. הוא הצליח ליצור חלל שמקיים דיאלוג אינטליגנטי בין הממגורה לבין השימוש המחודש.

בודג'י השאיר את הקירות חשופים כמעט לגמרי ואת מערכות מיזוג האוויר והחשמל הטמין בצינורות מתכת חלודים שמתחברים לעבר התעשייתי של המקום. ההישג הגדול שלו הוא מה שנותר ללא טיפול עיצובי: תקרת הפירמידה המרשימה, מעין שתי-וערב של משולשים, חשופה לחלוטין ומאפשרת למבקרים ליהנות מחלל פתוח בגובה 15 מטר. גם הקירות הצדדיים ועמודי הבטון נותרו חשופים, ומספקים רקע מונוכרומטי למוצרי הבמבוק השונים, או להפך.     
בינואר 2011, כ-16 שנים לאחר שהקימו את "KNEKASH", הגשימו רונית ואורי חלום - לתת לחומרים הללו את הבמה המגיעה להם ופתחו את ה"ממגורה", בית לחומרים חיים.
הבית החדש של קנה קש, הוא ישום רהוט ומדוייק להפליא המבטא את תפיסת עולמם.
בקנה קש מאמינים שחומרים חיים ומוצרים עם נשמה עושים טוב לבן אדם ומעשירים את חייו. שעיצוב מייצר מציאות. שדרך העיצוב אפשר להעביר באופן בלתי אמצעי תחושות, לייצר שפה גלובאלית משותפת, לחבר בין אנשים למטרות ולכן חשוב להם שעיצוב יהיה מתחשב.

רונית מאמינה וגם פועלת בכדי לשנות את הרגלי הצרכנות שלנו לצרכנות מתחשבת, עם חשיבה אנושית וסביבתית.
התפיסה שלה מאמינה באנשים. בעיקר בכאלו שיש לה אינטראקציות איתם. אלה שקונים מאיתנו, שמוכרים לנו, האנשים שסביבנו. אנחנו. ביכולת לשנות ולהשפיע לטובה.

אם לא הייתי מכירה אותה באופן אישי, הייתי יכולה בטעות לתייג אותה אצלי בהארד דיסק כנאיבית, אבל מהיכרות אישית עם האשה המרשימה הזאת, אני מבינה שהיא פועלת מתוך תפיסה שלהסתכל רק על המשבצת שלך ולא לראות את התמונה הרחבה, זה לא רק דבר לא נכון, זה פשוט לא אפשרי.
בקנה קש תוכלו לפגוש חומרים טבעיים, שהגמישות והחוכמה שבהם באה לידי ביטוי בכל דרך עיבוד, תמימה או מעוצבת, מתחשבת, מאירת פנים, משדרת חיות וצמיחה. חומרים ראשוניים, המלווים את האנושות כבר אלפי שנים, מתמסרים, משתנים, יודעים לברוא את עצמם, בפשטות וללא מאמץ, בכל מקום וזמן, בדרך חדשה.
המהות של KNÉKASH מוקדשת לחומרים האלה, שהיו כאן אתמול ויהיו גם מחר. מפגש, אירוח, סגנון חיים. רגע של שקט, של הקשבה, התבוננות בחומרים, בדרך בה הם נושמים, משתנים, ממציאים את עצמם מחדש. הדרך בה החומרים חיים.

את ההזמנות היפות לאירוע (כרזות, שילוט ועוד) עיצבו עבור קנה'קש "זהות ושפה" משרד המיתוג של ורד מוסנזון ואחימאיר פורת. תענוג לעבוד עם אנשים כל כך מוכשרים. אנשים שמצליחים לדייק מילה ותמונה ועדיין להשאר מחוייכים ונינוחים. נהנתי. תודה.את אופיו של הקולאז' Sale, עיצבתי, כמו בכל אירוע שכזה, ברוח המקום המארח אותנו. לקולאז' Sale הקרוב בחרתי מעצבים מתחשבים, שיתרמו ויעצימו את תפיסת העולם של הממגורה - בית לחומרים חיים.  הסגנון של הפריטים הוא טבעי, אורבני, פשוט, חכם ומתחשב. הבחירות שלי משקפות את טעמי האישי ואני מתרגשת להכיר לכן את משתתפי הקולאז' Sale בממגורה:
1. pip studio  - מותג העיצוב המצליח מהולנד
2. סטודיו טווילינגן - מוצרי פוטו אקססוריז
3. baby galabiya  - גלביות לנשים ולילדות של קרן שביט
4. Vintage Flair - תכשיטי וינטאג' של קרן שביט
5. קרן גילן - מוצרי טקסטיל בעבודת יד
6.  כובעים בעבודת יד של justine
7.  shushu - עריסות ועגלות קלועות בעבודת יד.
8. BLAFRE - מוצרים ביבוא מדנמרק
9. רוני קנטור - בגדי וינטאג'

10. נעלי וינטאג' של רוני קנטור
11. מעשיות נייר - בסיסים ליצירה ממוחזרת
12. olie - בובות אנטרופוסופיות בעבודת יד
13. טלי בוכלר - מחוץ לקופסא - ריהוט מקרטון, בד וחומרים ממוחזרים
14. Madeo - אקססוריז אקולוגים
15. Lol Tova's galery - מלאכות יד מסורתיות מהעולם
16. ורד שמיר - חנות פרחים בסגנון הולנדי
17. Anjaly - בגדי יוגה ונוחות מחומרים טבעיים
18. נאוטרה - תיקים, סלים, ארנקים ואקססוריז מחומרים ממוחזרים ופנימיות של צמיגים

בימים הקרובים, אעלה כאן בבלוג, וגם בפייסבוק של "טוב ויפה" עוד פרטים על הקולאז' Sale ובמיוחד על סוללת המעצבים המוכשרים והמוצרים המרגשים, אשר יביאו עימם למכירה.

מלבד המעצבים, יקחו חלק באירוע עוד כמה אטרקציות ופעילויות מהנות, כמו בית הקפה השווה והקונספטואלי של הקולאז' סייל. אני לא אגלה הכל, כדי שיהיו לכן גם כמה הפתעות.

ורד שמיר, האשה והאגדה מרשפון, תגיע עם מתחם של חנות פרחי בר, בסגנון של שוק פרחים הולנדי. תוכלו להריח, למשש וגם לקחת אתכם הביתה פיסת טבע צבעונית ומרגשת.

מהסילו שבכפר הס יגיע אלינו לובקה, צלם מחונן ואמן מיחזור בינלאומי עם תערוכה מיוחדת ומרגשת.  אני עוד אכתוב על האיש המוכשר הזה כאן בבלוג בהרחבה, אבל בכל זאת טעימונת קטנה מהבחור, שהצליח לגרום למארי קלייר maison להטיס צוות ולהעלות כתבה של-7 עמודים בעיתון העיצוב הנחשק והמכובד הזה. סוג של אוסקר בעיצוב, אם אתן שואלות אותי...
ואם פיספסתם את הקולאז' Sale הקודם ברמות השבים,
אז הנה דרך נפלאה להתעדכן מהשטח.
קליפ קטן מתמצת את האירוע המושלם הזה. ליחצו ותהנו!
תודה לדניאל הלר המוכשרת שצילמה וערכה


ובהזדמנות זו, רציתי להודות ל-Sofi שארחה אותי בסופ"ש הקודם למכירת סוף שנה היסטרית, בחנות שלה בשוק הפשפשים. היה כיף גדול לפגוש פנים מוכרות וגם פרצופים חדשים, נהנתי מכל שניה! תמונות מהאירוע תוכלו לראות כאן, בעמוד הפייסבוק שלי.

עדכון לגבי הגראז' סייל במזכרת בתיה - שהיה מתוכנן לשבת הקרובה. ובכן בשל תחזיות מזג אוויר לא ברורות, הוחלט להזיזו למועד נח יותר. כולי תקווה שאוכל לעדכן אתכם בהקדם על שבת שימשית בחודש ינואר.
קולאז' Sale בממגורה של קנה קש
6 בינואר 16:00 - 09:00
מתחם הממגורות - רח' הלח"י 24
אזור התעשיה של בני ברק
(המתחם שממול קניון איילון)
חניה חינם במתחם הממגורות,
או בחניון הדן design
אשמח אם תוכלו להכנס לדף האירוע שלנו בפייסבוק ולאשר הגעה
מחכים לכם
8 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
Anonymous 3 28.12.2011

מדהים! מרתק ומעורר השראה!
הקולאז' סייל נראה מושך ומפתיע,
לא יכולה להמתין לו יותר...
אולי תקדימי בשבוע
(-:
להתראות בקולאז'
איילת

רונית תיקי בד 4 29.12.2011

חבל שזה רק יום אחד
לא אוכל להגיע באותו יום
האם יהיה שוב באותו מקום?
רונית תיק עם שיק

karen shavit 4 29.12.2011

הי רונית,
צר לי,
זה רק יום אחד
וזאת הפקה מאוד מושקעת
וחד פעמית...
יהיו אחרים,
מבטיחה לייצר עוד תכנים,
יום נפלא,
קרן

שושי 4 29.12.2011

פוסט מרתק! איזה כייף שסיפרת את סיפורה של הממגורה. תמהיל המוצרים נראה צבעוני, מגוון ומגרה מאי פעם. והכל ב-5 דקות נסיעה!

Anonymous 4 29.12.2011

איזה סיפור מקסים ומעורר השראה!
אהבתי - "מה שקל לא מעניין!"

הקולאז' סייל נראה מרגש!
מחכה בקוצר רוח.
ליאת בן דוד.

ורד מוסנזון 4 29.12.2011

כתבת כל כך יפה את הסיפור של רונית, אורי, הממגורה וקנה'קש. אנחנו התאהבנו בהם לפני שנה וחצי, וממשיכים מאז.
בטוחה שיהיה מרגש ומשמח. ועוד עם לובקה, אז בכלל. מחכה.

Tal 4 29.12.2011

YEi.............

סוף סוף יש קולאז' סייל למאותגרי רכב שכמותי.....

אני מתה מתה מתה לפגוש אותך ולהכיר את האדם מאחורי ההשראה....ועכשיו תהיה לי האפשרות :)

אני בטוח בטוח בטוח מגיעה!!!!

ענת 4 29.12.2011

העיצוב של הסטודיו "קנה קש" פשוט גאוני!(מלבד היותו מהמם...)... המדרגות המובילות לקומה השניה וכל הקונספט של העיצוב.... לגמרי אומנות.

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333