שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

קולאז' Sale ביכורים במקום בלב - סיפור קטן על איש גדול עם לב ענק בצבע ירוק

17 05
הסיפור הזה מתחיל באס אם אס נילהב ששוגר אלי בפסח מאת מיה לנדאו.  ככה זה, כשהחברות שלי מבלות היטב באירוע קולאז' Sale בקדימה, שניה לאחר מכן (שבוע למען הדיוק), ממש כמוני, הן כבר מתחילות לפנטז על האירוע הבא.


באופן שממש אינו מפתיע אותי, אני מוצאת את עצמי למחרת בבוקר, דוהרת על ג'יפ (משופץ) משנות הארבעים בטיול שטח מסעיר, גומעת דונמים על דונים של שדות צהובים, חממות פרחים, פרדסים ושדות ירקות.
מה שמדהים בכל הסיפור הזה שאני הולכת לספר לכן כאן, הוא שבניגוד למה שניתן להסיק מהתמונות הבאות, לא מדובר כאן על עמק יזרעאל, או על איזור חקלאי מובהק אחר, אלא על ריאה חקלאית מרשימה ביותר שגיליתי בלב רעננה.


יחודו של הסיפור הזה, נובע כמו בכל סיפור טוב אחר, ישירות מהגיבור הראשי שלו, חיים שסטל, דימיונר, מגשימיונר (יש יאמרו משוגיונר...), איש גדול עם לב ענק בצבע ירוק. דווקא בימים אלו, שלפני שבועות, חג שמקדיש את כל תשומת הלב לביכורים, לתבואה הראשונה שצמחה מהאדמה, מרתק לפגוש אדם שצמח כאן, שמחובר כל כך לאדמה, שמבין ביכורים מהמקום הכי אמיתי שיש וגם יודע ליסלול דרך.


חיים לקח את מורן ואותי לסיור שטח בשדות ובסופו נגלה לנו מקום קסום ומרגש, מקום שהסיפור הזה סובב סביבו, מקום בלב.


מקום בלב, הוא מיזם שחיים, מעצב גנים במקצועו, החליט לפני 15 שנה להפוך משדה של תפוחי אדמה למקום שמגדל, מבשל ומעניק מכל טוב לאנשים אחרים. העשייה של חיים מלאת נתינה, מהמקום הכי אמיתי שיש, ללא ציניות, מתוך תמימות של איש אדמה, שאוהב את מלאכתו ויותר מהכל, אוהב בני אדם.


סוכת הגנן של חיים היא למעשה בקתה מוגבהת ומעוצבת באופן מעורר קנאה. ממרפסת הבקתה של חיים נשקף גן ירק אורגני המכיל את כל סוגי הירקות ועשבי התיבול שניתן לדמיין. הגידולים בגן הירק גדלים תחת אהבה רבה ובתנאים מיוחדים. כששואלים את חיים כיצד הוא מצליח לשמור על הירק מפני מזיקים ללא ריסוס, הוא עונה בפשטות מקסימה: "אני גר בגן והנוכחות שלי מרחיקה מזיקים".


אכן, דומה שהמזיקים חולפים ליד הגן, מנפנפים לחיים לשלום וחולפים על פניו מבלי לנגוס בגידולים. בגן הירק מגדלים על פי העונה. בחורף ירקות שורש ואת החסר משלימים מהשווקים, אך ורק ממגדלים שלא מרססים את יבולם.


ליבו הירוק של המקום הוא השדה האורגני שוקק החיים והטעמים, שורה ארוכה של ערוגות מטופחות ומלבלבות המניבות בכל יום שפע ירקות ועשבי תיבול מתוך מבחר המשתנה על פי עונות השנה. המטבח של מקום בלב מחבר בין תנובת השדה הטרייה לבישול גורמה כפרי, בכל נגיסה מהעגבנייה העסיסית מרגישים את ניחוח האדמה הרטובה ואת טעם טללי הבוקר מרגישים בכל טעימה מהחציל הקלוי. במקום בלב שמחים  גם לתרום מהידע העשיר לבעלי גינות וגם עורכים הרצאות וסדנאות לחקלאות בר קיימא במתחם הגן.


הרעיון של בישול מחומרי גלם טריים, שהאדמה מצמיחה, איננו רק רעיון במקרה הזה. למעשה זוהי דוגמה אמיתית לישום של גידול חומרי גלם איכותיים, קטיפתם ממש רגע לפני הבישול ויצירת מעדנים שבאמת נהנים מהיתרון הזה של הטריות והזמינות המיידית. אתן מכירות את הסיסמה "מהגינה אל הצלחת"? ובכן לא מדובר כאן בקמפיין של טבעול... פה זה באמת מתקיים.


שרשרת המזון הזו עוברת במטבח פתוח וענק שחיים בנה במקום. גם המטבח, ממש כמו בעליו, איננו מטבח רגיל. גם כאן, כמו בכל דבר אחר שחיים עושה יש את מוטיב החלום והמימוש. בשיחות ארוכות שעשיתי עם חיים ליד המדורה שלו (!!!) הוא חלק איתי את תפיסתו לגבי תפקידו של המטבח בחיינו.

חיים הוא אספן מדהים של כלי מטבח ישנים. הוא אוהב את המטבחים של פעם, מכיוון שפעם למטבח היה תפקיד מאוד חשוב בחיי המשפחה. המטבח הוא למעשה רחם שמכיל את החום האנושי, האמהי המכיל. מקור החום שבמטבח הישן היה למעשה תנור עצים הגדול, ששימש כמקור בישול, הזנה וחום. במטבח תמיד קרו כל הדברים החשובים. האנשים התלכדו סביב האש וסביב שולחן האוכל. התנור היה אש התמיד, שדאגו לה, כדי שאף פעם לא תכבה.


בין אוסף הכלים המדהימים של חיים, שכמוהו לא ראיתי מעולם, המכיל גם תנורים רבים, מצא חיים תנור בן 220 שנה, שהגיע מיוון. כשמסתכלים על התנור הזה, מבינים את כל תאוריית ה"רחם" שחיים סיפר לי עליה. התנור הישן, מצופה באמייל ועובד (גם כיום) על הזנת עצים בחלקו התחתון. יש לו כיריים לבישול, תנור לאפייה, מיכל מים חמים לקפה וארובה גדולה שמחממת את כל הבית. בחורף כשקר, יושבים במקום בלב במבנה אבן מרווח ונהנים מחומו של התנור הנפלא הזה.


כמי שמכירה היטב יזמות ויצירה, אני לא יכולה שלא להתפעל עמוקות מהיצירה המיוחדת הזאת של חיים. אני יודעת כמה נדיר למצוא מיזמים מפוארים שכאלו, שצמחו פרא מאהבה של איש אחד לאנשים אחרים. אם יש משהו שריגש אותי יותר מהכל בהכרותי עם חיים זו ללא ספק ההבנה שמדובר כאן באיש נדיר ואמיתי, שמפיק הנאה מרובה מלזרוע, לגדל, לטפח, לקטוף, לבשל ולהאכיל אנשים אחרים. הלב של מקום בלב, הוא ללא כל ספק ליבו של האיש הזה היפה הזה, לב שהוא רחם ענק שבוערת בו אש התמיד.

אם יזדמן לכן לשבת במקום המופלא הזה, לאכול משהו טעים ולהתענג, אני מבקשת מכן לזכור את העונג שאתן מסבות לאיש המופלא הזה ואולי אפילו להתענג בקול רם, כדי שאם במקרה הוא יעבור בסביבה, האושר הזה יוכל לחזור אליו בחזרה. מגיע לו לקבל את כל האושר הזה שהוא מפיץ בחזרה.


שער רחב בכניסה למקום בלב מזמין אותי להיכנס לגן נסתר, אני עוברת דרכו ונותנת לירוק לעטוף אותי, לריחות שיחי התבלין לגרות את דמיוני, נהנית מפכפוך המים הזורמים, נושמת לרווחה ושוכחת את טרדות היומיום.
מקום בלב הוא מסעדה כפרית בלב השרון, גן אירועים ובית קפה. אני מזמינה אתכן להנות מנדיבותו של המקום המיוחד הזה, מצלחת רחבה עם מטעמים כפריים וטריים תחת עצים מעתירי צל, בפינות נסתרות ומעוצבות או במבני האבן העתיקים.
בתוך הגן רחב הידיים יש אין ספור פינות מושלמת לכל מפגש ואירוע: חצר מוצלת להפוגת צהריים טעימה ורוגעת, גלריה מרשימה למפגש עם אורחים מעבר לים, גן חורפי מקורה לחגיגות מעוצבות, גינה מרהיבה לאירועים מיוחדים ופינות נחבאות עטופות בפרחים ושרכים לארוחה רומנטית בלתי נשכחת.

המקום הוא חוויה מסחררת הפועלת על החושים. ניחוח הפלפל שנקטף זה עתה מהשדה, רחש פולי הקפה הנקלים במקום ומפיצים ניחוח ממכר, טעמן הביתי של הפוקאצ'ות מן הטאבון, ערוגות הפרחים הצבעוניות, אוסף רהיטי הוינטאג' המרגשים, הגשרים מעל בריכות הדגים והעצים העצומים.


בעיני השעות הקסומות של הגן מתרחשות מאחר הצהריים ועד הערב, בזמן שהשמש מתנמכת והאור משתנה. כשהגעתי למקום הבנתי את ה-sms ששלחה לי מיה, מצאתי את המקום, את האנשים ואת הסיפור שמאחוריו כמקום מושלם לערוך בו את הקולאז' Sale הבא. מקום בלב הוא באמת מקום טוב ויפה ואני שמחה מאוד להזמין אתכן להגיע לאירוע הזה שאני הולכת לעצב מהחומרים הכי טובים שיש.


ב-27 במאי, ביום ראשון אחה"צ, במוצאי שבועות, מהשעה 17:00 ועד 23:00 יתקיים לו קולאז' Sale קסום ומיוחד במיוחד במקום בלב, בפרדס משותף 5 ברעננה (זה מה שצריך להגיד ל-Gps שלכן).
הקונספט של אירועי הקולאז' Sale כבר ידוע ומוכר (שלא לאמר ממכר), אוסף של מעצבות מוכשרות, שבחרתי לאירוע ואני באופן אישי אוהבת את המוצרים שהן מייצרות וגם אותן, יתקבצו בגן הקסום של מקום בלב לערב קסום אחד, במקום מעורר השראה.
הכניסה היא ללא תשלום, אתן מוזמנות להגיע ולתת לקסם לעשות את שלו. אני מזמינה אתכן גם לספר על האירוע ולשתף רק חברות טובות, נסו את זה, פירגון ושיתוף מיטיבים עם אור הפנים... (תראו אותי, אני אוטוטו בת 40!)

צילום "מקום בלב" : אלון שסטל


הקולאז' Sale הפעם עומד להיות בסימן ביכורים. בין דוכני ביכורי אדמה, תשתתפנה רק יוצרות חדשות, שלא השתתפו בקולאז' Sale ומביאות איתן בשורות עיצוביות של ממש. החלטתי לפנק אתכן הפעם בביכורי עיצוב שנעמו לי ואני מקווה שיעמו גם לכן.
במהלך השבוע הבא, אכתוב ואציג כל משתתפת ומשתתפת, בנתיים (אני יודעת שהמתח גבוה), הרשו לי להציג את נבחרת החלומות של קולאז' Sale ביכורים בשבועות:

מציגות ביכורים:
1) דריושקה
2) סטודיו משלה
3) stella & lori
4) Katra
5) שני רייזר
6) belle & boo
7) pink motel
8) petek design
9) ריקי שאדי סילברה
10) מירי סדן
11) tam 2311
12) pokets


מציגים נוספים:
13) baby galabiya by karen shavit
14) vintage flair by karen shavit
15) ורד מוסנזון
16) מקום בלב

הגלויה שצולמה ועוצבה למעלה ע"י ליאן מונין המוכשרת, היא רק סנונית קטנה המבשרת על בואה של קולקציית הגלביות החדשה שלי, פרטים בשבוע הבא...
ולמי שממש לא יכולה להתאפק עד שבוע הבא, אני פותחת את הסטודיו שלי מחר, יום שישי ה- 18 במאי לשעתיים קצרות, בין השעות 13:00 ועד 15:00. החיטה 30 מזכרת בתיה.

להתראות 
6 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
Yafit | יפית | חלום ילדות 4 17.05.2012

איזה פוסט מהמם, המקום נראה נפלא והמציגות מעניינות מאד, וגם לא רחוק כל כך אז נראה לי שהפעם אני מגיעה...

אגב - את צילמת את כל התמונות?

טליה 4 17.05.2012

קצר ולעניין - מ ה מ מ ת !!!

Anonymous 4 17.05.2012

נראה מקסים אך חבל שזה מתקיים בחג. יש לא מעט אנשים שנבצר מהם להגיע בזכות שמירת החג/שבת:)

ditza 4 17.05.2012

הפוסט נהדר ומאוד מזמין אבל מקום בלב היה פעם באמת מקום קסום ומזמין ועם השנים הוסיפו עוד ועוד שולחנות וכיום, בעיקר בימי שישי ממש צפוף שם ולא נעים, ארוחות הבוקר לעומת זאת נהדרות.
ולמרות מה שכתבתי אבוא גם אבוא כי אני מאוד אוהבת את הארועים שלך

Shushu 4 17.05.2012

וואו! המקום נראה מהמהם ברמות על והצילומים הורסים הורסים הורסים

עינת 4 17.05.2012

בלוג מקסים, תמונות נפלאות ביותר, מעורר השראה

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333