שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

מארקו פולו בארמניה - מגלות הארצות של המאגמה צ'אלנג

15 05
הזמן, קצת לפני שבועות. עולמי האישי סובב בימים אלו סביב פרוייקט גדול (קולאז' sale), שנושאו: ביכורים. אני מוצאת את המחשבות שלי עוסקות לא מעט בבכורה. כבת בכורה, שאחריה נולדו שני בנים, אני מכירה היטב את המקום הזה וגם מרגישה בו הכי נוח. עבורי הבכורה אינה נטל, אלא דרך שכנראה בחרתי לעצמי.

אני יודעת לזהות את נקודות העונג הקטנות והמשכרות שבחוויות ראשונות, בבחירות, לרוב אמיצות, לעיתים טיפשיות, שניתן לסווג אותן ככאלו רק לאחר מעשה, בהתאם לתוצאות. את הצורך הטבעי שלי, שמגובה כמעט תמיד בבחירה לפנות אל דרך שלא הלכו בה לפני, שלא הלכו בה כמוני.


כשהייתי ילדה אמא שלי עודדה אותי לצעוד בדרך משלי, גם כשלא נוח, גם כשלפעמים האלטרנטיבה נראית קלה ומפתה. "תמיד תעצרי ותשאלי את עצמך אם זה מתאים לך" את המשפט הזה לקחתי ברצינות גדולה יותר אפילו מזו שנאמרה לי. אמנם הדרך לא תמיד קלה, אבל היא מרתקת והולמת את מידותי, כמו שאף דרך אחרת לא תהלום.

אני מבינה שיש לי חיבור חזק עם אנשים שצועדים בדרכים אחרות, בדרכים פרטיות. לכאלו שלא נותנים לכל השפע מסביב לבלבל אותם ומתעקשים לפלס את דרכם בעצמם. כשאני מזהה פרטנר שכזה, חבר פוטנציאלי למסע, אני חוברת אליו ונהנית ממסע משותף.


החיבור שלי עם נשות המאגמה צ'אלנג', בשנה שעברה, היה חיבור טבעי וחזק, כזה שרק הלך והתהדק בשנה שחלפה. נשים אמיצות ופורצות דרך, שמגלות ארצות ובכל שנה יוצאות למסע הרפתקאות, בדרך שלא הלכו בה לפניהן, שעדיין לא הלכו בה כמותן.


היעד שנבחר השנה הוא קסום במיוחד, דרך המשי בארמניה, ומדינה קטנה נוספת בשם נגורנו קראבך. מדינה שאף אחד לא מכיר, מדינה שאף אחד לא מכיר בה, רק היא עצמה. לפעמים זה מספיק. לפעמים זה כל מה שצריך.  זאת זכות גדולה לגלות ארץ עשירה כל כך באוצרות טבע, במשאבי אנוש כל כך יפים, כאלו שעד עכשיו רק הארמנים ידעו עד כמה.


המסע מתרחש בדרך המשי, בעקבות סוחרים אמיצים והרפתקנים, שעזבו את הכפר, לעיתים לשנים רבות ויצאו אל הלא נודע. הם נדדו בדרכים עקלקלות, גמעו נופים דרמטיים של פסגות הרים מושלגים, יערות פרא ונחלים שוצפים. אלו היו תקופות פראיות והם פגשו בדרכם שודדים, רוכלים ממולחים, הרפתקאות וסכנות רבות.


אלו מהם שצלחו את המסע, חזרו הביתה כעבור שנים כמנצחים עטורי מדליות. רכובים על גמלים דו דבשתיים עמוסים בסחורות נחשקות, תבלינים אקזוטיים, בדי משי מבהיקים וסיפורים שכל הכפר התאסף לשמוע בצימאון. הם היו קווי המידע והרשת של הימים ההם, שחיברו את הכפר הקטן אל העולם הגדול, שמעבר להרים.


המסע בדרך המשי לארמניה ולנגורנו קראבח מתבסס על תוואי המסע ההוא. השנה, לראשונה בהיסטוריה מגיעה לשם משלחת של נשים מישראל.
אבק הדרכים, שהשאירו אחריהם מגלי ארצות בדרכים עתיקות, הוא הדלק שמניע את הנשים הללו. כל שוחרת הרפתקאות תתענג על הזדמנות חד פעמית להפוך בעצמה למגלת ארצות, ללכת בשביל שאחרות לא הלכו בו, להתוות כיוון שאחרות ילכו בעקבותיו.


פעם, גברים היו עוסקים במסחר ונדדו בדרכים עקלקלות ומסוכנות, רק כדי להביא לנשים שכיות חמדה מסוף העולם. בצדי הדרכים בארמניה, במקום רוכלים של הימים ההם, ניתן לראות כיום סוחרות רבות, שמייצרות ומוכרות את מרכולתן. הדרכים, אותן דרכים, אבל האנשים הם אנשים שונים.


מסורות עתיקות וידע, שהתגלגלו מאם לבת, שיטות יצור שכמעט ונכחדו מהעולם, שווקים עמוסים בכל טוב ובהם אוצרות, שנשים חדשות עומדות לגלות, לאסוף איתן במסען.


המטבחים המקומיים, מלאים בכל טוב. הארץ הזו התברכה במים רבים ופירות האדמה הטובים משמשים כחומרי גלם מצויינים למאכלים ביתיים, פשוטים וטובים. את האוכל במסע מכינות נשות צוות המנהלה של המאגמה, חבורת נשים מיומנת, שמגיעה למקום חדש, לומדת אותו דרך הסירים ומעלה בישולים שלא מפספסים גם את הפרט הקטן ביותר.
הכלים המקומיים מוסיפים טעמים וניכר בנשים הללו, שהן נהנות ליצר את החוויה הזאת, עבור נשים חדשות, בכל פעם מחדש.


המסע כולו בנוי מאוסף של חוויות מסמרות שיער, הכוללות פעילות בהתנדבות למען הקהילה, פעילות אתגרית לינה במנזרים, וביקורים באורחני דרכים עתיקים בשם "קראוון סריי", בהם ישנו הסוחרים ומגלי הארצות.


יש הרבה מיסתורין וקסם באזור הזה והמסע כולו מורכב מאוסף של הפתעות וחוויות. לא אגלה לכן כמובן, מה צופן המסע הזה, את זה אני ממליצה לכן לגלות בעצמכן. רק סוד קטן אחד, אוכל לגלות לכן, שהשנה, נפלה בחלקי הזכות לסייע ביעוץ ובחידוד החוויה. צוות מוכשר, מנוסה ויצירתי עמל על תוכנית המסע הזאת, ובגלל שלקחתי בו חלק, אני מתרגשת לספר לכן שמדובר בחוויה מדהימה, מרגשת ועוצרת נשימה.


חבורת ברות המזל שיזכו לצאת לחוויה הזאת, מובטח להן שיחזרו ממנה עם מתנה גדולה. האינטרקציות האינטנסיביות של 4 נשים בג'יפ, במשך עשרה ימים צפופים והחוויות שנבנו סביב האינטרקציות הללו, הן מופלאה, שתוצאותיה לא מפסיקות להלהיב ולפתיע בכל פעם מחדש גם את האנשים שעיצבו את הפרוייקט.


מאחורי הפרויקט עומדים האנשים המנוסים ביותר בארץ בתחום של מסעות אתגריים לנשים: יפעת יגר ומנחם עבדי, העוסקים שנים רבות בניהול והפקה של מותגים בתחום טיולי השטח (כגון מלכת המדבר, Subaru Drive ואיסוזו צ'אלנג'). יגר ועבדי הקימו את חברת מאגמה כדי ליצור מסע נשי חדש, אתגרי ואיכותי.


יחד איתם נמצאים במאגמה רבים מצוות המנהלה, ההפקה, הליווי, ההדרכה והרפואה אשר היוו במשך שנים רבות את הכוח המניע והמוציא לפועל של "מלכת המדבר". אנשים אלה צברו ניסיון רב בארגון והפקת טיולי שטח ברמה הגבוהה והטובה ביותר, והם צוות המסוגל להגשים כל חלום וחוויה שרק ניתן לדמיין. 
המסעות של מאגמה הן דוגמא לאיכויות של תוצרים, שרק אש של תשוקה אמיתית, של כל מי שלוקח חלק בעשיה ומתאהב בה, יכולה להצית. אש המאגמה מתפשטת במהירות ובעוצמה, בקרב כל מי שחובר לפרוייקט היפיפה הזה, פרוייקט שכולו טוב ויפה.


המשתתפות במסע, שנמשך אחד-עשר יום, מחולקות לצוותים בני שלוש-ארבע נשים בצוות, ויחד הן מתמודדות עם אתגרים פיזיים, ארגוניים ואישיים. המסע עצמו מתנהל כתחרות, והצוות הזוכה (אשר נבחר על ידי כלל משתתפות המסע) מקבל את האפשרות לבחור נשים שלהן יעניקו במתנה את האפשרות לצאת למסע ללא תשלום.

ההרשמה למסעות נמצאת כרגע בעיצומה.
תוכלו ליצור קשר במייל omer@magma-challenge.com, או בטלפון 03-9796048. ההרשמה מסע פתוחה בפני כל אישה מעל גיל 24, והיא אפשרית גם לנשים דתיות ושומרות מסורת. עוד פרטים על המסע, תוכלו לקבל במתחם מאגמה ב-mako, כאן.

אני מציעה לך ליטול לעצמך עשרת ימי חירות, ומזמינה אותך להתמודדות מאתגרת, עם עצמך וסביבתך. יש מצב שתגיעי לסוף העולם רק בכדי לגלות, שהעולם האמיתי נמצא איתך תמיד, בתוכך, לאן שלא תלכי.מתזכרת אתכן "לשמור את היום" עבור קולאז' Sale שבועות הממשמש ובא ומבטיחה לעדכן בקרוב בפוסט נוסף ולספר לכן על "מקום בלב", המארחים המיוחדים שלנו וגם לחשוף בפניכן את נבחרת החלומות הצעירה והמוכשרת שתגיע איתי אל הקולאז' Sale בא.
5 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
אילה בדים-דים 2 15.05.2012

מדהים. נמצא בראש רשימת החלומות שלי.

פשוט. רות. 2 15.05.2012

איזה יופי! אכן: מי שיוצא מגיע למקומות נפלאים- ד"ר סוס
תודה על השיתוף

לימורוש 2 15.05.2012

קרן יקרה! המילים שכתבת הגיעו אלי בדיוק בזמן! כבת בכורה, אני מסכימה איתך שיש הרבה זכויות וחובות, שבכנות- נעים לי איתן מאוד :)
אבל דווקא עכשיו , ברגע בו חיי לקראת צומת, המילים שלך חיזקו אותי.
והזכירו לי את הזכות שניתנה לי- לבחור בעצמי את דרכי!

תגית דאנס 2 15.05.2012

איזה יופי של אנשים עם מסורת רבת שנים, עד לפה הרחתי את הריחות ושמעתי את צלילי המוזיקה האקזוטית והתענגתי על המראות!

Anonymous 3 30.05.2012

בזכות/בגלל הפוסט הזה נרשמתי למסע.
מתרגשת מאוד לקראת הלא נודע :-). מקווה מאוד שכגודל הצפיה כך תהיה גודלה של ההנאה !!!
התיאורים שלך שבו אותי!

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333