שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

על סופים ועל התחלות חדשות - גראז' סייל שהיה וקולאז' Sale שיהיה

01 09
שבוע מטלטל ומרתק עבר על כוחותינו. עברנו דירה לעמק יזרעאל, לדיור זמני (!), דירת שיכון ישנה ורומנטית בלב הקיבוץ, עד שהבית שלנו יסיים להתכונן לכבודנו, כמתוכנן בתחילת נובמבר.
הילדות נקלטו בגנים החדשים שלהן בקיבוץ גבת ואני מתארגנת על החיים החדשים, הסטודיו ביפעת, כביסות במכבסה, ארוחות בחדר אוכל והתרעננות בבריכה הסמוכה אל ביתנו.

כרמי, המוביל שלנו, יצא מביתנו עם משאית גדולה (60 קוב) ומלאה עד אפס מקום. את הפלזמה הוביל אחד הבחורים שלו ברכב הפרטי שלו, לא כי היא כל כך מיוחדת, אלא מפאת חוסר מקום.
עוד כ-20 קוב של תכולה נשארו בבית הישן, שבמזכרת בתיה, רהיטים וחפצים שמיינתי והחלטתי שהגיעה השעה להיפרד גם מהם.יומיים לאחר המעבר שבתי אל הבית הישן שבמזכרת בתיה ובכוחות מאומצים (תודה לליהי ולעידית) סידרנו את כל החפצים והרהיטים, שמילאו את הבית ונראה כאילו לא יצאנו ממנו שילשום עם משאית של 60 קוב.

אחרי שסידרנו הכל הוספנו מדבקות צבעוניות ובנינו מחירון מתחשב ואטרקיבי, כיאה לגראז' סייל אמיתי. בשישי שעבר, בשעה 9:00 בבוקר בדיוק, פתחתי את שער ביתי אל חבורה עליזה של בנות מקסימות והזמנתי אותן פנימה בפעם הראשונה והאחרונה, לעזור לי להיפרד מתכולה נפלאה ומזכרונות מופלאים לא פחות.תוך שעה, אני נשבעת, התרוקן הבית מתכולתו העצומה והמופלאה וכמעט לא נותרו חפצים ופריטים. מאות בנות הגיעו מכל רחבי הארץ (!) ומילאו את הבית עד אפס מקום. אהובה, שכנתי המקסימה הגיעה עם צלוחית עוגיות שהרגע יצאו מהתנור ונדהמה לגלות כל כך הרבה אנשים בתוך בית אחד קטן.במהלך השבוע שבו ארזנו, נפרדתי מהמון חפצים. תהליך המיון היה ארוך, מתיש ומרגש. ליטפתי כל חפץ שנפרדתי ממנו, חפץ ששימש אותי בתקופה אחרת, ששימח אותי והעלה בי חיוך. לא היה קושי בפרידה עצמה, כי ראיתי שהחפצים נאספים בידיים אוהבות ושמחתי להעביר הלאה לאנשים חדשים, שיעריכו מחדש את החפצים הישנים.

דרקוני הנייר שלי, עפיפונים בעבודת יד שהבאתי משוק פישפשים בבייג'ין לפני 7 שנים, אומצו מידית ע"י ילד חד עין ומתוך כל ההמולה שהיתה שם, הצלחתי להבחין בו, אוסף אותם בעדינות בקופסאות הבד הגדולות, פותח, מגלה ומרכיב אותם מחדש. חפץ ישן, המתגלה בידי ילד חדש, שהרכיב אותם כהרף עין, במיומנות מרשימה, משל היו אלו הפתעות בביצי קינדר.זאת היתה עבורי חוויה מתקנת למעבר אחר בחיים שלי. לפני 15 שנים, כשסיימתי את לימודי העיצוב בחולון, נפרדתי מדירה ישנה ברחוב פיירברג בת"א, בה ביליתי בתקופה הסטודנטיאלית שלי. כמו בכל מעבר, ניצלתי גם אז את הרגע לצורך מיון הגון ונפרדתי מערימה ענקית של חפצים צבעוניים שלא רציתי בהם עוד.

בקשתי מהפועל התאילנדי בסושיה הסמוכה לסייע לי ולהוריד את כל החפצים לרחוב והוא ערם אותם בערימה ענקית בפינת הסימטה (לאן א') שממול לבניין בו התגוררתי. ממרפסת ביתי נדהמתי לחזות בקהל גדול וזריז שהתאסף שם. עשרות אנשים זרים שלא הכרתי, נברו בערימה שהיתה עד לא מזמן חלק אהוב מחיי וחטפו משם חפצים שנראו לי עד לאותו רגע מיותרים. הכל קרה כל כך מהר ועוד לפני שהספקתי לרדת ולאסוף משם מציאות בעצמי, נעלמה הערימה כלא היתה והותירה אותי המומה ומבולבלת.הפעם זה היה שונה. הייתי מוקפת בנשים מקסימות, שעל אף הסיטואציה בה היה טבעי למהר ולחפון מציאות, שמרו על אווירה נעימה ושמחה, שהקלה מאוד על תחושת הפרידה שלי. אני עצמי הייתי עסוקה מאוד במתן שירות לכולן ולמזלי הגדול גם העוזרים האהובים שלי (עידן, עידית ומירב) היו לצידי ועזרו לכל המהלך המטורף הזה להתנהל בשפיות וברוגע. נעים לדעת שאפשר לתקן חויות מהעבר ע"י יצירת חויות טובות חדשות.

תודה לכל מי שהגיעה ותרמה לחויה הטובה הזאת, תודה מיוחדת למירב וגם לשרון שתמיד נמצאות שם בשבילי, יודעות להגיד לי את הדבר הנכון וגם להפשיל שרוול כשצריך. תודה.
תודה מיוחדת גם להגר כהן, שתמיד מגיעה לאירועים שלי וגם הפעם צילמה ותיעדה, כדי שכולנו נהנה.מתהליך הערכים שעברתי אצל ורד מוסנזון, לפני כחצי שנה, יצאתי עם הרבה תובנות אישיות ומקצועיות עליהן אספר לכם בהרחבה בהזדמנות אחרת. אחד הערכים שעלו באותה פגישה שעסקה במותג שהוא אני, קרן שביט, הוא "רוקחת חוויות".
מלאכת הרקיחה הזאת מתבצעת אצלי באופן טבעי וגם כילדה הייתי זאת שתמיד מארגנת ומייצרת את החוויות הללו. החוויה שיצרתי הפעם היתה אמנם חדשה ולא מוכרת עבורי, אבל היה לי את "המרכיב הסודי" אותו תבלין פלא שאני מוסיפה תמיד לאירועים שלי, מתבלת ויוצרת בעזרתו חויה חדשה.

בואו נעמיד דברים על דיוקם, זאת לא הפעם הראשונה שבה הייתי, או השתתפתי בגראז' סייל. זאת הייתה הפעם הראשונה שבה רקחתי גראז' סייל משלי, גראז' סייל החלומות שלי. כזה שהכי כיף בעולם להגיע אליו, כזה שיוצאים ממנו עם חיוך גדול ותחושה שהמאמץ וההגעה מרחוק השתלמו, כזה שגם אם היית קודם בחייך בגראז' סייל, אתה עדיין יוצא בתחושה שבגראז' סייל כזה עדיין לא היית.ה"תבלין" שהזכרתי הוא לא באמת סודי, הוא פשוט מאוד והסוד, כמו בהרבה דברים אחרים טובים אחרים, טמון רק בדיוק. חוויות שיוצרים יש לדייק ואת הדיוק הזה יוצרים רק מתוך הקשבה פנימית לצרכים ונתינת מענה יצירתי. כל חפץ שנמכר באירוע הזה הוא חפץ ששמחתי גם לקנות. כל מחיר שננקב, הוא מחיר שהייתי שמחה לשלם. כל פרט באירועים שלי נבחן על ידי באלף עיניים, בצורה טבעית, כמעט לא מודעת.

מעל להכל אני שואלת את עצמי את השאלה הגדולה והחשובה מכולן. מה זה היה עושה לי, אם הייתי אשה אחרת, שמגיעה לאירוע וחווה את החויה הזאת. איך זה היה משפיע עלי, מה זה היה גורם לי להרגיש. עד כמה הייתי מופתעת ועד כמה הציפיות הגבוהות שלי היו מתממשות. קל לי להבין מה הקהל שלי ירגיש, כי הוא בנוי מאלפי נשים שחושבות ומרגישות כמוני. אני המבקרת הכי קשוחה של עצמי והדיוק, כמו שציינתי מקודם הוא מטה הקסמים. אם אני לא מרגישה את הדיוק, אני פשוט עוברת הלאה, עד שזה מרגיש לי הכי נכון ומדוייק בעולם.האירוע הבא שאני רוקחת עבורכם עומד להיות האירוע הכי גדול, מרגש ומדוייק שהפקתי. תמהיל בלתי נתפס של יוצרים מוכשרים, חדשים ומוכרים, שכיבדו אותי בזכות לאצור אותם ביחד לאירוע נפלא אחד, שייצר, כך אני מאמינה, חוויה שתיחרט בליבכם, כזו שכשתיזכרו בה, יעלה חיוך גדול על שפתיכם.

אני שמחה להזמין אתכם ביום שישי הקרוב, ה-7 בספטמבר למסיבת קולאז' Sale לקראת השנה החדשה, המוקדשת כולה להתחלות חדשות ומבטיחות. אני מציעה לכם למשך יום אחד מופלא ומיוחד להרחיק עד לצומת קדימה הדסים, שבשרון (על כביש 4, צפונית לצומת בני דרור) לחוויה של אסקפיזם טהור ומשובח,  אל ארץ שכולה "טוב ויפה". לא צריכים להחתים דרכון, רק להכנס למכונית (החניה בשפע), או אפילו לתפוס אוטובוס מת"א, או מכל מקום אחר. הפעם אין גם לתל אביביות המפדלות תירוצים, מצורף כאן מנוע חיפוש קווי הגעה לצומת קדימה, במרחק של כחמש דקות (הליכת צב) ממקום האירוע, כנסו לכאן.שימו לב לחידוש מיוחד: אנחנו בחרנו את התאריך, אתם בוחרים את השעה. מסיבת הקולאז' Sale מתקיימת הפעם לאורך כל שעות היום, מהשעה 8:00 בבוקר (אפשר לשים את הילדים בגן ולהגיע מיד) ועד 22:00 בלילה לפחות, עד אחרון המבקרים. וכן, אפשר להגיע בחמישה לעשר ועדיין להנות במסיבת הקולאז' Sale שלנו. אנחנו נהיה שם עד אחרון המבקרים.

הקונספט הפעם הוא של "אירוע מתגלגל" החל משעות הערב המוקדמות, ברחבה שבמרכז האירוע תתפתח מסיבת ריקודים מדהימה. נראה אתכם מצליחים להישאר אדישים למוזיקה של אורלי... אני מתחילה לזוז בכיסא רק מהמחשבה על המוזיקה שלה.לכל מי שפיספס את האירוע האחרון, שקיימנו במקום בפסח, ולכל מי שישמח להיזכר, אני מצרפת כאן לינק לפוסט מלא בתמונות שהעלתי ביום האירוע. כנסו לכאן.

אני שמחה להציג בפניכם את נבחרת החלומות שלי, שמורכבת משלוש שותפות, נשים מרשימות ומוכשרות ביותר, כל אחת בתחומה. כל אחת מהנשים הללו תורמת תרומה משמעותית לאירוע הזה וכשכאלו כמויות של כישרון נפגשים, אתם מוזמנים להתחיל לדמיין מה עומד להתרחש באירוע כזה:
A. על האירוח - קנה'קש - רונית מידן גרינברג
B. על העיצוב - איה צאלים
C. על המוזיקה - אורלי ישראלי


במהלך השבוע הקרוב, אספר לכם על שותפותי לאירוע ואכיר לכם את כל המשתתפים החדשים. ממליצה לכם בחום לעקוב אחרי הבלוג השבוע, כי הולכת להיות כאן מסיבה גדולה ושמחה.

אני שמחה להציג בפניכם את משתתפי האירוע: קולאז' Sale קדימה, שנה חדשה:1) פרח גן – אביזרי גינה

2) קרן שביט – גלביות תכשיטים ואקססוריז

3) לאנץ' בוקס – ספרי בישול וחוויה

4) Anjaly – גילי רביד – בגדים

5) שלי דהרי – תכשיטים ואקססוריז

6) קאדלינה – נורית וידר - מצעים לתינוקות

7) סטלה ולורי – תיקים וארנקים

8) גנדורה – הלבשה תחתונה

9) walk – ענת דהרי - נעלים

10) basic – מוצרים לבית

11) סנדלווד – מוצרים לבית

12) איימי ואוהב יוצרות חפצים – מוצרי עץ לילדים13) הביתה – מוצרים לבית

14) נילי - מצעים

15) קוואליני – מוצרי נייר

16) פיפ סטודיו / טווילינגן – מוצרים לבית / ילדים

17) ginger  - מוצרים לבית

18) מעשיות נייר – מוצרי קרטון ונייר

19) sofi – יבואנית Rice מדנמרק - מוצרים לבית

20) גורו – סירי ברזל ומוצרי מטבח

21) קרני בייבי בוטיק – בגדי תינוקות

22) לורי גולדשטיין - קרמיקאית

23) baby togo – כרמית קליין – מוצרי טקסטיל

24) יש מאין – שטיחי בז'ה פלור


את כל המציגים המוכשרים תוכלו לפגוש באירוע שלנו,
כל אחד לפי מיקומו על המפה.
אני ממליצה לכם להדפיס את המפה הזאת ולסמן לכם תחנות חובה.
באירוע עצמו, יחולקו בכניסה מפות ההתמצאות באירוע לנוחיותכם.

פתחנו אירוע גם בפייסבוק, אשמח שתאשרו הגעה.

להתראות בקרוב,
קרן

12 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
נועה רטר 6 01.09.2012

הי קרן לא תגיע הבחורה שהיתה שנה שעברה, עם החד קרן מבד? פעם שעברה נגמר לה מהר, והייתי שמחה לפגוש אותה שוב. תודה נועה

גלית צפריר 6 01.09.2012

די,השתכנעתי באהבה גם אני אגיע הישר מעמק יזרעאל...

סנדרה בידרמן 0 02.09.2012

קרן דרלינג,אני לא חושבת שאי פעם כתבתי תגובה לאיזשהו פוסט..אבל ...עד כאן!!!פשוט שובה את ליבי ,אני מוקסמת מאופן רקיחת מילותייך,פתיחות ליבך ושיתופך בכל הטוב והיפה הזה!מרגשת הכתיבה שלך,כלכך זורמת ואמיתית.כשאני קוראת אני רואה את התלהבותך ועינייך הבורקות ומלאות שמחת חיים..כן זהו בעצם שמחת החיים שאת מביאה איתך לכל מקום,והמון המון אהבה.זה הדבר האמיתי!!!תודה על השיתוף. סנדרה

טליה רוזן 0 02.09.2012

אוי,קרן, אם הכורסא שבתמונה טרם נמכרה..חפצתי בה מאוד.....

רחלי 0 02.09.2012

קרן שלום רב, לצערי לא יכולתי להגיע שבוע שעבר. הגלובוס הכחול שרואים באחת התמונות בפוסט גם היה למכירה? רחלי

קרן שביט 0 02.09.2012

גלית וסנדרה, תודה רבה! נפגש בקולאז' Sale. נועה, קרן גילן לא תגיע הפעם, אבל מובטח שתהיה גם בהמשך, אני אוהבת מאוד אותה ואת עבודותיה. תוכלי להכנס למרמלדה מרקט וליצור איתה קשר משם. טליה, הכורסא נמכרה. רחלי, גם הגלובוס, כמו כל שאר הדברים שראית בתמונה, הועמד למכירה ונמכר במהירות. שיהיה לכולן יום נפלא

ורד מוסנזון 0 02.09.2012

רוקחת חוויות מופלאה שכמותך, אין לי ספק שגם הפעם, בקולאז' הקרוב, שוב תפתיעי אותנו. ואת עצמך. הרבה אהבה.

אורה לוי 0 02.09.2012

קרן יקרה, אני קוראת ונהנית מכל פוסט שלך, והפוסט הזה התעלה מעל כולם. בקריאתי את הפוסט, חשתי שאני קוראת חיבור מופלא המתאר במילים קסומות ומשפטים זורמים חוויה נפלאה. את אישה מלאה כרימון שיודעת להוציא דברים ומעשים אשר סוחפים אנשים רבים. אני וודאית שביתך החדש יהא מאיר פנים וענג אחד גדול.שאי ברכות למעבר. לשנה החדשה, אני מאחלת לך שתהא זו שנה פוריה בכל מעשה ידייך.

יונית - פיצ'ולה 0 02.09.2012

קרן - את אישה מופלאה ונדירה! בכל אספקט ואספקט של החיים. ...ויותר לא אוסיף...

מירב אייכלר 0 02.09.2012

יקירתי, תענוג להיות לצידך, כמו תמיד. ואני כבר מתגעגעת. ואגב הקולאז' - הרכבת קולאז' מציגים מרשים ביותר.. לא יכולה לחכות! נשיקות עד יום שישי..

נחמה שור סודות מחדר התפירה 0 02.09.2012

נראה שהיה אצלך חטוף כפי יכולתך, אני בטוחה שכל החפצים עברו לידים אוהבות חדשות.

שוש בן עזרא קוסמטיקאית הוליסטית 3 24.06.2015

בוקר מלא אור כחובבת גראזסיילים (ערכתי כאלה בעצמי בחצר הבתים המתוקים שהפכו לציוריים ונמלאתי שמחה) נכנסתי לחפש לי מכוורת ספריה ושולחן אוכל שנפתח וכך הגעתי את הפרסום שלך. אמנם.. לא נכחתי בגאראז סייל שלך אך חוויתי אותו על כל צבעיו צליליו ורחשושיו בהתרגשות גדולה מהכתיבה המשתפת שלך .. כל כך זורמת מרתקת ומחכה למילה הבאה. טוב.. אפשר להגיד מכירת יד בניה מיסטית וכל זאת מיכולת העברת הסיפור הנפלאה דאת יודעת להעביר ממוחך הקודח.. במובן הטוב ביותר. תבורכי על ההנאה בזאת שבקריאה שבודאי גם אחרות חוו אחרו. יום נהדר לך נעים ומלא סיפוק ושמחה שוש בן עזרא

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333