שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

הביתה של קרן שביט בגבת

14 01

לבית שלנו, בקיבוץ גבת בעמק יזרעאל, נכנסנו בט"ו בשבט, בדיוק לפני שנה. לקחה עוד שנה שלמה לדייק את העיצוב, להבין את החיבור בין הבית לבנינו ולפתח שיגרת חיים נעימה ומעצימה. כשהגיע שלב התיעוד בחרתי את פלטפורמת הבלוגים והמגזינים שאני אוהבת במיוחד. את תיעוד הבית בבלוג בארץ, שמרתי לבנות שאני אוהבת במיוחד. עדי, תמר ודנה מהביתה, מתעדות בתים בדיוק כמו שאני אוהבת. הזמנתי אותן בבוקר נעים במיוחד יחד עם הגר דופלט, הצלמת הנהדרת שמלווה אותן לחגיגה ניפלאה של טעמים וצבעים.

 

אני מתרגשת להזמין אתכן לראות את ביתי, חשיפה ראשונה, בבלוג הביתה וגם במדור שלהן במאקו ליבינג (שם תוכלו לקבל עוד זויות). לא נגעתי:

 

זמן רב חיכינו, יותר משנה, עד שהוזמנו לצלם ולספר את סיפור הבית של קרן. אנחנו זוכרות את תמונת החלון שדרכו נראה נוף קסום ופסטורלי של שדות, עם המשפט  שקרן צרפה "העמק הוא חלום". התמונה עם המשפט הזה סימנו עבורנו את תחילת ההמתנה. היה לנו ברור שיהיה פה סיפור מרתק ושיהיה הרבה מה ללמוד, אחרי הכול מדובר בקרן שביט ובמהלך השנים אנחנו מגלות כל הזמן דברים חדשים ללמוד ממנה והיא מצידה חולקת אתנו ידע בנדיבות.

הסיפור הזה עשוי שכבה על שכבה. נקודת ההתחלה היא בבחירת המקום בו קרן ועידן החליטו לבנות את ביתם  בקיבוץ גבת שם עידן גדל. אחרי שש שנים בהן גרו במזכרת בתיה בבית שכור יפיפה ומלא אופי, הם החליטו לעשות צעד קדימה. באותו זמן נפתח פרויקט ההרחבה בקבוץ גבת בעמק יזרעאל. הם החליטו להירשם לפרויקט ולחכות. מאוחר יותר הסתבר שאת השטח שהם הכי רצו, אף אחד לא ביקש, וכך הם זכו להיות הבית הקיצוני שגבולותיו תחומים בחורשה מקסימה ושדות חקלאיים.

 

 

למיקום הבית יש השפעה עצומה על כוון המחשבה של קרן בנוגע לאופיו ועיצובו של הבית, והיה לנו מאד מעניין לשמוע על תהליך החשיבה הזה. קרן מספרת שכאשר התחבטה בשאלה "מה יהיה הסגנון של הבית?" היא קודם כל הסתכלה החוצה ובדקה מה היא רואה מהחלון? היא חיפשה אזורים אחרים בעולם שדומים לאזור הזה: שדות ומטעים, היסטוריה חלוצית שיתופית. היא התחברה מאד לסגנון החוות החקלאיות שניתן למצוא בארה"ב ובאירופה - בתי חווה מלבנים, פשוטים וצנועים, נושקים לשדות החקלאיים, והחליטה לאמץ אותו. יש לזה אפילו שם ה- פארמינג סטייל.

 

מלבד המיקום, יש שני בתים שהשפיעו מאד על הסגנון שלה היו ביקתה בקדיתא של דורון ומיקה גולדמן, "בית הנופש שלי" צוחקת קרן "פשוט, צנוע ובעיקר נעים לי שם ורציתי את התחושה הזו גם בחיי היום יום שלי". הבית השני שהשפיע עליה מאד הוא ביתה של שרון פרנקו- "אחת מהבחורות מעוררות ההשראה שאני מכירה"

 

 

חלל המטבח גדול ומכיל בתוכו את פינת האוכל ואת היציאה המרכזית לחצר. קרן מכנה בחיבה את אזור התפעול של המטבח כ"מטבח של עידן" ואת הצד השני – המדפים וארונות התריס כמטבח שלה. באמצע, סביב שולחן האוכל הגדול, נוצר המפגש בין הכלים והאסתטיקה למטעמים. רוב שעות היום זהו החלל הפעיל ביותר. סביב השולחן נערכות פגישות, שיחות עם חברות, עלמה מכינה שעורי בית וכן, גם ארוחות. הנוף היפיפה שמקיף את הבית נשקף דרך דלתות הזכוכית  ביציאה אל החצר, ומשני החלונות המאורכים שנמצאים על קיר המדפים, ונראים כמו תמונות טבע בתוך מסגרת החלון התכלכלה. קיר המדפים הגדול נוצר מתוך צורך ורצון לרכז את הכלים הרבים שאספה לאזור אחד, לתחום את פרטי האספנות באזור ספציפי ולא לפזר אותם בכל פינה בבית. התוצאה מהממת, באמת. עשרות כלים יפיפיים וייחודיים מאד ערוכים על המדפים הלבנים וממלאים את החלל בחמימות ויופי. מתחת למדפים היא יצרה דלפק עם ארונות שדלתותיהם עשויות מתריסים ישנים. ניסים משוק הפשפשים בנה את קיר המדפים וארונות התריסים, וממנו קרן רכשה גם את רוב הדלתות בבית.

באזור התפעולי של המטבח קרן בחרה לשלב אריחי בטון מצוירים מטורקיז האוס. האריחים השונים מגדירים ותוחמים את האזור הזה משאר החלל בו נמצאים המדפים ושולחן האוכל. גם פה יש רובד נוסף – רגשי. פיסה של זיכרון מאופי הדירות השכורות בהן גרה בעבר בתל אביב.

 

 

את "המטבח של עידן" בנה יאנוש – נגר ואנתרופוסוף. או כמו שקרן אומרת " שילוב מנצח בין הגישה האנתרופוסופית שנותנת המון כבוד לחומר בצורתו הטבעית, ויקיות גרמנית שיוצרת איכות ותפקוד מעולה." ארונות המטבח עשויים עץ אלון טבעי והשיש הוא שיש קררה - שיש אפור עם נימים בולטים. על הארונות מקובעות "ידיות מזוודה" שנוצרו במיוחד עבור קרן ע"פ דגם של ידית אחת חלודה וישנה שהיא מצאה והתאימה לה בדיוק. אפשר לראות את הידית המקורית על אחד הארונות, "כדי שיישאר רמז לסיפור", קרן אומרת. אנחנו אוהבות מאד את כל המטבח, אבל אחד הדברים שהלהיבו אותנו ממש מההתחלה הייתה המראה היפיפייה מעל הכיור. ברוב הבתים מעל הכיור ממוקם חלון, ואם כבר מציפים את השאלה: כמה מאתנו ממש צופים ונהנים מהנוף תוך כדי שטיפת הכלים? לא יותר מעניין להתבונן בעצמך? או במי שנמצא מאחורייך? מעבר לזה, בזכות המראה נוצר קשר ויזואלי הדוק בין כל חלקי המטבח ואנחנו חושבות שזה לא רק יפה אלא ממש גאוני!

 

 

התחושה בסלון שונה מהתחושה במטבח. קרן מסבירה: " הסלון מבחינתי הוא מקום של מנוחה. בסלון אנחנו צופים בטלוויזיה, יושבים על הספה עם הבנות ומקשיבים לתקליט, זה  המקום של המשפחה להיות יחד בנחת  בלי הרבה גירויים". אמנם הסלון מבחינתה עדיין לא מושלם והיא מחכה להשראה הבאה, אבל הכוון של מראה אלגנטי ורגוע יישאר גם בהמשך. אולי זה הזמן לדבר עם קרן על אספנות וינטאג', הרי לא באמת חשבתם שפשוט נתעלם מזה. "הרבה מעצבים עובדים מתוך ה"יש". היות ורוב ההשראות שלי הגיעו מחו"ל והיות ואני מכירה את שוק הוינטאג המקומי על בוריו, הבנתי שאני צריכה למצוא את הפריטים והריהוט שאני רוצה בפרק זמן די קצר, ולא יכולה להמתין עד שפריט זה או אחר יצוץ". "יצאתי להרפתקה" קרן מספרת, " ישבתי ימים עם האינטרנט מחפשת פריטים ורהיטים מתוך הוויש ליסט שלי, נעזרתי המון בהיילי דה מרקס כדי לאתר את הפריטים ולמצוא דרך להביא אותם לארץ. בעקבות העניין הרב שהחפצים שהבאתי עוררו,  נסעתי עם היילי לדנמרק, צרפת ובלגיה הסתובבנו ואתרנו פריטים מדהימים במחסנים נידחים. זה היה מסע מרגש לגילוי אוצרות שבסופו העמסנו שלוש מכולות לארץ עבור חנות pop up שפתחנו וכמובן גם עבור הבית".

 

 

ברוב הבתים הטלוויזיה נמצאת בסלון וכשמעצבים את הסלון מתכננים איפה יהיה הקיר לטלוויזיה. אצל קרן קיר הטלוויזיה נמצא בין שני חלונות שמאפשרים הצצה לחורשה הסמוכה. הם בדקו מה המרחק שנעים להם לצפות ממנו ומיקמו את הספות. נותר רווח צר עד סוף החדר, ומשם הוחלט ליצור חציצה חלקית שתאפשר חלל נוסף לעבודה. את החציצה יצרו באמצעות קיר גבס. הקיר לא סוגר לגמרי את החלל הצר. כדי להשאיר את חדר העבודה מואר ומזמין הם הותירו פתח משני צדי הקיר ורווח מהתקרה. קרן מספרת שהיא חיפשה דרך להפחית את אפקט הגבס שהיא לא כל כך אוהבת ומצאה את הפתרון שחיפשה יחד עם מיכאל כהן מטמבור – אמן טיח וקירות אמנותיים. מיכאל יצר את הטיח ("ערבה") ולאחר שנמרח על הגבס, הקיר שינה את פניו.

 

 

כמעט על כל פריט ובחירה בבית יש סיפור. הסיפורים שאנחנו הכי אהבנו קשורים לספקים ואנשי המקצוע השונים שעבדו פה. תוך כדי שאנחנו משוחחות, קרן חוזרת שוב להדגיש שהעבודה עם רוב בעלי המקצוע הייתה משותפת ומלווה בתהליך של חקירה, יצירה וגילוי משותף - תהליך מרתק ומלמד מאד עבורה. הנה למשל הסיפור על רצפת הטראצו, ספור שמתחיל  "באלוני נפגשתי עם מרצ'לו.."  מהשם כבר מזדקרות האוזניים. מסתבר שמרצ'לוהוא בחור איטלקי שפיתח את אריחי הטראצו של אלוני. הוא מגיע ממסורת משפחתית של אדריכלים ואמני טראצו ולמעשה הוא כבר דור שלישי שעוסק באמנות זו. קרן ומרצ'לו יצאו לחיפוש בין כל הדוגמאות והניסיונות שיצר, עד שהחליטו על האריח המיוחד הזה  - בעל גוון טבעי אפרפר ובתוכו אבן קררה (כמו בשיש המטבח). האריח חזק מאד בזכות האבן ומקבל את התכלכלות של חלונות האלומיניום.

חלונות האלומיניום של קליל, בעלי מראה פשוט ובסיסי, משמשים בעיקר כמסגרת עדינה לנוף שנשקף מבחוץ. הגוון הייחודי, "תכלת צפחה" שמו, הוא פיתוח של קליל וטמבור ומשתלב בצורה הרמונית בכל החדרים בבית ועם צבע השמיים בחוץ.

 

 

מעט על כל פריט ובחירה בבית יש סיפור. הסיפורים שאנחנו הכי אהבנו קשורים לספקים ואנשי המקצוע השונים שעבדו פה. תוך כדי שאנחנו משוחחות, קרן חוזרת שוב להדגיש שהעבודה עם רוב בעלי המקצוע הייתה משותפת ומלווה בתהליך של חקירה, יצירה וגילוי משותף - תהליך מרתק ומלמד מאד עבורה. הנה למשל הסיפור על רצפת הטראצו, ספור שמתחיל  "באלוני נפגשתי עם מרצ'לו.."  מהשם כבר מזדקרות האוזניים. מסתבר שמרצ'לוהוא בחור איטלקי שפיתח את אריחי הטראצו של אלוני. הוא מגיע ממסורת משפחתית של אדריכלים ואמני טראצו ולמעשה הוא כבר דור שלישי שעוסק באמנות זו. קרן ומרצ'לו יצאו לחיפוש בין כל הדוגמאות והניסיונות שיצר, עד שהחליטו על האריח המיוחד הזה  - בעל גוון טבעי אפרפר ובתוכו אבן קררה (כמו בשיש המטבח). האריח חזק מאד בזכות האבן ומקבל את התכלכלות של חלונות האלומיניום.

חלונות האלומיניום של קליל, בעלי מראה פשוט ובסיסי, משמשים בעיקר כמסגרת עדינה לנוף שנשקף מבחוץ. הגוון הייחודי, "תכלת צפחה" שמו, הוא פיתוח של קליל וטמבור ומשתלב בצורה הרמונית בכל החדרים בבית ועם צבע השמיים בחוץ.

 

 

את השולחן היא מצאה בענתיקונטיינר באלון הגליל. מדובר על האנגר ענק גדוש ברהיטי וינטאג' עם דגש על ריהוט סקנדינבי. "רציתי  שולחן ארוך מאד שכל המשפחה יכולה לשבת לידו. לעבוד, לשחק וליצור במקביל. השולחן היה שייך לאדריכלית אמריקאית שחיה בטבעון, ומקורו כשולחן עבודה במלטשת יהלומים. אחרי שבחרו את השולחן עם ההיסטוריה האמריקאית שלו, קרן המשיכה עם אותה השראה לעצב את הקיר הצמוד לו, היא מכנה אותו "הקיר האמריקאי". קודם כל היא חיפשה טפט מתאים. אחרי חיפושים רבים כשהעיניים כבר החלו לרצד מרוב דוגמאות, היא מצאה את הטפט הנבחר ב e bay. הטפט רגוע במידה ונותן תחושה של טפט ישן. החלון הצדדי מכניס אור שפוגע בעיטורי הזהב שעל הקיר והם מצדם מחזירים אותו, מנצנצים. קרן יצרה עשרות הדמיות של הקיר הזה מתוך מחשבה על יצירת קיר מלא השראה עבורה. מתוך אוסף התמונות הגדול שלה, נבחרו מספר תמונות ונתלו על הקיר בקומפוזיציה מדויקת. 

 

 

הקמין מבית גודין של ברפמן, נמצא במרכז החלל הציבורי ומחמם את כולו כמו שרק קמין עצים יכול.

רגע לפני שאנחנו מסיימות את החלק הראשון, כי בטח שמתם לב שלא ראינו עוד הכול וברור שיהיה חלק שני (!) אנחנו חייבות לספר קצת על התרומה של הגר הולצמן מפקחת הבנייה, לאורך ולרוחב כל תהליך התכנון והבנייה. הגר שבאה מרקע של עיצוב, היא בעלת חברה לפיקוח וליווי פרויקטים בבנייה (054-7442454). את השידוך ביניהן יצרה נעמה בצלאל והחיבור היה מיידי. קרן מספרת שהגר ליותה אותה כמו אחות גדולה בכל החלטה, וכשבונים כל החלטה ובטח טעות עולה המון כסף. "מבחינתי המעורבות של הגר בפרויקט, היכולת שלה להגדיל ראש, להסתכל קדימה ולראות מה צריך לעשות בהתאם לשלבים הבאים הייתה מאד חשובה. ההיכרות שלה עם הבחירות שלי ויחסי האמון והקירבה ביננו, איפשרו לי להיות רגועה ולדעת שמישהו שומר עלי בתוך התהליך".

עכשיו תורנו להודות להגר, הגר דופלט, הצלמת הותיקה והנהדרת שלנו. הגר מלווה אותנו כמעט בכל הבתים שאנחנו מצלמות לבלוג, ומעבר לחברות שהתפתחה לה כבר מזמן, אנחנו כל פעם מוקסמות מחדש מהרגישות והדיוק בצלומים שלה. תודה יקירה!

טוב, אז אחרי שצפיתם בתמונות וקראתם את הסיפור, בטח תשמחו מאד לשמוע שקולאז החורף של קרן שביט ייתקיים ממש בעוד שמונה ימים. ביתני עיצוב אטרקטיבים של 120 מעצבים ומותגים מובילים בארץ מתחומי עיצוב שונים: מעצבי אופנה, אקססוריז, מוצרים לבית, עולם הילדים , וכל זה באווירה אורבנית ותעשייתית. אתם מוזמנים לעקוב אחרי כל הפרטים בדף הפייסבוק של האירוע. 

וחברים, זה לא משהו שכדאי להחמיץ!

 

 

ובהזדמנות חגיגית זו, הרשו לי להזמין אתכן לאירוע קולאז' החורף שלי,  פתחתי אירוע בפייסבוק ובו ארכז את כל הפעילות השיווקית של האירוע.

כל מה שתרצו לדעת על המציגים, המוצרים, המיקום, הפרטים והקונספט. המון חידושים, שווה לעקוב.

לעמוד הפייסבוק של האירוע לחצו כאן, או על הבאנר מעל.

 

קולאז' החורף של קרן שביט

מתחם ההייטק החדש של עזריאלי בחולון.

אזור התעשיה, רחוב הבנאי חולון.

מאחורי תחת דלק הסיירים שעל כביש 4, ליד החצי חינם.

בחניון המשאיות המקורה.

חניה בשפע במקום.

הכניסה ללא תשלום.

 

23 בינואר, חמישי, 23:00 - 16:00

24 בינואר, שישי, 17:00 - 9:00

25 בינואר, שבת, 10:00 - 22:00

תערוכת עיצוב שניתן לקנות בה הכל. אני בחרתי בקפידה כל אחד ממעל 100 המציגים באירוע.

אודה על שיתוף ואישור הגעה בדף האירוע, על מנת שנהיה מוכנים לכל כמות של אנשים שיגיעו.

 

להתראות בקרוב,

קרן

 

2 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
אלה ממן 3 15.01.2014

קרן. הצבעוניות ומגוון הפריטים המיוחדים מספרים מי את. מלאה ביופי.

יונתן נמטי 3 15.01.2014

קרן, שמי יונתן נמטי, אני נירגש להגיד לך שהבית ממש חלומי. אני חולה על דברים ישנים , זה משהו בטבע או שאני מאד נוסטאלגי. אשתי קוראת לי אוגר. אז אני מתמרן בין האהבה שלי לאיסוף עתיקות ווינטג' לבית ולא לשנות את הקו שבו אשתי רוצה לעצב את הבית. כשראיתי את הפינה של החדר עם כל המדפים העמוסים בדברים מדהימים שאת רובם אני מכיר מילדותי ( נולדתי בברית המועצות בטג'יקיסטאן ועליתי בשנת 1973 לפני מלחמת יום כיפור) , ספגתי את ישראל של שנות השבעים ואני מתגעגע לתקופה של קום המדינה שאצלי מצטיירת כתקופה הכי יפה בישראל ( למרות הקשיים). כמובן שאבקר בתערוכת קולג' החורף, זה ממש ליד הבית שלי ברגל ( אני חולוני) . מקווה להשיג כמה דברים מעניינים. שאלה: איך יש לי אפשרות להציג בתערוכה כמה חפצים? גם דרך דוכנים אחרים? האם המציגים הם בעלי חנויות וינטג' בלבד? ואם אני רוצה למכור - אז לאן אני יכול לפנות? יש מישהו שיכול לתת לי הצעות מחיר? בינתיים פניתי אלייך כי ניראה לי שאת מבינה בזה מאד וזה מאהבה לכל התקופות היפות בחיינו. אני מצדיע לך על האומץ לעבור לכפר ולבנות בית חלומות...אולי יבוא יום וגם אני אעזוב את פיח העיר הגדולה ואמצא את עצמי במקום ירוק עם ציוץ ציפורים.

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333