שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

המסע שלי בכדור פורח - ריחוף אלגנטי בין עננים מעל עמק יזרעאל

07 07

 

 

יש חלומות שניטעים בנו משחר ילדותנו. אני לא בטוחה מתי ובאיזה גיל בדיוק כדורים פורחים נכנסו אל תוך חלומותי והחלו להצית את הדימיון שלי, אבל אני יודעת שזה קרה בגיל מאוד צעיר, כשנחשפתי למסעות ההרפתקאניות של "מסביב לעולם ב-80 יום" וכמובן לגיבורת ילדותי "בילבי".

 

 

בחלומות ובמשאלות לב, כך אני מאמינה, יש לשתף גם אחרים. בכל פעם כשנופל ריס לאחת מבנותי, או כשהן נושפות על נרות עוגת יום ההולדת ומביעות משאלה, אני מבקשת מהן לשתף אותי במשאלות ליבן. אני מאמינה שכשאדם משתף גם אחרים במשאלות ליבו, הוא רותם למעשה גם אחרים אל חלומו והסיכוי להגשמתם רב יותר.

 

 

בבוקרו של היום הארוך ביותר בשנה (כן, כן, יום ההולדת שלי) העיר אותי עידן בשעה מוקדמת מאוד, בטרם הפציעה החמה. נתבקשתי להתלבש (יפה!) ולקחת איתי את המצלמה שלי.

הילדות ישנו אצל סבתאסבא ותוך זמן קצר מצאתי את עצמי בנסיעה לילית עם בעלי שעטה על פניו ארשת מיסתורין. זה היה מאוד משעשע, לצערי תנאי התאורה שלא היו במקום, מנעו ממני את האפשרות לשתף אתכם בסיטואציה הזו.

 

 

לאחר כמה דקות נסיעה הגענו לשדה קצור בסמוך לשדה תירס באיזור עפולה והתחלתי להבין את התמונה הגדולה. מזל שאני משתפת את חלומותי ומשאלות ליבי עם האנשים שאני אוהבת, כי לכבוד יום ההולדת שלי, עידן החליט להפתיע אותי ולהגשים לי חלום של טיסה בכדור פורח.

 

 

קבוצה של אנשים נרגשים התקהלה בשדה סביב שולחן של קפה ומאפים טובים, בעוד שאנשי הבלון החלו להזרים אוויר ולנפח אותו.

 

 

 

לאט לאט, בתהליך מרהיב שערך כחצי שעה, הבלון הלך והתיצב אל מול עינינו. קיבלנו מטל הנחיות בטיחות והסבר על החויה שנכונה לנו והתבקשנו, איש איש, לתפוס את מקומו בסל.

 

 

אפי הטייס המיומן שלנו (צריך רשיון טייס כדי להשיט את כלי התעופה הזה) תפס פיקוד על המבערים שבמרכז הסל ואנחנו התחלנו לרחף בעדינות ועלות השמימה, מבלי שהרגשנו את הניתוק מהאדמה.

 

 

אני חושבת שהמינוח "שייט אווירי" מתאר בצורה המושלמת ביותר את החוויה הזו. לא היה אף לא רגע אחד של חשש, או של פחד. הכל נעשה בצורה שקטה, עדינה ורגועה.

ריחפנו מעל שדה התירס, כשהסל "מלטף" את גידולי התירס הגבוהים והשליטה בכלי הטייס הזה היתה מדוייקת ונפלאה.

 

 

 

עידן, העוגן שלי, נשאר על הקרקע ואני, בכדור הפורח, התחלתי להגביה עוף ולרחף למעלה. ממש כמו בחיים. 

 

 

האנשים, המכוניות, השדות והמטעים החלו להתרחק ממני ולאט לאט, בעוד שהפרטים הקטנים מיטשטשים, התחילה להצטייר תמונה גדולה ומופלאה.

 

 

 

לפעמים כל מה שצריך זה לשנות את זווית הראיה. הזווית שנגלתה לי ממרומי הכדור היתה עוצמתית מאין כמוה ומלאה אותי בשמחה ובהתרגשות.

 

 

 

העמק האהוב עלי, על כל שדותיו ומטעיו נראה כמו שמיכת טלאים עצומה וירוקה. משהו בפרספקטיבה החדשה והמרגשת הזו צרב בתודעתי את העמק האהוב שלי באופן שאני מאמינה שילווה אותי כל חיי.

 

 

 

בדיעבד הסתבר לי שהתפנה עבורי מקום אחד על הטיסה, בדיוק ביום הולדתי, כמעט בדך נס. בכל בוקר מעלה חברת "Rize Up" לשמים לפחות טיסה אחת. הטיסות מוזמנות מראש ומלאות בכל יום.

 

 

ממש ברגע האחרון הוצנחה אל תוך הטיסה טייסת אנגליה ותיקה (טסה כבר ב-73 מדינות שונות!) שהגיעה לביקור קצר בארץ ובקשה להצטרף לטיסה.

נעשה מאמץ מיוחד לצרפה לטיסה ובכדי לאפשר לה זאת, הסכים אחד הזוגות לדחות את טיסתו ליום אחר. כך למעשה התפנה מקום אחד גם עבורי. אם זאת לא קרמה טובה, אז אני לא יודעת מה כן?!

 

 

 

 

הטיסה התבצעה באחד המקומות היפים בארץ, בעמק יזרעאל, באזור שבין הגלבוע לתבור. זהו האזור שנבחר ע"י צוות Rize Up כמתאים ביותר לטיסה בכדור פורח. 

 

 

 

אפי וטל, חברים טובים שנדבקו יחד בחיידק הכדורים הפורחים והקימו את החברה הראשונה (המובילה והגדולה) בארץ שמטיסה כדורים פורחים, העתיקו את מקום מגוריהם מהמרכז אל העמק בעקבות מיקומם האידאלי של הטיסות. תודו שהרווחתי בעמק אחלה שכנים!

 

 

 

לאחר כשעה של טיסה צלולה, שקטה, רגועה ונעימה, בה ריחפנו בגובה של 4000 רגל, התחלנו להנמיך לקראת הנחיתה. בעוד שאנו משייטים באוויר מעל מטע שקדים ומקשה אבטיחים, צוות הג'יפים המאסף התקדם לעברנו.

 

 

 

 

אפי הטייס איתר נקודת נחיתה מושלמת, עידכן בקשר את צוות האיסוף והנחית אותנו ברכות בשדה חיטה קצור, כשברקע נשמעו מחיאות הכפיים של הנוסעים הנלהבים.

 

 

 

 

צוות הקיפול המיומן טיפל באיסוף הכדור אל הרכבים, בעוד שאנחנו נהננו מהשקת כוסות שמפניה, מנהג ותיק שמלווה כל סיום של טיסה מוצלחת.

 

 

 

קיבלנו תעודות למזכרת והמשכנו בדרכינו אל בראנץ' מפנק של ארוחת בוקר במרחביה, לא לפני שהפלח מהשדה הסמוך פינק אותנו באבטיח גדול ומתוק.

 

 

 

לסיכום החוויה, כמה עובדות ופרטים חשובים:

                     

כדורים פורחים ידועים ככלי הטיס הבטוח ביותר ומתאים לכל אדם מעל גיל 6 אשר נמצא במצב גופני טוב.

 

RIZE  הינה חברת התעופה הגדולה והותיקה בארץ לתעופת כדורים פורחים, בעלת רישיון הפעלה מסחרי ותחת  

 פיקוח רשות התעופה אזרחית.

 

הכדורים הפורחים שלהם הם הגדולים והחדישים ביותר בארץ, לרבות גודל הסל ויכולת ההרמה, ונחשבים ל"רולס רוייס"  בתחום התעופה של הכדורים הפורחים. הכדורים ענקיים ( 25 מטר בעומדים על הקרקע ), כוחם בעוצמתם ויופיים.

 

טיסות בכדור פורח  מתאימות לקבוצות וארגונים שמחפשים תוכן איכותי ושונה לעובדים במסגרת ימי כיף גיבוש וחוויה.

 

הטיסה בכדור פורח  מתאימה לקבוצות וארגונים מנוסע אחד ועד 50.

 

זאת היתה הטיסה הראשונה שלי, אבל לגמרי לא האחרונה. בפעם הבאה אני מתכוונת לצרף את משפחתי למסע הזה.

 

 

אל תפספסו את פסטיבל הכדורים הפורחים שמתקיים בכל סוכות בגלבוע בהפקת Rize Up עוד סיבה נהדרת לבקר בעמק יזרעאל ולהנות מכל הטוב והיפה שיש לארץ היפה שלנו להציע לנו, רגע לפני שממהרים להזמין טיסות לחו"ל.

 

היום הארוך ביותר בשנה באמת היה הפעם ארוך ומיוחד. יום מלא וגדוש בחוויות ובהרפתקאות. את סופו בחרתי לבלות עם משפחתי הקטנה והאהובה בחוף הים.

 

 

נהננו משקיעה יפיפה על רצועת חוף ניסתרת ומשופעת בצדפים, מלטרוף עוגת שוקולד עם כפיות ישר מהתבנית ובעיקר אחד מהשני. 

 

 

תודה למשפחה האהובה שלי שעוטפת אותי בחום ואהבה ונותנת לי להרגיש (למרות שאני יודעת שאני רחוקה מלהיות מושלמת), שאני האמא הכי טובה בעולם. 

 

 

עוד מעגל מרגש במיוחד נסגר בחיי בימים אלו ממש. לאחר שהתארחתי בחג שבועות האחרון במוזאון העמק ביפעת, התאהבתי במקום והחלטתי להקים בו בית קבע ומרכז פעילות מיוחד, עליו אספר לכם בקרוב מאוד.

 

"באתי לשבועות - נשארתי לשנים". ממש ביום ההולדת שלי, התחלתי בשיפוצים קדחתניים של "בית במוזאון" - המקום שגרם לי לסגור את האיזולטור, להפסיק לרצות לנדוד ולהתמקם במרחק של 5 דקות מהבית שלי, בליבו של מטע זיתים עם נוף פנורמי לכל העמק, באחת המנקודות היפות ומעוררות ההשראה במחוזותינו.

 

 

ב-23 ביולי יפתח המקום המשופץ ואוכל להציג בפניכם את החזון שלי למקום המיוחד הזה. בנתיים, תוך כדי השיפוצים, המעבר ויצור קולקציית הגלביות החדשה והמרגשת שלי, אני מזמינה אתכם לימים אחרונים של סייל חיסול היסטרי, הישר מהקרטונים, בבית החדש שלי במוזאון. 

 

המקום עדיין לא מושלם, כפי שאני מתכננת, אבל יש מבצעים של חיסול מדפים במחירי סייל חסרי תקדים וסחורה נפלאה שמתחסלת במהירות.

 

כל הפרטים בדף האירוע בפייסבוק, אשמח שתבואו וגם שתאשרו הגעה. 

שישי ה- 10 ביולי מהשעה 9:00 ועד 14:00

שבת, ראשון, שני  ה-11  עד ה-13 ביולי מהשעה 10:00 ועד 16:00

 

 

 

פרטים על מבצעים:

 

הנחות על כל הגלביות - 20% על גלביה ראשונה, 50% על גלביה שניה

 

גלביות לילדות - 1+1

 

חולצות גלביה (קורטה) - ראשונה ב-100 ש"ח (!), שניה ב-50 ש"ח (!)

 

הנחה של 20% על כל קולקציית שטיחי הבמבוק המודפסים שלי

 

פינת מציאון שווה - הנחה של 50% על גלביות ושטיחי במבוק סוג ב'

 

כריות דיוה 1+1

 

70% הנחה על מלאי הוינטאג'

 

עגילי וינטאג' ב-30 ש"ח

 

שרשראות וינטאג' 1+1

 

בואו לבקר אותי בביתי החדש שבעמק, 80 ק"מ מת"א (כשעה ורבע).

 

להתראות

 

1 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
אפרת דה בוטון 5 10.07.2015

איזה פוסט כייפי ומרגש! חווית הריחוף בכדור הפורח היא חוויה של קריאה בבלוג שלך מלא צבע ואופטימיות :) גם אני פעם עפתי בכדור פורח יחד עם 12 יפניות שצחקו ממש מהשם שלי (אפרת??? חחחחחחח) איזה כייף להיזכר ולעוף איתך! והתמונות מחוף הים פשוט עושות טוב על הלב. נשיקות ומזל טוב ליומולדת :))))

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333