שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

צבעי האמת שלי - True colors are beautiful

19 11

 

לפני 8 שנים הפסקתי לצבוע את השיער.

 

הייתי בת 35, אמא טריה שהשיער שלה החל להשתנות לאחר לידה והיתה זקוקה לאיזו טריות וריענון. להתנזר מכימיקלים נראה כמו פיתרון, עד שהשיער ישתקם, יבריא ויקבל שוב ברק של חיים.

 

זה לא היה דבר של מה בכך עבורי מכיוון שהייתי בלונדינית, על כל מה שמשתמע מכך. נהניתי מזוהרם של 5 גווני שמש שונים שבחרתי, ונשזרו בשערי בכל פעם במלאכת מחשבת מעולה. 

 

משימה לא פשוטה לקחתי על עצמי, למחוק רצף של צבעים וגוונים מכל הקשת, שעברו בשערי ב- 23 השנים האחרונות.

 

 

 

חישוב מהיר יקח אתכן לגיל 12. הפעם הראשונה שבה גיוונתי את השיער. זה התחיל מלמרוח לימון בשמש, עבר לסאן אין ומשם לאדי חמצן ולחיות אחרות ומשונות. הייתי זיקית ונהנתי בכל פעם לגלות את עצמי תחת גוון ומסכה חדשה.

 

הייתי אשפית התחפושות, נהנתי לגלם דמויות שונות שמילאו את הפנטזיות שלי, כמו בילבי, ג'סיקה מרוג'ר ראביט ואחרות.

 

 

באיזשהו שלב הבנתי שאני צריכה לשמור על כלל אחד כדי שזה יעבוד הכי טוב בשבילי, לא להפוך ליותר בלונדינית מהגוון שאיתו נולדתי. סבתי החכמה והזקנה (שחצתה את גיל מאה ומעולם לא צבעה את שערה) היתה אומרת שצריך לשמור קצוות שיער מהינקות ולהשתמש בה כסמן גבול.

 

למזלי אמי שמרה לי ציצית שיער רכה וזהובה בקופסת נחושת, כך שיכולתי לפעול לפי הכלל של סבתי ולשמור על הסטטוס קוו.

 

 

כל כך הרבה הערות שמעתי מהסובבים על השיער שלי. נדמה היה שהנפתי בכל פעם דגל מתריס אחר, שסחף קולות של אוהדים ושל מתנגדים. תמיד שיעשעה אותי הרצינות התהומית של התגובות שקיבלתי, מה שתרם לא מעט לכיף שבמשחק.

 

בגיל הנעורים הייתי ממתינה לנסיעות של אימי לחו"ל, כדי שאהיה ברשות עצמי ואוכל לבצע שינוי ללא הפרעה. סמכתי על זה, שכשתחזור היא תצטרך להתמודד עם עובדה קיימת וגם עם הגעגועים אלי, שלא יאפשרו לה באמת לכעוס עלי כמו שצריך.

 

 

בכל פעם כשסיימתי איזו הרפתקאה משמעותית רומנטית עם נער זה, או עם גברבר אחר, הרגשתי צורך לכייל מחדש את המערכת, לברוא את עצמי מחדש כדמות מסרט שמגלמת פנטזיה חדשה.

 

הפנטזיה היתה תמיד פרטית, פרי דמיוני הפרוע ומעולם לא נתתי לאיש לעמוד בדרכי ולהפריע לי בדרכי לשם.

 

 

בגיל 30 חוויתי תקופה עם משברים לא פשוטים בחיי האישיים. באותה שנה נפרדתי משני הגברים שהיו דומיננטים בחיי. התגרשתי מבעלי לאחר 10 שנים ביחד ושנה מאוחר יותר אבדתי גם את אבי שנפטר במפתיע (בגיל 54).

 

לקחתי לעצמי פסק זמן מתודי לחשיבה ועצרתי את רכבת ההרים המטורפת שהיו חיי ברגע זה. יש לי הרבה מה לומר על התקופה הזו, שבה אספתי פיסת חוכמה אחת וצירפתי את השניה לכדי פאזל אחד גדול ומשמעותי. העברתי את עצמי מסע מאתגר ואמיץ מול תהומות נפשי. הבנתי שכל התשובות נמצאות רק אצלי. בתוכי.

 

 

חמש שנים לאחר מכן מצאתי את עצמי במקום מאוד שלם ומאושר בחיים. חובקת תינוקת זהובה ומאירת פנים ביחד עם בעלי האהוב, בביתנו העתיק והרומנטי בן ה-130 שנים במושבה מזכרת בתיה.

 

עידן היה עבורי מיכל לאושר ללא גבולות. גיליתי שיותר שאנשים שיכולים להכיל אותך ברגעיך הקשים, לא בהכרח מסוגלים להכיל את רגעי האושר התהומי שלך. אני מאמינה שחבר טוב הוא זה שיכול להכיל את האושר שלך ולא רק את הקושי והכאב. עד היום האנשים היחידים שאני מסוגלת להכניס אל תוך חיי הם אלו שיכולים להכיל אותי ואת אושרי.

 

אנשים שניזונים מהאנרגיה המיוחדת הזו שרק אשה שלמה ומאושרת באמת יכולה ליצר.

 

 

בגיל 35, ממש כשהפכתי לאמא, הפסקתי לצבוע את שיערי וגיליתי לראשונה בחיי את הצבע הטבעי שלי.

 

צבע טבעי הוא יצירה חד פעמית ומיוחדת, טביעת אצבע צבעונית ויחודית רק לך. לא תמיד את אוהבת ו/או מתחברת לצבע שלך, אבל מדובר במסע של הצצה עמוקה במראה.

 

אני לא אומרת שלצבוע זו לא אופציה, ואפילו טובה. אבל אני בהחלט אומרת שצריך לזכור שזו אופציה - ולא הנחת עבודה ברורה מעצמה.

 

 

לפני כמה ימים פירסמתי מודעה בפייסבוק וזו לשונה:

אז איפה איפה הן, האפורות הכי יפות?
עזרו לי להפוך כל אבן בעמק 
ולאתר נשים מעניינות, לבנות וכסופות,
בכל גיל, מידה וצבע (שיהיה בהן תבלין אפור או לבן)
להפקת החורף שלי, שמצטלמת בעמק יזרעאל ממש בקרוב.
אשמח להכיר,
תודה מראש על שיתופים.
מתאימות נא שלחו תמונה למייל הסטודיו שלי,
עם הכותרת: אפורות לצילומים.

 

 

הזמנתי נשים עם שיער טבעי בגוונים כסופים ולבנים לקחת חלק בפרוייקט מיוחד שלי, בהפקת צילומים עבור קולקצית בגדי החורף החדשה שעיצבתי שתושק בקרוב. למודעה צרפתי תמונת קולאז' שיצרתי מתמונות השראה של נשים כסופות יפיפיות, שאספתי בתיקיה בפינטרסט שלי (מוזמנות לעקוב).

 

התגובות שהגיעו היממו אותי. מאות שיתופים, תגובות ומיילים אישיים שנשלחו אלי, חשפו אותי לתופעה חברתית מדהימה, שלא הייתי מודעת לקיומה. מסתבר ששיער אפור אצל נשים מושך תגובות מאנשים ונוגע הישר בעצבים החשופים.

 

 

אין דרך נעימה לומר זאת, אז אני פשוט אניח כאן את הנחת הבסיס החברתית שגיליתי והדהימה אותי. שיער אפור אצל נשים בישראל הוא לא פוליטקלי קורקט.

 

 

נשים, בניגוד לגברים, לא יכולות להאפיר בשקט וזוכות למבול של תגובות מקשת רחבה של אנשים. כן, זה נשמע כל כך לא ישראל 2015, אבל זו המציאות. להאפיר בכיף אפשר, אבל להאפיר בשקט? תשכחי מזה.

 

 

אנשים שאינם קרובים אליך, או שאת מחשיבה בין יועציך החכמים, יעצרו אותך ברחוב, ישאלו שאלות אינטימיות, ישפטו אותך ללא משפט וייעצו לך לצבוע את שיערך.

 

 

מי הם האנשים הללו? אני לא מדברת על יועצת בסופרפארם שמטרתה לשווק לך מוצרים. אני מדברת על האמא של החברה של ביתך מהגן, על החברה של ביתך מהגן ואח"כ ממש בתוך ביתך, מבתך עצמה.

על הפקידה בקופ"ח, על נהג המונית, השכנה, החברה של הבן הגדול שלך ובקיצור מי לא?

 

 

תנסי להזכר כמה פעמים העירו לך ש"יוצא לך" הלבן/האפור, שיש לך "שורשים" ומוטב שתגשי במהירות למספרה הקרובה.

 

 

גזר דינה של הבוחרת בדרך האפור הוא תשומת לב מתמדת, תיוג כחסרת מודעות לטיפוח, כמכשפה, כמוזרה, כמי שנכנעה לזיקנה. החברה מבלי לשים לב לכך, מייצרת צייד מכשפות מודרני ומעודדת נשים להילחם במה שהיא תופסת כזקנה.

 

 

לתפיסתי עם השנים אני הולכת ומשביחה. בכל יום אני לומדת דברים ומחכימה. סופי להיות אשה זקנה וחכמה. אני מרוויחה בהרבה יושר כל קמט וכל שערה אפורה.

 

 

כמו הבית העתיק שלנו במזכרת בתיה, שהזמן שניכר בו רק מיפה אותו עם השנים, כך אני מוצאת את היופי בשיאו, חומר טבעי שמשתנה עם הזמן. אלו הם החומרים שמרגשים אותי יותר מהכל.

 

 

אני מרותקת ומתמגנטת לכל מה שישן ומגלם בתוכו חוכמה, יופי ורגישות. כל חיי אני רואה יופי, מזהה אותו ביום יום, מעריכה, מוקירה אותו ולפעמים גם מנציחה במצלמתי ומשתפת אחרים.

 

אני חושבת שכשאת מבינה שאת מוקפת בכל כך הרבה יופי, קל לך קצת יותר להיות אדם מאושר. 

 

 

בעיני נשים מאפירות, מכסיפות ומלבינות הן סקסיות ומעניינות ממש כמו גבר בגילן. מבחינתי זה עובד טוב לשני המינים.

 

השיער הכסוף של עידן משך לי את העין מהרגע הראשון. תהיתי מיהו הבחור עם החזות הצעירה והשיער הכסוף. הבנתי שיש פה משהו שמעניין אותי לבחון לרבדים יותר עמוקים.

 

 

למה שגבר יוכל להנות מתחושה של בשלות מוערכת ואשה לא? הנושא הזה מדהים ומרתק אותי ואני חוקרת אותו לעומקו.

 

 

אני משוחחת עם המון נשים שהתמודדו / מתמודדות עם הסוגיה הזו. כמה מהן האפירו כבר בגיל 14-15, נשים שלא הפסיקו לרדת לחייהן כל הזמן שיחביאו את הלבן. מגיע לכל אדם לחיות בחופש ובשלווה, בצורה שטבעית לו ומשוחררת, מבלי שיחוש בצורך לתת דין לאיש על האופן שבו הוא חי את בחירותיו. מגיע לכל אדם להרגיש יפה ונחשק. 

 

 

נשאלתי לא מזמן בתגובה בפייסבוק למה אני לא מצלמת נשים במידות גדולות. השבתי שאני לא רואה את המידה, אני רואה את האשה. אני מסתכלת לאנשים בעיניים וצוללת עמוק אל תוך הנשמה. זה מה שמעניין אותי. מהפכת המידות הגדולות מסייעת ביצירת שינוי חברתי. לא מספיק וזה לא קורה בין רגע. התהליך הזה בעליה ואני מאמינה שעם הזמן הוא יתבסס ויחלחל. העיסוק בו מקדם את החברה למקום שיוויוני וחופשי יותר.

 

 

אני לא מצליחה לראות את ההבדל בן מקרה שבו מישהו מיעץ לך לפצוח בדיאטה, או שולח אותך לצבוע את שיערך האפור. בכל מקרה הוא דן אותך לעמוד בנורמות חברתיות, שלא בטוח מתאימות לך.

 

 

אני לא אחפור יותר ממה שחפרתי, נראה לי שהנקודה הובהרה, אני רק אפנה את תשומת לבכם לעובדה כלכלית ידועה: שוק תכשירי השיער בארץ מגלגל מיליארדים. הם יודעים לחשב אחד ועוד אחד. הגיע הזמן שגם אנחנו נדע. עצרי לרגע וחשבי. אם לא היית צובעת את שיערך, איזה סכום של כסף היה מצטבר לך בצד? יש אנשים ותאגידים שמתפרנסים מהנצחת הנורמה החברתית הזו. נקודה למחשבה.

 

 

בפעם הבאה כשאתם חושבים להשמיע ביקורת על אישה מאפירה. עצרו לרגע וכבדו את הדרך שבחרה בה, ללכת עם צבעי האמת שלה. תנו כבוד, אשה מאפירה לפניכם.

 

 

אני חוזרת לצלול אל תוך עולמות העיצוב והאומנות המקיפים אותי ונכנסת לתוך פרוייקט צילום בשיתוף עם הצלם עומרי אילת. בשבוע הבא נשב על כל מאות המיילים שקיבלנו עם תמונות של נשים יפות מאפירות, שהולכות באומץ עם הבחירות שלהן וגם נראות נהדר. זאת לא מלאכה פשוטה ואנחנו מתכוונים לבנות פלטה עשירה ומעצימה.

 

סדרת הצילומים תתפרסם במדיות השונות ותגלה זווית ראייה מפתיעה, אסתטית ועמוקה על הנשים המרתקות הללו. אני קוראת לפרוייקט הזה  "צבעי האמת" ממש כמו בשיר של סינדי לאופר true colors

 

 

אני קוראת לכולכם להעביר את זה הלאה, אם אתם מכירים אשה כסופה ומהממת, זה הזמן לספר לי על זה. שלחו אלי כמה תמונות ופרטים באופן הבא. שלחו למייל של הסטודיו שלי studio.karenshavit.com עם הכותרת "אפורות לצילומים".

 

עזרו לי להעביר את המסר הלאה ולגרום לאנשים להסתכל אחרת על נשים שבחרו בדרך צבעי האמת שלהן.

אשמח שתגיבו לפוסט זה.

 

 

דיברנו על החורף, אבל הסתיו עדיין כאן. החלטתי לפנות מקום על הקולבים לקולקציית החורף ולפצוח במכירת ה- FINAL SALE שלי, שתכלול הנחת שיא מפנקת של גלביה שניה ב-50%. 

 

המבצע יתקיים בחנות הסטודיו שלי "בית לחלוצות" במוזאון העמק בקיבוץ יפעת (ימי ד'-שבת - כנסו לדף הפייסבוק להתעדכן), ניתן להתקשר 050-9474785 בשעות הפעילות (גם בשבת) ולהזמין גם משלוח בדואר.


 

 

בנוסף, במהלך הסופ"ש הקרוב, מחר ומחרתיים, אתארח עם מכירה ביתית משגעת בקיבוץ חצור שבשפלה (באזור גדרה - יבנה), בביתה של ענת מוגילנר המקסימה.

 

אשמח שתבקרו אותי ותוכלו להנות גם שם מהנחת ה- FINAL SALE על הגלביות וגם מעוד המון פריטים שווים.

 

צעיפים, שיכמיות, כובעי לבד בעבודת יד של JUSTINE , קבקבי עץ שוודיות, מבחר תכשיטים מהממים וכמובן קו מוצרי הסבון והריח שלי CLEAN, זהירות, הדבר ממכר! תוכלו להנות במקום משתיה חמה ומעוגות מעשה ידיה של גיל אבני המוכשרת.

 

 

 

יש לכם אפשרות לזכות בשובר מתנה של 300 ש"ח לביזבוזים, אם רק תסייעו לי להפיץ את הבשורה.

ובכן מה עליכם לעשות בכדי לזכות בשובר?

1. כנסו לדף האירוע בפייסבוק ולחצו על אישור הגעה - לחצו כאן

2. שתפו את המודעה בדף הפייסבוק שלכם - עשו share למודעה זו - לחצו כאן 

3. השאירי תגובה בפוסט המודעה, כדי שאדע שאת בעיניין - לחצו כאן

4. ניתן לחזור על הפעולה שוב ושוב ולהגדיל את סיכויי הזכיה

בשבת בבוקר אפרסם בדף הפייסבוק של טוב ויפה, את תוצאות ההגרלה והזוכה תוכל להגיע ולממש את הזכיה,

באותו היום במכירה בחצור.

תודה מראש על העזרה בשיתוף.

 

 

לסיכום הפוסט אני מצרפת את מילות השיר של סינדי לאופר שמתנגן לי בלופ בראש.

האשה שהבינה כבר באייטיז דבר או שניים על החיים:

You with the sad eyes
Don't be discouraged
Oh I realize
It's hard to take courage
In a world full of people
You can lose sight of it all
And the darkness inside you
Can make you feel so small

But I see your true colors
Shining through
I see your true colors
And that's why I love you
So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful,

Like a rainbow

 

להתראות בקרוב,

קרן

 

 

17 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
הגר בר 5 20.11.2015

קוראת ועוקבת אחרייך כבר זמן רב, אשה יצירתית את ! הפעם ריגשת עד מאוד ונגעת לליבי. אני מאלה שצובעת כבר 25 שנה, מדי פעם אכן מעירים לי על קצוות לבנות... די נמאס !

אוסי עטר 5 20.11.2015

כתבה מעולה ..... אצלי גם כבר מבצבצים הפסים האפורים ואני יותר ויותר אוהבת אותם.... מה שנקרא "it grows into me" לגבי נשים לפרוייקט יש לי בשבילך שתיים תותחיות. אעביר לך בפייסבוק בהודעה :)

טליה רוזן 5 20.11.2015

יחי החופש!!! איזה כתבה מדהימה ומעוררת. גם לי כבר נמאס להלחם בשיער הלבן עם הצביעה...זה דורש אומץ במיוחד לנשים שבינינו שלבד. יאללה קרן, תתחילי מהפיכה!

רונית סלומון 5 20.11.2015

עשית לי את הבוקר... (אחרי הליכת בוקר קסומה). לא התלבטתי מעולם לגבי הצביעה. היה לי ברור, עד לקריאת שורותייך הנפלאות (ודוגמאות הנשים המרשימות והמדהימות). הרבה מאד שנים אני כבר צובעת אבל לא מאלה שנלחצות כשהן רואות את הלבן מבצבץ (והוא מבצבצ כבר אחרי שבוע) ואני, נכון לרגעים אלו, מוכנה לאתגר את עצמי ולבדוק לאן אגיע. זו השתעבדות לכל דבר. ואני תמיד בעד חופש. יאללה. יוצאת לדרך. תודה לך, קרן חביבה. עשית לי ת'בוקר. (אה. אמרתי את זה כבר...). שבת נפלאה.

טל ישראלי-גל 5 20.11.2015

עוד פוסט מרגש חלק מהתמונות והשורות לקחו אותי למחוזות הילדות. את יפה כשנוח לך, את יפה כשטוב לך הלוואי וכל אחד יהיה שלם עם עצמו והכי יפה בעיני עצמו

ריבי 5 20.11.2015

משהו אחד בכל הטקסט הזה קומם אותי " למה לגברים מותר להאפיר בשקט?" אז לא. לאיש שלי היו שערות לבנות מאז שהכרתי אותו (בן 21) והיום 33 שנים אחרי הוא ברובו לבן... חלק מההערות מכוונות אליו " זה בגלל הצרות בבית כל השיער הלבן הזה?" וחלק מכוונות אלי... בשקט כזה כאילו שזה משהו שצריכים להתבייש בו " את יודעת שהוא נראה כמו אבא שלך?" (כי מה לעשות ושערה של אישתו עדיין ברובו הגדול שחור ולא צבוע...). אז לא. גם לגברים לא נותנים פה להאפיר בשקט. כי חייבים להכנס לקרביים של כל אחד ולחטט בהם.

עדי פנקס 5 20.11.2015

קרן יקרה כתבה חזקה, רק הלוואי והכל היה פשוט כמו שחושבים, מיידע אישי אותם יפייפיות שבתמונות מתחזקות את הצבע האפור בגוונים ופסים בתדירות הרבה יותר גבוהה מכל צבע אחר, לצערי אומנם הדרך הטבעית היא הכי נכונה ויפה אבל האופנה מכתיבה אחרת, אפור זה נכון, שיק אבל צריך לתחזק אותו הרבה!!! בשביל שיראה כמו היפייפיות פה בכתבה.

עינבל ויסמן 5 20.11.2015

לא צובעת. פסי כסף שזורים על ראשי כבר כעשר שנים. איש מעולם לא העיר לי שאלך לצבוע. אולי פשוט מכירים אותי. פסי הכסף הללו הם מהותיים. הם החופש שלי להיות אני. גם על הפנים שלי, לא תמצאי צבעים שלא נולדתי עימם. וככה אני. שלמה. בגוף הזה.

אורית 5 20.11.2015

ממתינה לקולקציית חורף. קר לי ואני מתגעגעת לגלביות.

אילנה אור 5 20.11.2015

היי קרן... מזה כמה שנים תמיד הייתי באנשי הקשר שלך וידעתי תמיד על מכירות כאלה אחרות שהיו בקרבת קום מגורי... כמעט לכולם הגעתי ואף רכשתי כמה גלביות, תיק קש גדול, תכשיט... לאחרונה אינני מקבלת יותר עדכונים על המכירות, על הקולקציות וכו' וכל זאת מבלי שהתנקתי ואו יצאתי ואו ביקשתי שלא להשתייך לאנשי הקשר שלך. אשמח אם תכניסי אותי בחזרה לאנשי הקשר ולאפשר לי להיות מעודכנת בדברים היפים ובכתבות שאת מעבירה אלינו הקוראים... בברכה

רונה בן שמחון 6 21.11.2015

אני אוהבת את הפסים האפורים בשיער שלי, אבל, אני יודעת שהמראה שלהם מבגר אותי. הבעייה היא לא הצבע האפור בשיער, אלא החרדה והחשש מלהתבגר. הפחד מלהיראות מבוגר. ההדרה של אנשים מבוגרים מכל מקום אפשרי. ההתעלמות ממה שיש לאנשים שעברו את גיל 40 להציע בעולם ולקחת בו חלק. הסלידה משיער אפור, היא רק תסמין לכך. ולמה אצל נשים יותר? זה ברור. אישה מבוגרת כבר לא יכולה ללדת והיא "עשתה את שלה". יכולה ללכת. כך זה בחברה המערבית. תעיד על כך כל מי שעברה את גיל 40 ומחפשת עבודה. הנסיון, הבשלות, הבגרות, החכמה שנצברת עם השנים, כולן חסרות משמעות. למעסיקים איכפת רק שתראי צעירה.

ענת גזית 6 21.11.2015

היי קרן, פוסט רגיש ונהדר העלית עם נקודה למחשבה. אגב, עכשיו אני מבינה שלמדנו יחד באותה הכיתה :) בהצלחה ענת גזית

טליה רוזן 6 21.11.2015

קרן, פתחתי קבוצת בשם ״ אפורות ויפות״ בפייס בהשראת הפוסט שלך. את וכולן מוזמנות. זה ממש הקליק לי שאם מפסיקים לצבוע, צריך קבוצת תמיכה עם רעיונות והצעות, לקבל השראה אחת מהשנייה ולחזק. מזמינה אותך ואת כולכן להגיגים, הצעות ועוד.... תודה ענקית לך קרן!

אילת א 6 21.11.2015

מחזקת מחזקת מחזקת ורוצה להוסיף - רזון הוא נורמה חברתית עוצמתית החודרת לתודעת רובינו, נורמה המוזרקת למחזור הדם שלנו דרך מה שמראים לנו ובעיקר דרך מה שלא. כאדם עם יכולת השפעה ועיצוב של הסובבים אותך יש לך הזדמנות להחדיר למחזור הדם התודעתי שלנו דימויים מרפאים גם במובן זה. מילים הן טובות ויפות, את טובה ויפה, אני רוצה לשאול - למה ברפרנסים הטובות והיפות כולן רזות? היה משמח אותי לראות בין בחירותייך עבור קולאז' ההשראה (פותח המוסכמות הנשיות) גם ייצוג חזותי לאישה או שתיים עם גוף גדול יותר, כי כשלא בוחרים בהן - יש בכך מסר. יש סיבה לא לבחור בנו אנו, כי מה אוטומטית יפה בעינינו? מה שהוא נורמה חברתית. אז עבור הצילומים בוחרים לפי מבט בעיניים, בוחרים במפגש עם אדם, אך כשדגים יופי בפינטרסט אפשר להתפרע, למתוח את עצמינו לגבולות חדשים של טוב ושל יפה.

רונית בן ליש 0 22.11.2015

שלום קרן, אחרי כמעט 20 שנה, לפני שנתיים התפכחתי. החלטתי - לא עוד!!! אני לגמרי שלמה עם החלטתי לא לצבוע יותר את השיער. משוחררת מהשיעבוד, חשה חופשייה וממש ממש לא אכפת לי מה אומרים בסביבה.

מירב ויזר 0 22.11.2015

היי קרן, גם אצלי יש כבר הרבה אפור/כסוף, רוב האנשים סביבי מחמיאים לי, ואומרים שממש לא לצבוע, שזה מי שאני:) לי כייף עם השיער ואין לי שום כוונה לצבוע, לתת לטבע לעשות את שלו, True colors are beautiful indeed היה כייף לקרוא את הפוסט, שבוע מעולה,

אירית דרמון 0 22.11.2015

כל כך אהבתי את מה שכתבת וגם הזדהיתי. גם אני ניסיתי את כל צבעי הקשת, כולל בלונד הרבה יותר בלונדי מהשיער הטבעי שלי (כי אני בכלל ג'ינג'ית ששיערה רק התכהה עם השנים). כשבתי הבכורה נולדה (גם לפני כמעט 8 שנים) הפסקתי עם הכל. והנה, בגיל 45 וחצי, עדיין לא זכיתי לשיערה אפורה/לבנה אחת ולכן לצערי לא אוכל להתאים לצילומים שלך, למרות שהייתי מאוד רוצה. המשיכי בדרכך ובמתן השראה לקוראות ולעוקבות הנאמנות.

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333