שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

פסטיבל "טוב ויפה" - הקיבוץ בדרך לת"א - סיפורה של חוות שלם ההיסטורית בפארק אריאל שרון

01 05

 

 

אם יצא לכם לנסוע בכביש (4) גהה ולחלוף על פני פארק אריאל שרון, ודאי ראיתם את הר חירייה הירוק, פרוייקט מרשים של קיימות ופיתוח בר קיימא. שיקום מאתר פסולת מזהם להר ירוק ופארק פתוח לציבור.

 

מי שפונה במחלף מסובים לכביש דרך לוד (461) ולשכונת התקווה, יוכל להבחין משמאלו במראה מתקופה אחרת: שדות רחבים ועליהם בתי סוכנות יחודיים, שנבנו לפני יותר מ-60 שנה, ננטשו לפני רבע מאה והצליחו לחמוק מההתפשטות העקבית של שכונות המגורים.

 

5 בתי החווה הללו תוכננו ע"י האדריכל אריה שרון ומהווים שריד של “חוות שלם” ההיסטורית, נקודת התיישבות חשובה שהקימה חברת "הזרע" בשנות החמישים.

 

 

חוות שלם הוקמה שנה לאחר קום המדינה, ב- 1949, בכדי לשרת מטרה לאומית ראשונה במעלה: המרד הערבי ואחריו מלחמת העולם השנייה חסמו את מקורות התוצרת החקלאית של היישוב העברי, ונוצר צורך בייצור זרעים.

 

לפרויקט היוקרתי של גידול, השבחה, והרביית הזרעים נבחרו עשרה אגרונומים מנוסים שנשלפו מקיבוצים שונים בארץ, כל אחד מהם המקצועי בתחומו. עשרת הנבחרים נאלצו לעקור עם משפחותיהם מהקיבוץ שהגיעו ממנו, להעתיק את מגוריהם אל החווה ולעבוד שם כשכירים, מבודדים מן היישוב העברי, מוקפים בשדות חיטה וואדיות.

 

הם חיו כקהילה קטנה ומבודדת של עשר משפחות (רובם ניצולי שואה), שהיו קרובים ותלויים זה בזה. כל אחד עזר לאחר, כולם קנו דברים בשביל השאר, שמרו על הילדים של האחרים. חגגו יחד את החגים, כמו בקיבוץ קטן.

 

 

בשנות השבעים נזנחה החווה ולאורך השנים התפוררה לאיטה, אך שרדה את התפשטות השכונות. יזמים ונדלניסטים רבים ניסו להשתלט על פינת החמד הנסתרת שבלב מטרופולין דן ולרכוש את הקרקעות, אולם חברת הזרע המשיכה לעבד את השטחים ובעצם שמרה עליהם.

 

בשנת 2012 העבירה חברת "הזרע" את השטחים לאחזקתו של פארק אריאל שרון. החווה קבלה הכרה לאומית כאתר מורשת לשימור ובשנים האחרונות שופצו המבנים ע"י אדריכל השימור נאור ביבר. בימים אלו ממש הושלמה עבודת השימור והפיתוח הסביבתי של המתחם ההסטורי בחוות שלם, שבפארק אריאל שרון.

 

פארק אריאל שרון ממוקם ממש בלב המדינה. שטח פתוח עצום בגודלו, (כ-8000 דונם - יותר גדול מבת ים)  האחרון שנותר בלב גוש דן. פתוח לקהל הרחב ובו שדות, נחלים, אגמים ושפע פעילויות. הפארק מציע חוויה ייחודית של מפגש עם הטבע, העשרת הידע, בילוי ופנאי לכל המשפחה. גובל בת"א, ר"ג, חולון, אזור ובני ברק. 

 

 

מתחם חוות שלם חולש על 11 דונם מתוך הפארק והוא אסור כרגע לכניסת מבקרים בשל עבודות השיפוץ הנערכות במקום. בעתיד המקום יפתח כחלק ממתחם הכניסה הראשי של הפארק וישמש כאזור תרבות, בילוי ופנאי. אחד ממבני החווה ישמש כמרכז מבקרים המספר את סיפורה של החווה.

 

לפני כמה חודשים הוזמנתי ע"י הנהלת הפארק להגיע, לראות ולהכיר את המקום המיוחד. בפארק קיוו שאתאהב בחווה וארצה ליזום במקום אירוע רחב מימדים עבור הקהל הנהדר והעצום שעוקב אחרי בשנים האחרונות.

 

כשהגעתי לחוות שלם המשוחזרת נעתקה נשימתי מרוב התרגשות. התרגשתי מקיומו של המקום הקסום הזה, שלא הכרתי ולא ידעתי על קיומו. שפשפתי את עיני פעם אחת ועוד פעם וליתר ביטחון גם פעם שלישית. בכל פעם כשפקחתי את עיני נדהמתי ממה שנגלה לפני.

 

 

מתחם פסטורלי עם נוף ירוק לאינסוף, שנראה כמו קיבוץ קטן משנות החמישים. עם החן הישראלי והנאיביות הרומנטית של המדינה הצעירה בראשית דרכה. כמה נעים להיזכר בתום הזה של ימי ראשית המדינה השוכן בתוך פנינת טבע ירוקה שממוקמת במרחק 10 דקות נסיעה ממרכז ת"א, ממש מול איצטדיון וינטר שבר"ג! כמה טוב וכמה יפה.

 

לפני שנתיים ללא התרעה מוקדמת, הלב שלי הודיע לי שפרק ירידי העיצוב המצליחים שיזמתי והפקתי במשך 4 שנים, "קולאז' של קרן שביט", הסתיים. במאי 2014 קיבלתי החלטה לפרוש בשיא ולנתב את העשייה והיצירה שלי לאפיקים יזמיים חדשים, שמעוררים את תשוקתי.

 

 

בשנתיים שחלפו לא נחתי על שמרי. הפקתי עשרות מיזמי מכירות חויה, חנויות פופ-אפ נודדות, מכירות ביתיות אינטימיות בכל הארץ וירידי תוכן ותרבות בעמק יזרעאל ב מוזיאון העמק ביפעת. הקהל הנהדר שלי המשיך להגיע ופגשתי בדרך הרבה אנשים חדשים ומוכשרים.

 

כשגיליתי את חוות שלם אחזה בי התרגשות גדולה. אני יודעת לזהות את ההתרגשות הזו כתהליך מואץ שבו הראש והלב שלי משוחחים. שפע של תובנות ומחשבות שליוו אותי בשנתיים האחרונות החלו להבשיל לכדי רעיון: לא עוד יריד, אלא פסטיבל של יופי, צבע ושמחת חיים.

 

 

אני מאמינה ביזמות פורצת דרך, כזו שמונעת מתוך צורך אמיתי ומשמעותי לומר, ליצור ולחדש. את כל אהבותי שזרתי במיזם הזה ובהתרגשות גדולה, אני מזמינה אתכם להגיע ולהיות איתי שם, ממש ברגע שהוא נולד.

 

אני נרגשת לייסד פורמט חדש של אירועי חוויה רב תחומיים העוסקים באיכות ובסגנון חיים בחיק הטבע. האירוע מיועד לנשים, לחובבי עיצוב וסגנון חיים. יומו האחרון של הפסטיבל, יום שבת, יותאם במיוחד לבילוי משפחתי איכותי ומהנה.

 

 

פסטיבל חדש שכולו יופי, צבע ושמחת חיים. 3 ימים בשנה שחוגגים את הצד הטוב והיפה של החיים. אוסף של חוויות משמעותיות שתוכלו לחוות בחיק הטבע, באוויר הפתוח, ממש בלב הארץ. את כל אהבותיי שזרתי במיזם הזה והן תבואנה לידי ביטוי גם בתכנים של הפסטיבל:

 

מתחם גלריות בו יוצגו תערוכות אמנות חדשות ומרתקות.

 

 

הופעות מוזיקה של יוצרים מקומיים מיוחדים

 

 

ביה"ס להשראה - נשים חכמות ומובילות יעבירו הרצאות קצה קצרות וממוקדות. ההרצאות יעסקו בכלים אפקטיבים שהן פיתחו ואימצו בדרך להצלחה. בית הספר יהווה גנרטור של השראה.

 

 

יריד יוצרים: הפעם ליקטתי מעצבים ואמנים, עם דגש על עיצוב מקומי. יוצרים מיוחדים, חדשים וותיקים, יתאספו מכל רחבי הארץ ויציגו סלים גדושים בהפתעות מרגשות. עיצוב אופנה, אקססוריז, עיצוב הבית ועולם הילדים.

 

 

משחקי ילדים בנוסח קיבוצי - הפעלות יחודיות לילדים וגם לילדים ברוחם יתקיימו במקום בשבת.

 

 

מתחמי אירוח קולינרי - מזון ומשקאות בדגש על טרי, בריא וטעים.

 

 

סיורי צפרות - יודרכו ע"י החברה להגנת הטבע.

 

 

ישנם עוד תכנים, שאחשוף בימים הקרובים וגם כאלו שאתן לכם לגלות בעצמכם באירוע עצמו.

בהתרגשות גדולה, אני מזמינה אתכם להגיע ולהיות איתי שם, וללוות את המיזם הנהדר הזה ממש ברגע שהוא נולד.
 

 

 

כנסו לדף הפייסבוק של האירוע, אשרו הגעה וגלו ביחד איתי, עולם חדש ומרגש.

פסטיבל "טוב ויפה" הוא שמורת טבע, חויה משמחת ומעשירה את כל החושים.

 

 

כל הפרטים:

פתחו יומנים וסמנו תאריכים:

19 במאי, יום ה', מהשעה 10:00 ועד 22:00
20 במאי, יום ו', השעה 10:00 ועד 17:00
21 במאי, שבת, מהשעה 10:00 ועד 20:00

 

הכניסה בתשלום של 10 ש"ח ברכישה מוקדמת באתר סלונה (מכירת הכרטיסים תחל ממש בקרוב) או 15 ש"ח במקום.

חוות שלם, פארק אריאל שרון, 
בוייז: חוות שלם - פארק אריאל שרון.

 

חניה? בשפע במקום.
מגיעים במונית? מדובר בכ- 10-15 דקות ממרכז תל אביב, יפו, רמת גן, גבעתיים, ראשון לציון ועוד. ויש גם תחבורת אוטובוסים בשפע.

 


 

 

בואו לבקר אותי בארץ טוב ויפה, ולהכיר את הקיבוץ בדרך לת"א.

 

 

4 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
לידיה יפה 1 02.05.2016

בהצלחה...מדהים ומרגש...

ריקי שלום ברנדשטין 1 02.05.2016

ב ה צ ל ח ה ! ! !

מיטל אירני 2 03.05.2016

מקסים קרן! בהצלחה

עמליה אבניאל 3 04.05.2016

מקום נפלא עם המון זכרונות יפים!!! בהצלחה רבה!!!

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333