שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

האומץ להשתנות. סיפור על אשה במסע ועל עור גמיש במיוחד.

07 01

(צופה על הספינה הטבועה, בתחילת שנות ה-90, בחוף פלמחים)

 

כל חיי, מהיום שבו אני זוכרת את עצמי חושבת, אני נמצאת בתוך מסע ארוך ומתמשך. המסע הזה תמיד הביא אותי אל תהומות אפלים ואל פסגות מושלגות.

 

את המסע הזה תמיד נתתי ללב שלי לנווט, טיפסתי ונפלתי והמשכתי לטפס. כל שריטה, חבלה וצלקת, היו המורים הכי טובים שלי.

 

 

אני מהאנשים שמקשיבים לאחרים, אבל עושים רק למה שהלב שלהם חושב. הסנסורים (הקולטנים) הקטנים שלי פזורים לי על העור בשפע וקולטים את החיים. אני מתרגשת מנבט שצומח ומנשר שדואה מעלי.

 

 

את כל מה שאני קולטת, אני מכניסה אל תוך הלב שלי, אל תוך המקום הרך והאישי שלי. בגיל מאוד צעיר הבנתי, שאני צריכה לנהל בזהירות ובאחריות את המיכל הזה, את הלב.

 

להבין מה אני רוצה להכניס אליו, לסנן כל מה שלא מתאים לי ולעמוד על המשמר. רק טוב ויפה חודר אלי פנימה וכל מה שלא, נשאר בחוץ.

 

 

הייתי ילדה קטנה ורצינית, שלא חייכה למי שלא אהבה ולקחה מאוד ברצינות את ניהול העסק הזה, מחסן הלב.

 

לא עיניין אותי מה השאר חושבים עלי, כשהסנסורים שלי אותתו לי ידעתי לבחור בין טוב לרע. עד היום אני בן אדם של שחור ולבן, קשה לי עם האמצע, עם האפור.

 

 

נתתי לסנסורים שלי לעבוד שעות נוספות, אימנתי אותם להיות חיל רגלים משובח. במסע שלי עברתי בהמון צמתים ולא הפסקתי לבחור.

 

(סיני, אפריל 2004, יומיים לפני שהכרתי את עידן)

 

תמיד העדפתי לצעוד קדימה ולא לעמוד, מה שהוביל אותי לבחור מהר ובביטחון. בזמן שאחרים נימנמו בצומת, אני העדפתי לרוץ, או אם אפשר לעוף.

 

לצעוד כמה צעדים קדימה, לעצור ולעשות הארכת מצב חדשה, לשקול סיכונים מול סיכוים ואז להחליט אם לחזור אחורה, או להמשיך קדימה אל עבר מטרה.

 

 

לרוב האינטואיציה שלי הובילה אותי בהצלחה, אבל היו גם כמה מהמורות וסכנות חיים ממשיות. תמיד ניצלתי מהם לא ברור לי אם מתוך מזל, או נחישות. אני מבינה מה מרגיש לוליין שמטייל על חבל דק.

 

(גם בילבי, גיבורת ילדותי, הילכה על חבל דק)

 

אהבתי לטעום, לנסות ולחוש. הייתי ילדה סקרנית, חטטנית, עצמאית, עסוקה, שמקשיבה קשב רב לדברי המבוגרים. לא תמיד הם קלטו אותי מאזינה להם, כך למדתי המון דברים.

 

(כסא הנוח הראשון שלי, אי שם בשלהי שנות ה-70)

 

חברים של הורי מספרים שלא פיספסתי שום דבר, גם כשדיברו אנגלית ועדיין לא הבנתי, ידעתי לעשות את ההקשרים הנכונים, לזהות ולגלות. מגיל צעיר (אולי מדי) עולם המבוגרים היה גלוי לעיני הבוחנות.

 

(שנות ה-90 העליזות, במכון הטכנולוגי HIT בחולון)

 

הקולטנים הרבים שעל הגוף שלי, הוזנו, טופחו, רבו כחול על שפת הים והם מצויים גם היום בנדיבות, מכסים לי את כל העור. הם אלו שבפקודה מהלב, יודעים לצאת לדרך וליצר במהירות שינוי.

 

(2010, אני ועלמה באנדדה, סיני)

 

לפני שנה השלמתי סיבוב במסע שלי והקולטנים שלי הובילו אותי אל תוך מסע חדש של שינוי. קיבלתי החלטה לבצע ניתוח שרוול לקיצור קיבה.

 

במשך שנה השלתי 40% ממשקלי, אני אחסוך לכם את המתמטיקה (מעולם לא הסתרתי את משקלי): ירדתי מ-100 ל-60 ק"ג.

 

 

בעולם ויזואלי כמו שלנו, קשה לנו להאמין בדברים שאנחנו לא יכולים לראות. לראות משמע להבין, ולהבין משמע להאמין ולקבל.

 

(טוסקנה, 1998)

 

זאת לא היתה הפעם הראשונה שעברתי שינויים חזקים ומהירים, יש לי עור גמיש, שמחלים מהר ואני נהנית לגלות בתוכי כוחות חדשים. נהנית לתת בכל פעם לגוון אחר לצאת ולבוא לידי ביטוי.

 

 

השינוי הפיזי האחרון שעברתי, מדהים אותי לא רק בגלל נתוני המשקל, אלא בעיקר בגלל דמות האשה החדשה המשתקפת אלי מהמראות. אשה שאני מזהה מפעם, שמסתכלת לעצמה עמוק אל תוך האישונים במבט חודר ומתבונן, חוזרת עכשיו בגלגול חדש.

 

(מתוך מגזין "לאשה" שיצא השבוע, צילום: עידו לביא, הפקה: שלי גרוס, סטילינג: תמי ארד ברקאי)

 

העור הגמיש, המוזן ומלא הסנסורים שלי, יודע לרתום תהליך של שינוי פיזי מהיר וליצוק ניראות ויזואלית לשינוי הזה. שינוי שנראה לעין הוא שינוי שקל יותר לתפוס.

 

(בדירה הסטודנטיאלית שלי בשנקין, 1995)

 

הדמות החדשה היא כבר לא הצעירה התזזיתית שהייתי, היא אשה שלמה ומאוזנת, עם יצר חיים, שמבינה שאנרגיה (רבה ככל שתהיה) היא משאב מוגבל, שיש לנהל ברוגע ובמחשבה. שכל בחירה שהיא לוקחת תשנה את חייה ותשפיע עליהם לטווח ארוך.

 

(גרה בשנקין, שותה בקפה תמר, 2001)

 

אשה עם גוף של ילדה, ושכל של קשישה, מתנה נהדרת שקיבלתי מבלי לצפות לה, כמו פרס על התמדה בהקשבה עצמית.

 

(בוק בסטודיו ברחובות, 1986)

 

אין לי עודפים משום דבר שאני לא זקוקה לו. כל מה שנשאר הוא חיוני ומדוייק. כל מה שהבנתי שאני לא צריכה שיחררתי, אני יוצאת למסע עם דמיון אינסופי, תרמיל ולב קל.

 

(בת 19, רחובות 1991)

 

התרמיל המשופשף שלי הכיל חוויות של אשה ממוצעת בת 200, מיינתי היטב והשארתי רק את המיטב החיוני. אני לא אכניס לתרמיל המסע שלי דברים שאחרים רוצים, לכל אחד יש תרמיל משלו ואחריות לשאת את המטען שלו בעצמו.

 

(מתוך הספר "הבריחה הגדולה עם בילבי בת גרב", אם יוצאים לדרך, מגלים עולמות מופלאים)

 

2017 היא השנה שלי, שנה שבה אני רואה את השינוי במו עיני. אני מלאת התרגשות וציפייה מהמסע החדש הצפוי לי.

 

 

השנה הבאה, בה אשב על מרפסת ביתי בקיבוץ בעמק יזרעאל, אספור ציפורים נודדות ואהנה מקערה מלאה בפירות מתוקים.

 

 

 

 

 

(מתוך המדור של שלי גרוס ותמי ארד-ברקאי, ביה"ס לאופנה. אם מישהו היה אומר לי שבגיל 44 אדגמן בגדים ל"לאשה" ודאי הייתי צוחקת בכל רם. צילום: עידו לביא)

 

 

את הפוסט הזה אני בוחרת לחתום במילות הסיום מהסרט "אמיצה" של וולט דיסני,

לאחר שצפיתי בו הבוקר עם בנותי:

 

"יש כאלה שאומרים,

שהגורל שלנו לא בשליטתנו,

שהוא לא נמצא בידינו.

אבל אני יודעת,

שזה לא כך.

הגורל שלנו חי בתוכנו,

צריך פשוט להיות מספיק אמיצה,

כדי לראות את זה".

 

מאחלת לכולנו שנה של אומץ לשינויים.

 

 

 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

בואו לבקר אותי בתחנתי החמישית ב"מסעות החורף של קרן שביט", ב- 14.1.17 אפתח את השנה בגבעת ברנר, במכירת קונספט ביתית מיוחדת, בביתה של הבלוגרית דורין פרנסיס, הלו היא "מיס פרנסיס" התמנונה עם חוש הריח המפותח, שמלמדת אותנו איך להנות מהחיים הטובים והיפים.

 

עקבו אחר דף הפייסבוק של האירוע, במהלך השבוע הקרוב אחשוף בפניכן אוצרות.

 

 

 

 

15 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
מאיה קרסו 6 07.01.2017

מקסימה. איזה כיף לראות אותך גם לפני שהכרנו, תודה ששיתפת.

מיכל מנור 6 07.01.2017

עוד בטרם סיימתי את הפוסט, המילה 'אומץ' כבר התרוצצה במוחי והנה בסופו הבאת את הציטוט מאמיצה...כל הכבוד על ההליכה עם הלב ועם הקולטנים ועם האומץ להשתנות!!! את מעוררת השראה והתמונות מהשנים השונות נהדרות!!!!

חן 0 08.01.2017

ואוו, פשוט אין לי מילים לתאר...את השראה, תודה שחלקת איתנו! ותודה שיישמת הערה ששלחתי ואת מודיעה מראש על המקום הבא. הודעה של כמה ימים מראש עוזרת לתכנן את הסופש.. (ממש התבאסתי שלא הצלחתי להגיע לסופש בעמק, כי לא יכולנו לשנות תוכניות יום מראש)

רותם נחום 0 08.01.2017

מעוררת הערצה ויפיפיה

ענבל 0 08.01.2017

וואו !!! את פשוט יפהפיה, השינוי במראה הוא בלתי נתפס. ומה שמוזר, שעכשיו שאני מסתכלת בתמונות אני רואה שלמעשה היית כזו יפהפיה כל הזמן ואיכשהו לא שמתי לב לזה. כל הכבוד על השינוי, נראה שאצלך הוא בא ממקום שלם עם עצמך ולכן בעיני הוא כ"כ מוצלח !

שירה גנני 0 08.01.2017

זה מאד מעניין, האמת. יש משהו בלהפוך לדמות ציבורית שמשאיר רק שתי אפשרויות: לחיות חיים כפולים, הדמות שבחוץ שכולם רוצים לגעת בה, והדמות הפרטית, המשפחתית, ״האמיתית״. ויש אפשרות שניה- לחשוף, לעמוד מול העולם באומץ ולאמר ״זו אני, קבלו אותי״. אולי תמיד נועדת להיות דמות ציבורית, כי את מהאנשים היחידים שאני מכירה שמסוגלים לעמוד זקוף ולבחור באפשרות השניה. אני כלל לא מתפלאה שאנשים צועדים אחרייך, הכנות והביטחון האלה הם מנת חלקם של מובילי דעה. ועכשיו פילוסופיה בצד- את נראית נהדר והכתבה בלאישה שיקית ונהדרת :)

אסתי 0 08.01.2017

וואוהו! איזה שינוי! את נראית נפלא. גם התספורת מחמיאה לך. את גיבורה אמיתית! לא פשוט לעבור ניתוח כזה. אמנם אינונו מכירות אישית אבל ראיתי אותך במכירה שהיתה בבני ברק - בממגורה. בהצלחה בהמשך.

נורית נבו תנעמי 0 08.01.2017

קרן ריגשת מאוד. כיף לעקוב אחרייך לראות שינויים, בעיני מהצד את אמיצה נחושה ומפתיעה כל הכבוד נורית

עירית אחיאל 0 08.01.2017

איזה מסע מפואר. תודה על השיתוף, על הכנות ועל התובנות. שתהיה שנה נפלאה.

מרב 0 08.01.2017

שאפו גדול מאוד כל הזמן ראיתי שאת וינרית. כל פעם ופעם אני רואה את הכוחות הגדולים שלך יוצרים פרויקטים גדולים וטובים. איך כל פעם את קובעת מטרות חדשות ומשיגה אותן. איך כל פעם את ממציאה את עצמך מחדש. וגם הפעם שוב זה קורה. את השראה גדולה בשבילי.

נעמה אורבך 0 08.01.2017

איזה מסע! כמה שבילים, כמה תרמילים. כמה שינויים. איזו כנות נעימה וחודרת. אחרי שקראתי פעם אחת, פשוט חלפתי במהירות על פני כל התמונות בלי לקרוא, והדהים אותי כמה שבכל תמונה את נראית דמות אחרת, אישה אחרת. הזכיר לי את סינדי שרמן והתחפושות שלה. וזה גרם לי לחשוב - על העור הגמיש, ועל כך שהתמונות האלה מראות בדיוק כמה את אדם שרץ קדימה, שועטת, משתנה, לא מפחדת, או לא נותנת לפחד לעצור אותה, שמחה לנסות דברים חדשים. זה גרם לי לחשוב על האלבום הפרטי שלי, ועל העובדה שמי שהכיר אותי בגן או בכיתה ב, יזהה אותי גם היום כי השינויים החיצוניים שאני עוברת הם מעטים, אפילו ברמה של תספורות, צביעת שיער, בגדים. אני זזה לאט, בקצב חלזוני, וזה מה שמתאים לי. מעניין לחשוב איך אלבום התמונות שלנו משקף לא רק את מה שעברנו, אלא גם איזה זיקוק פנימי של האישיות שלנו. והכי הכי אהבתי - את התמונה של ה"בוק" מהסטודיו ברחובות עם תספורת האייטיז האדירה!

ליבי 0 08.01.2017

מאחלת לך שהשנה שלך תהיה בדיוק כמו שאת מייחלת ורוצה עם המון יופי בריאות ואהבה.

דנית בר-סלע 0 08.01.2017

את נראית מעולה! בעיני גם נראית מעולה קודם :-) אם את מחפשת דרך לשמור על השינוי המבורך שעשית, יש לי את הפתרון עבורך שרקחתי בסבלנות אין קץ ב-7 שנים האחרונות. הסטטיסטיקה אומרת שרק 5% מהאנשים מצליחים לשמור על המשקל (גם בניתוחי קיצור קיבה, מי כמוני יודעת...) ואלה שמצליחים לשמור הם אלה ששינו הרגלי חיים והכניסו את הספורט לאורח החיים שלהם (כמוני). בהצלחה!

חנה טיסר 0 08.01.2017

פוסט כל כך יפה. וגם הכותבת!! את נראית נהדר. גילוי לב מרגש ומלמד.

ציפי 2 10.01.2017

קרן היקרה. זה אמיץ להסתכל לאמת בעיניים, לדעת מתי לשנות, לסיים ולהתחיל. התמונות שלך מדברות בעד עצמן, מראות שעברת דרך מורכבת, שאהבת לשנות ולהשתנות, ושידעת להוביל את עצמך בכיוון הנכון שלך. אהבתי את מה שכתבת שיש לך גוף צעיר עם שכל של קשישה וחוויות של בת 200. יש בזה משהו מרגש ונוגע ללב כשמבינים שצברנו חוויות ונסיון וידע, אבל צריך לברור מכל אלה את הדברים המדויקים, את המסקנות והתובנות, ורק איתם להמשיך הלאה. אני יודעת שאת עושה את זה, וגם 2017 תהייה מדויקת מבחינתך, מלאה בעשייה נפלאה ובאהבה. תודה על השיתוף, על האומץ ועל ההשראה :)

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333