שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

האשה האלגנטית החבויה בי והסופרוומן שאני רוצה להשכיב לישון

07 03

מחשבות על יום האשה שחל היום, ועל פורים שמתקרב, גרמו לי לפשפש בזיכרונות ליבי. להיזכר בנשים של פעם, שעברו מהעולם ואולי לקחו איתן פיסות של ערכים שהייתי רוצה לאמץ.

 

 

 

 

חודש מרץ הוא אחד החודשים הפעילים והעסוקים בשנה. כאמא לשתי ילדות (7 + 10) החוגגות יום הולדת בסמיכות (אצלינו זה קרנבל) + חגיגות פורים הקרבות (החג האהוב עלינו בבית), התחפושות והבלאגן. תוסיפו לזה פעילות עיסקית נמרצת וחידושים מרגשים לקראת האביב ונשארה לכם אשה אחת נמרצת, אך מותשת, שמתגעגעת לימים פחות עמוסים.

 

 

 

 

לכבוד פורים החלטתי, כמו בכל שנה, לאמץ לעצמי תחפושת שאני יכולה ליהנות מיתרונותיה רק פעם בשנה. התמנונה הפעלתנית, העסוקה והנימרצת שאני, החליטה השנה להתחפש לאשה אלגנטית עם קצב חיים נינוח, בדמות ברבור לבן וצח.

 

 

 

 

החלטתי לחקור את המושג "אלגנטי". משהו בצליל של המילה הזו שאב אותי למחוזות רחוקים. בגלל שאני בחורה רצינית, מיד פתחתי תיקייה אלגנטית בפינטרסט לאיסוף השראה ופניתי לבירור של ההגדרה המילונית. דיוק זה דבר שחשוב לי.

 

 

 

 

ויקיפדיה בעברית לא ממש הבינה על מה אני מדברת. כתבתי אלגנטי ומיד נענתי שאין הגדרה כזו. שאלה אותי האם התכוונתי ל"אלברט"? השבתי בנימוס, שלא.

 

 

 

פניתי לעזרת חברותי בפייסבוק וביקשתי את סיוען בהבנת ההגדרה. התגייסות גדולה ומחשבה רבה מצדן הניבה את מכלול המינוחים העשיר הבא:

 

פשטות, צניעות, זקיפות קומה, מכובדות, עידון, שקט פנימי, לבוש מוקפד. נינוחות. ללא מאמץ. רוך. נועם. אהבה לאסתטיקה. ברבור. על זמניות. חוזק שלא צריך לצעוק אותו. נימוס. איפוק. שלווה. ביטחון עצמי. שלמות. סגנון.

 

 

 

 

משהו פנימי. משהו שבא באופן טבעי. תקשורת טובה עם אנשים. הכלה. נקיון. מחוכם. במידה הנכונה.  כבוד לעצמי וכבוד לאחר. תחושה פנימית שמוקרנת החוצה. פשטות בסטייל. נון שאלנטיות. רמיזה.

 

 

 

 

שאיפה לפרופורציות ואיזון. הרמוניה. ללא רבב. שקילת מילים. בחירות מושכלות. פאסון. אצילות. סימטריה. פרופורציה. טוב טעם. בשלות. נסיון חיים. אחת שיודעת. חסרת יומרות. חברות במועדון סגור. משהו מולד. או שיש לך את זה, או שלא תביני את זה. ההפך מפרובוקטיבי, וולגרי וגס.

 

 

 

 

הסתכלתי על רשימת המילים והערכים הללו והבנתי שמושא תשוקתי להיות אשה אלגנטית, אינו תואם את מציאות חיי במסלול המהיר של ישראל 2017. קצת הצטערתי. קצת לא. בעיקר שמחתי שמגיע פורים.

 

 

 

 

פורים זה החג שמאפשר לי לטעום ולו לפרק זמן קצר מכל מטעם שמתחשק לי, להתרגש גם ממה שלא נוכח וקיים בחיי. לשאול לעצמי חליפה מסקרנת ולברר את מערכת היחסים שיש לי איתה.

 

 

 

 

מיד לאחר שארגנתי לעצמי תחפושת נהדרת, תפרתי גם אירוע שיעצים לי את החוויה. החלטתי שלמשך יום אחד, אאורר את האשה האלגנטית החבויה בי ואתן לה ליהנות מכמה שעות של חסד. כמה שעות של בילוי נשי אלגנטי, שיזינו את הנשמה האלגנטית הרעבה שלי.

 

 

 

 

הזמנתי כמה מהחברות המוכשרות שלי ויחד בנינו אירוע נשי, נינוח, מדוייק ולא מתאמץ. כזה שיש בו את כל המרכיבים הנכונים, שימלאו אותנו בהשראה, בעיצוב, במלאכות יד ובדברים יפים.

 

 

 

 

בוקר שבו אארגן פיתרון אלגנטי ותוכניות (בלעדי) לשאר המשפחה (פעילות מהנה לבנות, כזו שגם אבא שלהן לא יסבול). החלטתי שמגיעות לי כמה שעות איכות פנויות, שבהן אשתיק את קולה של הסופרוומן שמנהלת אותי ביד רמה בחיי היום יום, לטובת האשה האלגנטית והמעודנת שקפצה לפתע לביקור.

 

 

 

 

מחשבות טורדניות ובכלל לא אלגנטיות על זהותה של הסופרוומן שבחרתי להיות, החלו להתגנב לראשי. לאט לאט המחשבות החלו לתפוס נפח ועומק. החלטתי לבדוק מחדש את מערכת היחסים שאנחנו מנהלות.

 

 

קודם כל עשיתי עליה בדיקת רקע. חיפשתי בפינטרסט ובגוגל תמונות השראה והגדרות מילוניות.

 

 

הגדרה מילונית לא סיפקה אותי גם הפעם ושוב פניתי לחברותי ברשתות החברתיות. תמונת מצב מבהילה מעט החלה להתפשט על המסך.

 

 

 

 

סופרוומן היא גיבורת על. דמות בדיונית, בדר"כ אנושית, בעלת יכולות על אנושיות, בהן היא עושה שימוש לטובת הכלל. ברוב המיקרים היא נפגשת עם סכנות ונלחמת בעוז בנבלי על.

 

סופרוומן בז'רגון המדובר, היא בהגדרתה אישה, שהצליחה להתעלות על המגבלות שלה. אשה מצויינת, נהדרת, שעושה את המעל ומעבר. אשה שיכולה לכל אתגר, ששואפת לשלמות.

 

 

 

 

אשה מושלמת???

אשה שמשלמת:

מחיר.

לעיתים קרובות מחיר גבוה מדי.

למחיר הזה קוראים שחיקה.

 

 

 

 

 

בכל פעם כשאת צולחת אתגר, הרף עולה ומאתגר יותר. יותר מהר, יותר חזק, יותר גבוה. יותר יותר.

 

 

 

 

אז מה נותנים לאשה שכבר עשתה הכל והשיגה המון?

עוד?

יותר?

מה דעתכן על צ'ופר מיוחד?

על אתנחתא קלה?

מה דעתכן על בטלה, או על (שומו שמים!) מנוחה?

 

 

 

 

 

אבל מי יכולה להרשות לעצמה לנוח ולהתבטל? אשה חלשה? חסרת שאיפות? אשה שמוותרת על שליטה? אשה עם יכולות לא אנושיות? איך לעזאזל התקבעו בי תפיסות כל כך מזיקות? האם שינה זה באמת לחלשות?

 

 

 

 

הצורך לממש הוא חזק וממכר. ההצלחות מזינות אותנו, הכישלונות מאתגרים. כל הישג שנרכש בעבודה קשה, כל טפיחה על הכתף. נעימה התחושה שאנחנו כל יכולות, גיבורות על. שאין מטרה שאנחנו חותרות אליה ולא משיגות.

 

 

 

 

אנחנו חכמות, אנחנו מהירות, אנחנו חזקות, אנחנו לביאות, אנחנו נלחמות. להקים משפחה ובית לתפארת, להזין ולהגן עליהם מכל משמר. לחנך, להעצים, לתת דוגמא טובה. לבנות זוגיות מפרה שיודעת לשמור על הגחלת, להכיל ולהבעיר תשוקה.

 

 

 

 

לנהל קריירה משגשגת, יצירתית, מלאה בחידוש ובעשיה משמעותית. להפוך רעיון ערטילאי למוצר אמיתי, שמשמח אחרים.

 

 

 

 

לנהל קשרים חברתיים פעילים ולתמוך בקהילה. לעזור לחברה בעת צרה ולשמוח איתה בהצלחתה. לשמש דוגמא ומודל להשראה בכל דבר שאת עושה. ליהנות הנאה גדולה ומשמעותית מכל העשייה.

 

 

 

 

לא דיברנו על פרנסה, על מיסים, על זה שלא משנה כמה תרוויחו, הכלכלה אף פעם לא תהיה לטובתכן. לא דיברנו על המצב הביטחוני הרעוע, על מלחמה שיכולה להגיע בכל רגע ולטרוף הכל. לא דיברנו על חינוך, על אפליה, על אלימות השיח, על גזענות.

 

לא דיברנו על מחיר החיים וחוסר הצדק במדינה מאוד לא אלגנטית, במזרח התיכון. כזו שרמת השחיתות בה היא מהגבוהות בעולם, שמתכסה בעלה תאנה של דמוקרטיה, אבל יודעת שלאזרחיה המותשים לא נותר כוח לשנות.

 

לא דיברנו על צמרת שילטונית ש"משתינה" על החוק (באלגנטיות של קיפוד). נשיא, ראש ממשלה, שר אוצר ושר פנים שהורשעו בפלילים. נבחרי ציבור תאבי שילטון שעומלים לביתם ולכיסם הפרטי. על עבריינים מורשעים שהם דוגמא לחיקוי.

 

מסרים חינוכיים בעיתיים, שעל ברכיהם אנחנו מגדלים את הדור הבא: "רוצים להצליח, רוצים לבלוט ולהוביל? תרמסו את החוק, תתלהמו, תהיו דורסנים, תדרכו על אחרים."

 

 

 

 

לסופרוומן של ימינו יש כל כך הרבה חזיתות להתמודד איתן. כל כך הרבה מלחמות לנהל. כל כך הרבה אתגרים, שאת רובם היא לא תצליח לנצח, לא משנה כמה טובה, יפה, חכמה וצודקת היא, לא משנה בכמה מתנות אל היא בורכה. לא משנה כמה היא מושלמת, היא משלמת מחיר כבד.

 

המדהים בסיפור הזה הוא, שאת הרף אף אחד לא קובע עבורך. זו החלטה פרטית שלך. ככל שהמטען הערכי שלך גבוה, השאיפות שלך יאתגרו ויתישו אותך. הגיע הזמן ליצר שינוי. אם את רוצה לשנות את העולם, תתחילי בלשנות את התפיסות הפרטיות שלך.

 

 

 

 

בחרי את חבריך בקפידה ואת מלחמותיך עוד יותר. אל תתני לאחרים לגרור אותך לזירות שלא עושות לך טוב. סנני היטב מה נכנס למיכל שלך ומה נשאר בחוץ. העצימי את הטוב ואת היפה.

 

האתגר הבאמת גדול שלך בעולם הוא להיות מאושרת, למרות הכל ואם הצלחת להשיג פיסת אוצר של אושר, מומלץ לחלוק אותו ולהעצים את אלו שיקרים לליבך.

 

 

 

 

תנוחי, קחי הפסקה, תגידי מילים כמו: "לא", "די" ו"מספיק". אם את רוצה להיות אלגנטית תחליפי אותם בגרסאות יותר מנומסות כמו: "לא כרגע", "לא בשבילי" ו"לא לטעמי". אם להיות מנומסת מתיש אותך, תנסי להיות כנה, ברורה ולא פוגענית.

 

תביני שדווקא בגלל שאת פרפקציוניסטית, אין לך סיכוי להיות מושלמת, לא בעיניך ולא בעיני אחרים. הביני, שהמשאבים שלך מוגבלים ונהלי אותם בחוכמה.

 

הסמיכות של יום האשה ופורים הפגישו בתודעה שלי שני מודלים של נשים מרשימות. אחת אלגנטית והשניה סופרוומן. מכל אחת אני לומדת, מהרע ומהטוב. כל אחת מהן שואפת לשלמות בדרכה שלה ועשויה לשלם על כך מחיר כבד.

 

 

 

 

לכבוד יום האשה אני מאמצת לעצמי הגדרה חדשה. כדי להיות מאושרת אני לא רוצה להיות אשה מושלמת, אלא אשה שלמה.

 

להבין שאני לא סופרוומן על אנושית וגם לא אשה אלגנטית ושלווה. לשאוף ליצר מודל מאוזן, שיתן מנוחה לנפשי המותשת ויאפשר לי להרגיש ממש לא מושלמת, אבל שלמה.

 

ועכשיו תסלחו לי, אני הולכת לישון את שנת היופי שלי, כי שקיות שחורות מתחת לעיניים, לא מתאימות לאשה האלגנטית שאני בוחרת להיות בפורים.

 

 

 

********************************************************************************************************

 

 

ונעבור לפירסומות

 

 

אז מה התוכניות שלכן לפורים? שלכן, לא של הילדים.

הנה הצעה אלגנטית לשבת זו, ה-11.3.17, בוקר של יופי והשראה, שיעשיר וימלא אתכן.

 

 

את מסעות החורף שלי, סדרת מכירות פופאפ בבתים פרטיים, אני חותמת השנה במסיבת פורים אלגנטית, יצירתית ומיוחדת במינה.

 

 

 

 

את המסיבה תארח הפעם האדריכלית ובלוגרית ה-DIY המוכשרת והמקסימה, שירה גנני, שתשיק את הסטודיו לסדנאות שלה "אבן נייר ומספריים" בביתה החדש באבן יהודה.

 

הבית החדש תוכנן ע"י שירה והם עברו אליו ממש לא מזמן (איך שירה אומרת? "הבית עדיין תינוק"), חלל נהדר ומואר המשקיף אל חורשת אורנים ותיקה ומרגיש כמו בתוך יער.

 


 

 

אל המסיבה תצטרף נבחרת של טובות, יפות ומוכשרות:

 

 

 

 

הצלמת הנפלאה יפעת גולן, תצלם אתכן במיטבכן בתאורה טבעית יפיפיה. תוכלו להתאבזר בפינת התחפושות שלנו ולהצטלם, עם, או בלי תחפושת. יפעת תצפה לכן בין השעות 10:00-14:00, הצילום ללא תשלום.

 

 

 

 

תוכלו להצטלם גם אתן בתחפושות הציפורים האלגנטיות, שנתפרו בעבודת יד בסטודיו MOM & ME בעיצובה של ענבל קאלי כרמי. מוזמנות לבקר ולרכוש אותם גם באתר שלה.

 

 

 

 

האופה הנהדרת, איילה עינבר, תפתח במקום מעדנית בוטיק חלבית חגיגית וטעימה. בתפריט: נישנושים טעימים, קפה, שמפניה וסיידר אלכוהולי חם וריחני. מומלץ גם לקנות מאפים הביתה ולפנק את שאר המשפחה.

 

 

 

 

 

 

הסטודיו החדש של שירה יארח סדנאות יצירה קצרות, חכמות, מגניבות ובמחיר קליל (40-140 ש"ח).

 

 

 

 

יוצרות נפלאות, כגון שרון ענתבי מ-TWODOTS  ואמנית הנייר - אפרת דה בוטון, יצטרפו אל שירה גנני בסטודיו הסדנאות וילמדו אתכן איך להפעיל את הראש והאצבעות. תצאו עם חיוך גדול, ידע ומוצר מקסים שיחזור איתכן הביתה.

 

 

מהרו להרשם, המקומות מוגבלים.

לתפריט הסדנאות המלא ולכל הפרטים על הסדנאות, הקליקו.

 

 

 

 

 

 

 

בגזרת האופנה תוכלו למצוא מגוון גדול של שמלות ואקססוריז. קולקצית אביב חדשה ומרגשת, סייל חורף בהנחות שיא של 30% ועונות קודמות עד 70%.

אוסף מרשים של אקססוריז ואוצרות שאני מלקטת בעולם וממעצבות ישראליות יגיע איתי לאירוע, עם הנחות של עד 50%.

תוכלו להתרשם מחלק מהדגמים ומהמחיר כאן, בחנות ה-ETSY  וגם להזמין משלוח עד הבית.

 

 

 

 

בואו להיפרד בחיבוק ממסעות החורף שלי, אשמח לחיבוקים ותיקים וגם לחיבורים חדשים.

 

 

 

 

מתרגשות לקראתכן,

 

שירה, יפעת, אילה, שרון, אפרת וקרן.

 

 

 

 

 

 

עיקבו אחר דף האירוע בפייסבוק.

 

 

כל הפרטים:

 

תאריך: שבת, ה- 11.3.17.

 

 

שעות: 10:00-16:00

 

כתובת: סנונית 3, אבן יהודה.

 

בביתה של שירה גנני.

 

 

חניה: בשפע. נא לא להחנות בסימטה שבה ממוקם הבית, אלא ברחובות הסמוכים. תודה.

 

 

 

 

0 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333