שמי קרן שביט (לשעבר: קרן שחם), יזמית לייף סטייל, מעצבת אופנה ומורת דרך לחיים טובים. נשואה לעידן ואמא גאה לעלמה (10) ונגה (7). את ביתנו בנינו בקיבוץ גבת, בעמק יזרעאל. הגשמנו חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. את עבודתי אני חולקת בין העיר ובין הכפר, משתדלת להנות מכל העולמות. יוצרת בסטודיו שלי "בית לחלוצות" השוכן בתוך מוזאון העמק בקיבוץ יפעת (גם חנות הבית ממוקמת שם) ומבלה זמן גם בחנות הדגל הממוקמת ברחוב שנקין, בלב ת"א ובמכירות קונספט חוויתיות שאני יוצרת ומפיקה. "טוב ויפה" הוא הבלוג האישי שלי, אותו אני כותבת כבר 8 שנים. הוא משמש לי כיומן אישי ובו אני כותבת על כל מה שטוב ויפה בעיני. מוזמנים להצטרף אלי למסעותי.
צרו קשר: 050-9474785
FOLLOW ME
הצטרפו לרשימת תפוצה
רוצים לקבל עדכון למייל שלכם כל פעם שאני מפרסמת פוסט?
רשמו את כתובת האימייל:
המייל שלך נוסף לרשימת התפוצה!

Basic - שתיים בסירה אחת

18 05

הפוסט הזה היה אמור לעלות במיוחד לכבוד יום העצמאות. לא רק בגלל צבעוניות הדגל שלו, אלא גם ובעיקר בגלל שהוא מספר סיפור שהמאפיינים שלו הם כל כך מכאן. סיפור יפה על אנשים יפים. סיפור קטן ופשוט. סיפור עם בסיס. סיפור Basic.

 

 

 

עד לפני 6 שנים, ענת אבן טוב ועינת רוה ארלבויים, התקיימו באותו עולם, בשני מישורים מקבילים. הסתובבו באותם מקומות, הכירו את אותם האנשים, הריחו את אותם פרחים והתרגשו מאותם טעמים. מפגש מקרי בין יהב, בעלה של עינת, עם ענת, חברת ילדות שגדלה איתו, הוביל לחידוש הקשר ולמפגש בין שתי הנשים הללו, מפגש מעצב חיים.

 

 
החיבור היה מיידי וסימביוטי. שתי נשים שנהנות מחברות טובה, המבוססת על עולם תוכן משותף, טעם דומה, עזרה הדדית וגם הרבה חיבה. לפני 3 שנים הן גם הרגישו בטוחות מספיק בקשר הזה שלהן והחליטו להגשים ביחד חלום משותף. עינת, מעצבת גרפית וענת, מעצבת פנים חברו למיזם משותף ובמקביל לגידול הילדים, החלו לעצב ולייצר מוצרים בעלי סגנון יחודי וקו עיצובי עקבי וברור. 
 
 
 
 
הסגנון  העיצובי שלהן הוא מארין (Marine) אקו שיק. אסטטיקה שמבוססת על פשטות של חומרים בסיסיים. הצבעוניות שואפת לכיוון הכחול לבן והטבעי. עץ, קש, ברזל. ב-Basic חלודה היא לא מילה גסה, להפך... שכבות של צבע וגיל מעידות על גלגולו של החומר ויוצרות סיפור ועיניין. זה קצת כמו להגיד שלקמטי גיל יש ערך אסטטי, רק שכאן זה באמת עובד! 
 
 

 

הרעיון הראשוני שלהן היא לאסוף פריטים של כל מיני מעצבים ויוצרים, פריטים שעונים לפשטות ולניקיון של טעמן האישי ולקיים מכירה בעלת שפה עיצובית ברורה. מהר מאוד הן הבינו שהן רוצות לעצב את הפריטים הללו בעצמן. המכירה הראשונה התקיימה באודים לפני כשלוש שנים. תוך פרק זמן קצרצר להדהים, הן אספו, בנו, שיפצו, תפרו, קידרו, חרטו, הדפיסו ומה לא...

 

 

באופן טבעי ומבלי לבנות תוכנית עיסקית גדולה, הן פשוט פנו לכל האנשים המוכשרים שהקיפו אותם, חברים ומשפחה. כל אחד מהם ייצר להן מוצרים ע"פ עיצובן וסיגנונן האישי. הן הצליחו להדביק בהתלהבות ובתשוקת העשייה שלהן את כל מי שפנו אליו והתוצאות הוכיחו את עצמן והיו בהתאם. תוך פרק זמן קצרצר כבר עמדה לרשותם קולקציה מרשימה ויפיפייה של למעלה מ-20 מוצרים שונים.

 

 

כמעט מבלי לשים לב, הן יצאו למסע מרגש, מפתיע ומלא השראה. מסע שהניב עבורן לא רק מוצרים, אלא גם הנאה מהדברים הפשוטים והטובים. מאנשים יפים, מחומרים, מיופי, מאומנות ומהארץ היפה שלנו. ממש כך, בלי ציניות, הכי Basic שיש.

 

 

מאז התווספו לקולקציה שלהן עוד פריטים יחודיים רבים וכיום יש להן מעל 50 מוצרים. האהבה הגדולה של שתיהן היא הים. הם מסתובבות בכל נמלי ארצנו ומעלות ברשתן אוצרות. הדייגים הפכו להיות החברים הכי טובים שלהן ואין דייג בארץ שהן לא מכירות.

אמרתי כבר שהן נעזרות במשאבים שנגישים להן בסביבתן? כך גם עם הדייגים. משוט ישן שנסחף לחוף, רשתות דייג שיצאו לגמלאות, צדפים וחלקי עץ מסירות ישנות. חפצים שאין להם דורש הפכו בזכותן למצרך מוערך. אני בהחלט יכולה לדמיין את החיוך הגדול על שפתיו של הדייג, שהצליח ללכוד ברשתו חפץ כזה ולהעניק אותו לשתי הבנות הללו. החיוך שלהן והברק בעיניים, בהחלט שווים את המאמץ.

 

 

החלקים האלו שהן מקבלות במתנה מהים, מקבלים את מגע ידן האוהב והופכים למוצרים בקולקציה שלהן. תנובת הים והחומרים משתנה ואיננה קבועה, כך שהקולקציה נתונה לשינויים מתמידים. פריטים באים, פריטים הולכים והופכים את הקולקציה לדינמית. לא פשוט לבסס קולקציה על משאבים משתנים, אבל אין ספק, שאם יש מספיק מעוץ, יצירתיות וגמישות מחשבתית, זה יכול לעבוד וגם להוות יתרון. Basic הוא דוגמא מצויינת לכך.

 

 

לאחר שהתארחו בשנה האחרונה בשואו רום של פנטהאוז באודים, הן מצאו סוף סוף מקום משל עצמן, מקום שמתאים לתפיסת עולמן העיצובית והמנטלית. אם נכנסים מהכניסה הצפונית לאודים (מכיוון כביש 553, מצומת דרור לנתניה), אחרי כמה מטרים יש שביל שפונה ימינה, לכיוון הנחלה הראשונה (יש שלט של שמן זית). את ההפתעות שמצאתי שם, קצרה היריעה מלהכיל, אבל בכל זאת, אני אנסה קצת לשתף אתכן.

 

 
 
בשטח קסום, כמו בבועה, שדומה שלזמן ולמקום אין השפעה עליה, תחת צילם של עצי אקליפטוס ותיקים, גדולים ופראיים, מסתתר לו בשקט קרון רכבת ישן, מעונם החדש של Basic. ביד רגישה ואוהבת ובהתערבות עיצובית מינימלית, אומץ הקרון ע"י הבנות והוסב לסטודיו שלהן.
 
 
במקום הקסום והפסטורלי הזה, הקסם שלהן רק מתעצם. אני ערכתי להן ביקור פתע ותפסתי אותן "על חם". עינת עומדת ומשקה את גינת התבלינים שהרגע שתלה (בשביל התה של הביקור הבא...) וענת, בצילו של אקליפטוס עצום, עם סינר עבודה, מדפיסה על מצעים שבלונות של טקסט, צביעה בעבודת יד. 
 
 
 
 
ענת ועינת הן דוגמא מעוררת השראה, לנשים אמיתיות (כמוני וכמוך), אמהות עסוקות, שהעזו גם לחלום. הבסיס לחיים של הגשמה הוא חלום ולצערי אני מוצאת שיש לא מעט אנשים, שלא מעזים לחלום. כילדים, אנחנו מקבלים לגיטימציה לחלום ואפילו מעודדים אותנו לעשות זאת. איכשהו במהלך ההתבגרות שלנו, החלומות נישכחים ואנחנו נוטים להישאב אל מציאות שלא תמיד תואמת את נטיות הלב הטבעיות שלנו.
 
 
 
 
אם רק נביט פנימה, נקשיב לקול הקטן שלנו (גם אם הוא לוחש בשקט...) ונתייחס אליו באותה אמפטיה, רצינות ואחריות שאנחנו מגייסות עבור הילדים שלנו, נבין באמת מה הדברים הקטנים שעושים אותנו מאושרות. לא כל אחת מטפחת גם קריירה מהמיות ליבה, אבל מי שמצליחה לעשות זאת ולהפוך את תחביביה גם לפרנסה, מובטחים לה חיים מלאי סיפוק, השראה והנאה. ענת ועינת מיישמות הלכה למעשה את האג'נדה הזו. מגדלות ילדים, מטפחות זוגיות ומייצרות מוצרים פשוטים ויפים, שמביאים הרבה אושר ושמחה להרבה אנשים אחרים.
 
 
אני מזמינה אתכם לבוא לבקר אותן בסטודיו החדש-ישן שלהן בחצר הגדולה שבאודים ולקבל מהן השראה באופן אישי. Basic עובדת עם כמה חנויות בארץ, אבל באף חנות לא תמצאו את כל האוצרות שמתחבאים בקרון העץ שלהן.
אין עדיין שעות פתיחה קבועות, אבל מחר, ביום שישי ה-20.05.11 הן פותחות את הסטודיו שלהן לקהל. הזדמנות נפלאה לבקר שם. בוא לשתות איתן תה צמחים ועוגיות, תחת עצי האקליפטוס.
 
פרטים באתר www.basic-living.co.il
 
 

 

ההפתעות שגיליתי במהלך הביקור שלי אצל Basic לא הסתיימו רק בגזרת הבנות. מסתבר שלצד הבנות, יש אימפריית אספנות מעוררת השתאות, שרק משוגעים אמיתיים לדבר יכולים לאסוף. בהאנגר ענק שממוקם מול הקרון של Basic, אוסף רביב, בעל המקום, חפצים, רהיטים ואפילו מכוניות (sabra) מתקופות רחוקות. לא יכולתי לפספס את האדם שמאחורי האוסף הזה ולאחר כמה דקות, היה לי את הכבוד לפגוש אותו וגם לקבל ממנו סיור מודרך, שהשאיר אותי פעורת פה...

 

 

רביב אוהב דברים של פעם. דברים שיש להם עבר וסיפור. במיוחד הוא אוהב כלי מיכון ותיקים מברזל, שהוא משפץ ומחזיר לחיים. הכי "עושים לו את זה" פריטים שיש להם קשר לארץ שלנו. שבאו מכאן, או שהגיעו מזמן מארצות רחוקות וקשרו את גורלם עם ארצנו. כך למשל הוא הדגים לי בהתלהבות רבה איך החזיר לחיים פטיש עלים ישן, שיוצר לפני כמאה שנה ועדיין כוחו במותניו.

 

ההיי לייט של הסיור היה כשהוא הראה לי מזחלת שלג ישנה מברזל וחיוך גדול וממתיק סוד התפשט על פניו. "מה למזחלת שלג ולאהבתך לוינטאג' מקומי"? שאלתי אותו. יפה, ענה הבחור, "על מאיר שלו שמעת?" הוא התפרץ לדלת פתוחה... "ברור", עניתי, "הוא הסופר האהוב עלי" (שלא לאמר נערץ...). אם כך, הוסיף הבחור, ודאי קראת באחד מספריו על מזחלת הבוץ ששמשה את ילדי עמק יזרעאל בילדותם... היא, היא ולא אחרת, נמצאת ברשותו של הבחור המיוחד הזה, בחור שקסמו בחלומותיו ובהגשמתם.

 

 

כן, גם רביב הוא איש של חלום וחזון. עוד מילדותו אהב מאוד טרקטורים ואין ילד, או גבר (או במקרה שלי, גם אשה...) שיוכלו להישאר אדישים למראה אוסף הטרקטורים והמיכון החקלאי שלו.

 

 

לצד אוספיו המרשימים, הגשים רביב לאחרונה עוד חלום ותיק וביחד עם חברו, עמית הר לב, העתיקו השניים נפחיה מהישוב שרונה שבצפון הישר לאודים והקימו לצידה גם גלריה ומדרשה לברזל אחת ויחידה מסוגה. אני הגעתי לשם ממש במקרה, ביום הראשון לפתיחתה.

 

 
 
 
 
 
אני ממליצה לכם לבקר באתר (כאן) שלהם וללמוד קצת על מקצוע הניפוח בברזל, זוהי אומנות עתיקה שזוכה כאן לעדנה ולחיים חדשים. יותר מכל אני ממליצה לכם להגיע למקום (אפשר גם עם הבעל והילדים) ולהתרשם ממנו באופן אישי. עמית ישמח לשתף אתכם בסודות המקצוע המרתק הזה.
 
 
 
 
 
לסיום, פתחו יומנים וסמנו לכן אירוע קסום, שאני מעצבת בימים אלו ממש:
 
 
 
המציגים באירוע, נבחרו על ידי ועונים לטעמי האישי, אני מזמינה אתכם לבקר אותנו, ביום שישי ה- 03.06.11 ברמות השבים, ברח' הפקאן 11, בסטודיו של טווילנגן, בין השעות 10:00 ל-16:00. מכינים עבורכם קולקציות מרהיבות במהדורת חג חגיגית:
 
 
 
 
 
1. סטודיו טווילינגן
2. Pip Studio
3. קרן שביט סטודיו
4. Baby Galabiya
5. The Mood Makers
6. מאפיית מרגוזה משוק הפשפשים
7.סטודיו Petit
8. המעצבת קרן גילן
9. פוגי נעים
10. סטודיו תלתן
11. תיקי היידי
12.Gal Design

פרטים נוספים בקרוב,  להתראות!

 

7 תגובות
התגובה שלך נקלטה במערכת ותפורסם אחרי אישור
השארת תגובה
Anonymous 4 19.05.2011

איזה נשים מעוררות השראה ואיזה כיף לקבל ממך פוסט על הבוקר!

מיכל סלע

טליה 4 19.05.2011

את מהממת , פשוט טוב ויפה והכי הכי מעורר השראה בעולם. תודה !!

פוגי נעים 4 19.05.2011

תודה על הפוסט הנפלא, עם הדברים המיוחדים האלה, מלא מלא בהשראה ודלק לעשייה למי שעוד מתלבט... וואו אני הולכת לעבוד...

ענת 4 19.05.2011

זה עושה כל כך טוב על הלב להיווכח שהחלומות שלנו יכולים לקרום עור וגידים אם נאמין בהם ונפעל להגשמתם... וכמובן, תודה שאת מגלה לנו על ועוד פינות חמד מקסימות כמו אלו... (-:

lian 4 19.05.2011

קרן, איזה פוסט נהדר!!!!!!
אני מתה על הדברים של BASIC וכתבת עליהן פשוט נפלא!!!
ממש סיפור לפני השינה לחלומות טובים
לילה טוב!(:

נעה זני noa zeni 6 21.05.2011

קרן
זה משמח ומקסים לראות נשים מגשימות חלום
הבלוג שלך משמש השראה להעצמה נשית,ככה המילה הגדולה הזו ,ואין כאן הגזמה!
עירנית ומפרגנת
את נהדרת.

הדס שלום 6 28.05.2011

כל פוסט שלך הוא חגיגה !תודה !

© קרן שביט 2012
צור קשר 050-6422333